KODI Skins - en to cs_CZ translation catalogue (91 entries)

[ctx: #31000]
en: Picture Channels
cs_CZ: Obrázkový kanál

[ctx: #31001]
en: Video Channels
cs_CZ: Video kanál

[ctx: #31002]
en: Music Channels
cs_CZ: Hudební kanál

[ctx: #31003]
en: Channels Directory
cs_CZ: Složka kanálů

[ctx: #31005]
en: Cinema
cs_CZ: Kino

[ctx: #31006]
en: Shared
cs_CZ: Sdíleno

[ctx: #31007]
en: PleXBMC settings
cs_CZ: PleXBMC nastavení

[ctx: #31008]
en: Go Plex
cs_CZ: Jdi na Plex

[ctx: #31009]
en: Go Kodi
cs_CZ: Jdi na Kodi

[ctx: #31010]
en: Queue
cs_CZ: Fronta

[ctx: #31011]
en: Recently Viewed
cs_CZ: Nedávno shlédnuté

[ctx: #31012]
en: Recently Released
cs_CZ: Nedávno vydané

[ctx: #31013]
en: Recently Aired
cs_CZ: Nedávno odvisíláno

[ctx: #31014]
en: On Deck
cs_CZ: Na palubě

[ctx: #31015]
en: Sign In
cs_CZ: Přihlásit se

[ctx: #31016]
en: Sign Out
cs_CZ: Odhlásit se

[ctx: #31017]
en: Switch User
cs_CZ: Změň uživatele

[ctx: #31020]
en: Recently Added
cs_CZ: Nedávno přidané

[ctx: #31025]
en: Items
cs_CZ: Položek

[ctx: #31026]
en: Misc options
cs_CZ: Další možnosti

[ctx: #31038]
en: Reset ALL skin settings to default values
cs_CZ: Vrať všechna nastavení skinu na původní hodnoty

[ctx: #31048]
en: Visualization Presets
cs_CZ: Předvolby vizualizace

[ctx: #31049]
en: Settings Level
cs_CZ: Úroveň nastavení

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
cs_CZ: Řazení: vzestupně

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
cs_CZ: Řazení: sestupně

[ctx: #31069]
en: Random episodes
cs_CZ: Náhodná epizoda

[ctx: #31070]
en: Random movies
cs_CZ: Náhodný film

[ctx: #31110]
en: Edit Background for Media Type
cs_CZ: Změnit pozadí úvodní obrazovky - sekce

[ctx: #31132]
en: Lyrics Add-on
cs_CZ: Doplněk textů písní

[ctx: #31135]
en: Change mode
cs_CZ: Změnit režim

[ctx: #31136]
en: Watch as 2D
cs_CZ: Sledovat jako 2D

[ctx: #31291]
en: Add-on manager
cs_CZ: Manažer doplňků

[ctx: #31293]
en: Can not be customized
cs_CZ: Nelze customizovat

[ctx: #31294]
en: My OSMC
cs_CZ: Mé OSMC

[ctx: #31295]
en: OpenELEC Settings
cs_CZ: Nastavení OpenELEC

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
cs_CZ: Využitá paměť:

[ctx: #31322]
en: Aired
cs_CZ: Odvysíláno

[ctx: #31351]
en: Pause
cs_CZ: Pozastavit

[ctx: #31352]
en: Stop
cs_CZ: Zastavit

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
cs_CZ: Rychle vpřed

[ctx: #31354]
en: Rewind
cs_CZ: Přetočit zpět

[ctx: #31355]
en: Movie menu
cs_CZ: Nabídka filmu

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
cs_CZ: Stáhnout titulky

[ctx: #31357]
en: Local subtitle available
cs_CZ: Titulky jsou k dispozici lokálně

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
cs_CZ: Sledovat jako 2D

[ctx: #31361]
en: Change mode
cs_CZ: Změnit režim

[ctx: #31362]
en: Enabled
cs_CZ: Povoleno

[ctx: #31499]
en: All TV Shows
cs_CZ: Všechny seriály

[ctx: #31500]
en: TV
cs_CZ: Televize

[ctx: #31501]
en: Scheduled Time
cs_CZ: Naplánovaný čas

[ctx: #31502]
en: All Movies
cs_CZ: Všechny filmy

[ctx: #31503]
en: Add Group
cs_CZ: Přidat skupinu

[ctx: #31504]
en: Rename Group
cs_CZ: Přejmenovat skupinu

[ctx: #31505]
en: Delete Group
cs_CZ: Smazat skupinu

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
cs_CZ: Dostupné[CR]skupiny

[ctx: #31509]
en: Radio
cs_CZ: Rádio

[ctx: #31510]
en: Timer Set
cs_CZ: Časovač nastaven

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
cs_CZ: Předpověď na 36 hodin

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
cs_CZ: Hodinová předpověď

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
cs_CZ: Předpověď na víkend

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
cs_CZ: Předpověď na 10 dní

[ctx: #31954]
en: S
cs_CZ: J

[ctx: #31956]
en: Get theme
cs_CZ: Získat vzhled

[ctx: #31957]
en: Hide Update library button from home submenu
cs_CZ: Schovej volbu Aktualizuj knihovnu v podmenu úvodní obrazovky

[ctx: #31958]
en: Big Panel
cs_CZ: Velký panel

[ctx: #31959]
en: Go fullscreen on music playback
cs_CZ: Celoobrazovkové přehrávání hudby

[ctx: #31961]
en: Recently added
cs_CZ: Nedávno přidané

[ctx: #31962]
en: Low List
cs_CZ: Nízký seznam

[ctx: #31964]
en: Configure shelf items
cs_CZ: Konfigurace položek poličky

[ctx: #31965]
en: Banner List
cs_CZ: Seznam banerů

[ctx: #31966]
en: Recommended
cs_CZ: Doporučeno

[ctx: #31967]
en: Enable Home shelf
cs_CZ: Povol Domácí poličku

[ctx: #31968]
en: Show info
cs_CZ: Zobrazit informace

[ctx: #31970]
en: Push down for Gallery
cs_CZ: Stlačte pro Galerii

[ctx: #31973]
en: E
cs_CZ: V

[ctx: #31974]
en: Home menu
cs_CZ: Úvodní menu

[ctx: #31975]
en: Channels
cs_CZ: Kanály

[ctx: #31976]
en: Home shelf
cs_CZ: Domácí polička

[ctx: #31977]
en: Fast start
cs_CZ: Rychlý start

[ctx: #31979]
en: Loading...
cs_CZ: Nahrávám...

[ctx: #31981]
en: Hide watched marks
cs_CZ: Skryj značku shlédnuto

[ctx: #31982]
en: Shelf items populate more slowly on some systems. By default, skin waits for them to be ready and presents Home screen afterwards.[CR][CR]This option skips this step and presents Home page immediately. Shelf items will appear with a delay, depending on a speed of your system.
cs_CZ: Položky na poličce mohou být na některých systémech zobrazovány pomaleji. Defaultně skin čeká dokud nejsou všechny položky k dispozici a teprve pak je zobrazí na Úvodní obrazovce.[CR][CR]Tato volba zakazuje čekání a zobrazuje okamžitě. Položky se na poličce objeví s prodlevou, která závisí pouze na výkonnosti vašeho systému.

[ctx: #31983]
en: Choose from menu
cs_CZ: Vyberte z menu

[ctx: #31985]
en: Advanced
cs_CZ: Pokročilé

[ctx: #31987]
en: Random
cs_CZ: Náhodně

[ctx: #31992]
en: Banner (wide) thumbs
cs_CZ: Náhledy banerů (široké)

[ctx: #31993]
en: Not used - click to customize
cs_CZ: Nepoužito - klikněte pro nastavení

[ctx: #31995]
en: Home layout
cs_CZ: Rozvržení Úvodní obrazovky

[ctx: #31996]
en: Holiday snowfall theme
cs_CZ: Prádninové téma Sněžení

[ctx: #31997]
en: Hide channel logos in PVR List/Timeline
cs_CZ: Skryj loga kanálů v PVR seznamu/časové ose

[ctx: #31998]
en: Show lock/master mode status in title bar
cs_CZ: Ukaž stav módu lock/master v záhlaví okna
