KODI Skins - en to fi_FI translation catalogue (215 entries)

[ctx: #31000]
en: Picture Channels
fi_FI: Kuvakanavat

[ctx: #31001]
en: Video Channels
fi_FI: Videokanavat

[ctx: #31002]
en: Music Channels
fi_FI: Musiikkikanavat

[ctx: #31003]
en: Channels Directory
fi_FI: Kanavahakemisto

[ctx: #31004]
en: Shift
fi_FI: Vaihto

[ctx: #31005]
en: Cinema
fi_FI: Teatteri

[ctx: #31006]
en: Shared
fi_FI: Jaettu

[ctx: #31007]
en: PleXBMC settings
fi_FI: PleXBMC-asetukset

[ctx: #31008]
en: Go Plex
fi_FI: Plex-tila

[ctx: #31009]
en: Go Kodi
fi_FI: Kodi-tila

[ctx: #31010]
en: Queue
fi_FI: Jono

[ctx: #31011]
en: Recently Viewed
fi_FI: Viimeksi katsotut

[ctx: #31012]
en: Recently Released
fi_FI: Viimeksi julkaistut

[ctx: #31013]
en: Recently Aired
fi_FI: Viimeksi esitetyt

[ctx: #31014]
en: On Deck
fi_FI: Seuraavat

[ctx: #31015]
en: Sign In
fi_FI: Kirjaudu

[ctx: #31016]
en: Sign Out
fi_FI: Kirjaudu ulos

[ctx: #31017]
en: Switch User
fi_FI: Vaihda käyttäjää

[ctx: #31018]
en: 4-day view
fi_FI: 4 päivän näkymä

[ctx: #31019]
en: 8-day view
fi_FI: 8 päivän näkymä

[ctx: #31020]
en: Recently Added
fi_FI: Viimeksi lisätyt

[ctx: #31021]
en: Recently Played
fi_FI: Viimeksi soitetut

[ctx: #31023]
en: Viewtype
fi_FI: Näkymä

[ctx: #31024]
en: Sort by
fi_FI: Lajittelu

[ctx: #31025]
en: Items
fi_FI: Kohdetta

[ctx: #31026]
en: Misc options
fi_FI: Muut asetukset

[ctx: #31027]
en: Order
fi_FI: Järjestys

[ctx: #31028]
en: Amber Settings
fi_FI: Amberin asetukset

[ctx: #31029]
en: Remaining
fi_FI: Jäljellä

[ctx: #31030]
en: Settings entry point
fi_FI: Asetusvalikon paikka

[ctx: #31031]
en: Home menu and Quit menu
fi_FI: Pää- ja sammutusvalikko

[ctx: #31032]
en: Home menu Only
fi_FI: Vain päävalikko

[ctx: #31033]
en: Quit menu Only
fi_FI: Vain sammutusvalikko

[ctx: #31034]
en: Hide weather info in title bar
fi_FI: Piilota säätiedot yläpalkista

[ctx: #31035]
en: Hide media flags from views
fi_FI: Piilota mediatietokuvakkeet

[ctx: #31036]
en: Next tracks
fi_FI: Seuraavat raidat

[ctx: #31037]
en: Rated
fi_FI: Arvosana

[ctx: #31038]
en: Reset ALL skin settings to default values
fi_FI: Palauta ulkoasun oletusasetukset

[ctx: #31039]
en: Hide title bar on sub windows
fi_FI: Piilota yläpalkki alavalikoissa

[ctx: #31040]
en: Hide PVR recording status in title bar
fi_FI: Piilota PVR:n tallennustiedot yläpalkista

[ctx: #31041]
en: Repository
fi_FI: Ohjelmavarasto

[ctx: #31047]
en: Select your Kodi user profile to login and continue
fi_FI: Valitse Kodi-käyttäjäprofiili ja jatka

[ctx: #31048]
en: Visualization Presets
fi_FI: Visualisoinnin esiasetukset

[ctx: #31049]
en: Settings Level
fi_FI: Asetustaso

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
fi_FI: Suunta: Nouseva

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
fi_FI: Suunta: Laskeva

[ctx: #31052]
en: Sections
fi_FI: Osiot

[ctx: #31053]
en: Media Views
fi_FI: Medianäkymät

[ctx: #31054]
en: Media sources
fi_FI: Medialähteet

[ctx: #31069]
en: Random episodes
fi_FI: Satunnaiset jaksot

[ctx: #31070]
en: Random movies
fi_FI: Satunnaiset elokuvat

[ctx: #31071]
en: In progress movies
fi_FI: Osittain katsotut elokuvat

[ctx: #31072]
en: Unwatched TV shows
fi_FI: Katsomattomat tv-sarjat

[ctx: #31073]
en: In progress episodes
fi_FI: Osittain katsotut jaksot

[ctx: #31074]
en: Most played albums
fi_FI: Soitetuimmat albumit

[ctx: #31075]
en: Random Albums
fi_FI: Satunnaisia albumeita

[ctx: #31076]
en: Most played songs
fi_FI: Soitetuimmat kappaleet

[ctx: #31077]
en: Random artists
fi_FI: Satunnaiset esittäjät

[ctx: #31078]
en: Random music videos
fi_FI: Satunnaiset musiikkivideot

[ctx: #31079]
en: Unwatched videos
fi_FI: Katsomattomat videot

[ctx: #31080]
en: Recent channels
fi_FI: Viimeksi katsotut kanavat

[ctx: #31081]
en: Recent recordings
fi_FI: Viimeksi tallennetut

[ctx: #31082]
en: No content found
fi_FI: Sisältöä ei löytynyt

[ctx: #31083]
en: Show double row shelves
fi_FI: Näytä kaksi hyllyriviä

[ctx: #31084]
en: Hide Recently Added
fi_FI: Piilota viimeksi lisätyt

[ctx: #31085]
en: Hide Random
fi_FI: Piilota satunnaiset

[ctx: #31086]
en: Hide Random Albums
fi_FI: Piilota satunnaiset levyt

[ctx: #31087]
en: Hide Random Artists
fi_FI: Piilota satunnaiset esittäjät

[ctx: #31088]
en: Hide In Progress
fi_FI: Piilota keskeneräiset

[ctx: #31089]
en: Hide In Progress Episodes
fi_FI: Piilota kesken jääneet jaksot

[ctx: #31090]
en: Hide Unwatched TV Shows
fi_FI: Piilota katsomattomat tv-sarjat

[ctx: #31091]
en: Hide Most Played Albums
fi_FI: Piilota soitetuimmat levyt

[ctx: #31092]
en: Hide Most Played Songs
fi_FI: Piilota soitetuimmat kappaleet

[ctx: #31093]
en: Hide Unwatched
fi_FI: Piilota katsomattomat

[ctx: #31094]
en: Hide Channels
fi_FI: Piilota kanavat

[ctx: #31095]
en: Hide Recordings
fi_FI: Piilota tallennukset

[ctx: #31096]
en: Hide Videos
fi_FI: Piilota videot

[ctx: #31097]
en: Hide Music
fi_FI: Piilota Musiikki

[ctx: #31098]
en: Hide Pictures
fi_FI: Piilota Kuvat

[ctx: #31099]
en: Hide Programs
fi_FI: Piilota Ohjelmat

[ctx: #31100]
en: Hide Favourites
fi_FI: Piilota suosikit

[ctx: #31101]
en: Hide random episodes
fi_FI: Piilota satunnaiset jaksot

[ctx: #31102]
en: Hide now recording widget
fi_FI: Piilota käynnissä olevan tallennuksen widget

[ctx: #31103]
en: Hide next recording widget
fi_FI: Piilota seuraavaksi tallennettavan ohjelman widget

[ctx: #31104]
en: Hide hourly
fi_FI: Piilota tuntikohtaiset tiedot

[ctx: #31105]
en: Hide forecast
fi_FI: Piilota ennuste

[ctx: #31110]
en: Edit Background for Media Type
fi_FI: Valitse päävalikon kohteen taustakuva

[ctx: #31113]
en: Single
fi_FI: Yksi

[ctx: #31114]
en: Multi
fi_FI: Monta

[ctx: #31115]
en: Menu item disabled
fi_FI: Valikon kohde on pois käytöstä

[ctx: #31116]
en: Set background image
fi_FI: Aseta taustakuva

[ctx: #31129]
en: Same director
fi_FI: Sama ohjaaja

[ctx: #31130]
en: Hourly
fi_FI: Tuntikohtainen

[ctx: #31131]
en: Forecast
fi_FI: Ennuste

[ctx: #31132]
en: Lyrics Add-on
fi_FI: Sanoitukset-lisäosa

[ctx: #31133]
en: Toggle audio stream
fi_FI: Valitse ääniraita

[ctx: #31134]
en: Toggle language
fi_FI: Valitse kieli

[ctx: #31135]
en: Change mode
fi_FI: Vaihda tilaa

[ctx: #31136]
en: Watch as 2D
fi_FI: Katso 2D:nä

[ctx: #31137]
en: PVR Info
fi_FI: PVR-tiedot

[ctx: #31138]
en: Player info
fi_FI: Soittimen tiedot

[ctx: #31139]
en: Video decoder
fi_FI: Videon purkutapa

[ctx: #31140]
en: Pixel format
fi_FI: Pikselimuoto

[ctx: #31141]
en: Play speed
fi_FI: Toistonopeus

[ctx: #31150]
en: Disable List view
fi_FI: Älä käytä listanäkymää

[ctx: #31151]
en: Disable Panel view
fi_FI: Älä käytä paneelinäkymää

[ctx: #31152]
en: Disable BigList view
fi_FI: Älä käytä isoa listanäkymää

[ctx: #31153]
en: Disable Icons view
fi_FI: Älä käytä kuvakenäkymää

[ctx: #31154]
en: Disable LowList view
fi_FI: Älä käytä matalaa listanäkymää

[ctx: #31155]
en: Disable BigPanel view
fi_FI: Älä käytä isoa paneelinäkymää

[ctx: #31156]
en: Disable Fanart view
fi_FI: Älä käytä fanitaidenäkymää

[ctx: #31291]
en: Add-on manager
fi_FI: Lisäosien hallinta

[ctx: #31293]
en: Can not be customized
fi_FI: Ei muokattavissa

[ctx: #31294]
en: My OSMC
fi_FI: Minun OSMC

[ctx: #31295]
en: OpenELEC Settings
fi_FI: OpenELEC-asetukset

[ctx: #31296]
en: LibreELEC Settings
fi_FI: LibreELEC-asetukset

[ctx: #31298]
en: Starting in
fi_FI: Alkaa

[ctx: #31299]
en: Stopping in
fi_FI: Loppuu

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
fi_FI: Käytetty muisti:

[ctx: #31322]
en: Aired
fi_FI: Esitetty

[ctx: #31351]
en: Pause
fi_FI: Tauko

[ctx: #31352]
en: Stop
fi_FI: Pysäytä

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
fi_FI: Kelaa eteenpäin

[ctx: #31354]
en: Rewind
fi_FI: Kelaa taaksepäin

[ctx: #31355]
en: Movie menu
fi_FI: Elokuvavalikko

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
fi_FI: Lataa tekstitykset

[ctx: #31357]
en: Local subtitle available
fi_FI: Paikallisia tekstityksiä saatavilla

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
fi_FI: Katso 2D:nä

[ctx: #31361]
en: Change mode
fi_FI: Vaihda tilaa

[ctx: #31362]
en: Enabled
fi_FI: Käytössä

[ctx: #31363]
en: Static Vertical Menu
fi_FI: Staattinen pystysuora valikko

[ctx: #31390]
en: (1/5) Skin default
fi_FI: (1/5) Ulkoasun oletus

[ctx: #31391]
en: (2/5) Skin default - no caps
fi_FI: (2/5) Ulkoasun oletus - ei isoja kirjaimia

[ctx: #31392]
en: (3/5) Arial based
fi_FI: (3/5) Arial-pohjainen

[ctx: #31393]
en: (4/5) Arial - no caps
fi_FI: (4/5) Arial-pohjainen - ei isoja kirjaimia

[ctx: #31394]
en: (5/5) Trial
fi_FI: (5/5) Kokeellinen

[ctx: #31499]
en: All TV Shows
fi_FI: Kaikki tv-sarjat

[ctx: #31501]
en: Scheduled Time
fi_FI: Kellonaika

[ctx: #31502]
en: All Movies
fi_FI: Kaikki elokuvat

[ctx: #31503]
en: Add Group
fi_FI: Lisää ryhmä

[ctx: #31504]
en: Rename Group
fi_FI: Muuta ryhmän nimeä

[ctx: #31505]
en: Delete Group
fi_FI: Poista ryhmä

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
fi_FI: Saatavilla olevat[CR]ryhmät

[ctx: #31510]
en: Timer Set
fi_FI: Ajastettu

[ctx: #31514]
en: Episodes use poster
fi_FI: Näytä jaksokuvat julisteina

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
fi_FI: 36 tunnin ennuste

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
fi_FI: Tunneittainen ennuste

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
fi_FI: Viikonlopun ennuste

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
fi_FI: 10 paivän ennuste

[ctx: #31920]
en: Disable all Home shelves
fi_FI: Älä näytä etusivun hyllyjä

[ctx: #31921]
en: Hide Movies shelf
fi_FI: Piilota Elokuvien hylly

[ctx: #31922]
en: Hide TV Show shelf
fi_FI: Piilota tv-sarjojen hylly

[ctx: #31923]
en: Hide Music Shelf
fi_FI: Piilota Musiikin hylly

[ctx: #31924]
en: Hide Music Videos Shelf
fi_FI: Piilota Musiikkivideoiden hylly

[ctx: #31925]
en: Hide Addons Shelf
fi_FI: Piilota Lisäosien hylly

[ctx: #31926]
en: Hide Favourites Shelf
fi_FI: Piilota Suosikkien hylly

[ctx: #31927]
en: Hide Weather Info Shelf
fi_FI: Piilota Säätilan hylly

[ctx: #31936]
en: Enable Skin Shortcuts
fi_FI: Käytä Skin Shortcuts -lisäosaa

[ctx: #31937]
en: Enable Next Up Notifications
fi_FI: Käytä Next Up Notifications -lisäosaa

[ctx: #31938]
en: Enable Global Search
fi_FI: Käytä Global Search -lisäosaa

[ctx: #31939]
en: Customise icons
fi_FI: Muokkaa kuvakkeita

[ctx: #31940]
en: Weather icons
fi_FI: Sääkuvakkeet

[ctx: #31941]
en: Movie Genre icons
fi_FI: Elokuvien lajityyppien kuvakkeet

[ctx: #31942]
en: Studio icons
fi_FI: Studioiden kuvakkeet

[ctx: #31943]
en: Record Label icons
fi_FI: Levy-yhtiöiden kuvakkeet

[ctx: #31944]
en: Music Genre icons
fi_FI: Musiikin lajityyppien kuvakkeet

[ctx: #31949]
en: Show ExtraFanart if available
fi_FI: Näytä lisäfanitaide (ExtraFanart)

[ctx: #31951]
en: Use default background for sub windows
fi_FI: Käytä oletustaustakuvaa alavalikoissa

[ctx: #31952]
en: Show Fanart background with music visualisation
fi_FI: Näytä fanitaide musiikin visualisoinnin kanssa

[ctx: #31953]
en: Show Fanart background on sub windows
fi_FI: Näytä fanitaide alavalikoissa

[ctx: #31954]
en: S
fi_FI: Etelästä

[ctx: #31955]
en: Hide
fi_FI: Piilota

[ctx: #31956]
en: Get theme
fi_FI: Hae teema

[ctx: #31957]
en: Hide Update library button from home submenu
fi_FI: Piilota "Päivitä kirjasto" -painike päävalikon alavalikosta

[ctx: #31958]
en: Big Panel
fi_FI: Iso paneeli

[ctx: #31959]
en: Go fullscreen on music playback
fi_FI: Siirry koko ruudun tilaan musiikin soidessa

[ctx: #31960]
en: Big List
fi_FI: Suuri lista

[ctx: #31961]
en: Recently added
fi_FI: Uusimmat

[ctx: #31962]
en: Low List
fi_FI: Alalista

[ctx: #31963]
en: Panel
fi_FI: Paneeli

[ctx: #31964]
en: Configure shelf items
fi_FI: Muokkaa hyllyä

[ctx: #31965]
en: Banner List
fi_FI: Vaaka-ikoni

[ctx: #31966]
en: Recommended
fi_FI: Suositellut

[ctx: #31967]
en: Enable Home shelf
fi_FI: Näytä etusivun hylly

[ctx: #31968]
en: Show info
fi_FI: Näytä tiedot

[ctx: #31970]
en: Push down for Gallery
fi_FI: Galleria alas-painalluksella

[ctx: #31971]
en: Show Fanart background on Home window
fi_FI: Näytä fanitaide päävalikossa

[ctx: #31972]
en: Hide in progress marks
fi_FI: Älä merkitse osittain katsottuja

[ctx: #31973]
en: E
fi_FI: Idästä

[ctx: #31974]
en: Home menu
fi_FI: Päävalikko

[ctx: #31975]
en: Channels
fi_FI: Kanavat

[ctx: #31976]
en: Home shelf
fi_FI: Hylly

[ctx: #31977]
en: Fast start
fi_FI: Nopea käynnistys

[ctx: #31978]
en: Show library info on Home
fi_FI: Näytä kirjaston tietoja päävalikossa

[ctx: #31979]
en: Loading...
fi_FI: Lataa...

[ctx: #31980]
en: Hide unwatched marks
fi_FI: Älä merkitse katsomattomia

[ctx: #31981]
en: Hide watched marks
fi_FI: Älä merkitse katsottuja

[ctx: #31982]
en: Shelf items populate more slowly on some systems. By default, skin waits for them to be ready and presents Home screen afterwards.[CR][CR]This option skips this step and presents Home page immediately. Shelf items will appear with a delay, depending on a speed of your system.
fi_FI: Hyllyjen kohteet ilmestyvät hitaammin joillain laitteilla. Oletuksena ulkoasu odottaa hyllyjen täyttymistä ennen päävalikon näyttämistä.[CR][CR]Tämä asetus jättää odotuksen väliin ja näyttää päävalikon heti. Hyllyjen kohteet ilmestyvät viiveellä, jonka suuruus riippuu laitteen suorituskyvystä.

[ctx: #31983]
en: Choose from menu
fi_FI: Valitse valikosta

[ctx: #31984]
en: Skip to
fi_FI: Siirry kohtaan

[ctx: #31985]
en: Advanced
fi_FI: Lisäasetukset

[ctx: #31986]
en: Use default background for Home window
fi_FI: Käytä päävalikon oletustaustakuvaa

[ctx: #31987]
en: Random
fi_FI: Satunnainen

[ctx: #31988]
en: Menu
fi_FI: Valikko

[ctx: #31989]
en: Quit button function
fi_FI: Sammutuspainikkeen toiminto

[ctx: #31991]
en: Show video player/music visualization in background
fi_FI: Näytä toistettava video / musiikin visualisointi taustalla

[ctx: #31992]
en: Banner (wide) thumbs
fi_FI: Leveät kuvakkeet

[ctx: #31993]
en: Not used - click to customize
fi_FI: Ei käytössä - valitse muokataksesi

[ctx: #31994]
en: Use vertical main menu
fi_FI: Käytä pystysuuntaista päävalikkoa

[ctx: #31995]
en: Home layout
fi_FI: Päävalikon asettelu

[ctx: #31996]
en: Holiday snowfall theme
fi_FI: Jouluinen lumisadeteema

[ctx: #31997]
en: Hide channel logos in PVR List/Timeline
fi_FI: Piilota kanavalogot ohjelmaoppaassa/kanavalistassa

[ctx: #31998]
en: Show lock/master mode status in title bar
fi_FI: Näytä lukituksen ja käyttäjätunnuksen tila yläpalkissa

[ctx: #31999]
en: BigList
fi_FI: Iso lista

[ctx: #32000]
en: Hide icons
fi_FI: Piilota kuvakkeita
