XBMC Skins - en to sq translation catalogue (61 entries)

[ctx: #31003]
en: Power Options
sq: Opcionet së Energjisë

[ctx: #31005]
en: Fixed
sq: fiksuar

[ctx: #31006]
en: View Options
sq: Opcionet se Pamjes

[ctx: #31008]
en: Full screen
sq: Ekrani i plotë

[ctx: #31009]
en: Total Duration
sq: Kohëzgjatje

[ctx: #31019]
en: Network
sq: Rrjeti

[ctx: #31024]
en: Page
sq: Faqe

[ctx: #31025]
en: Items
sq: Artikuj

[ctx: #31026]
en: Misc Options
sq: Opcione të Ndryhme

[ctx: #31040]
en: Now Playing
sq: Duke Luajtur Tani

[ctx: #31046]
en: SEEKING
sq: Duke kërkuar

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
sq: Rendit: Me Ngjitje

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
sq: Rendit: Me Zbritje

[ctx: #31055]
en: Open playlist
sq: Hap playlist’ën

[ctx: #31056]
en: Save playlist
sq: Ruaj playlist’ën

[ctx: #31057]
en: Close playlist
sq: Mbyll playlist’ën

[ctx: #31058]
en: PVR information
sq: Informacionet PVR

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
sq: Kjo skedë është grupuar, zgjidh pjesën, nga e cila doni të luani.

[ctx: #31087]
en: Banner
sq: Coverflow

[ctx: #31102]
en: Background
sq: Sfondi

[ctx: #31103]
en: N/A
sq: Jo në Disponim

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
sq: Trego Sfondin "Duke Luajtur" Video

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
sq: Origjinë Tekstesh Kënge

[ctx: #31301]
en: Last Updated
sq: Azhornuar së Fundmi

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
sq: Fsheh Fanart

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
sq: Memorje Përdorur

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
sq: Vendos Regjistërin së Fanart

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
sq: I Loguar së Fundmi

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
sq: Përzgjedhës i Këngëve Karaoke

[ctx: #31328]
en: Recently Added
sq: Shtuar Kohen e Fundit

[ctx: #31390]
en: Skin default
sq: Standarte e Maskës

[ctx: #31400]
en: [B]CONFIGURE APPEARANCE SETTINGS[/B][CR][CR]Change the skin · Set language and region · Change file listing options[CR]Set up a screensaver
sq: [B]KONFIGURO OPCIONET TË PAMJES[/B][CR][CR]Ndrysho maskën· Cakto gjuhën dhe rajonin · Ndrysho opcionet e listës skedeve[CR]Cakto një Ekran-ruajtese

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
sq: [B]KONFIGURO OPCIONET SË VIDEOVE[/B][CR][CR]Menaxho bibliotekën video tënde · Cakto opcione të luarjes video · Ndrysho pamjen e listës video[CR]Cakto shkrimin e subtitrave

[ctx: #31402]
en: [B]CONFIGURE MUSIC SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your music library · Set music playback options · Change music listing options[CR]Setup song submission · Set karaoke options
sq: [B]KONFIGURO OPCIONET E MUZIKËS[/B][CR][CR]Menaxho bibliotekën muzike tënde · Cakto opcione të luarjes muzike · Ndrysho pamjen e listës muzike[CR]Cakto opcionet karaoke

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
sq: [B]KONFIGURO OPCIONET E IMAZHËVE[/B][CR][CR]Cakto pamjen e listës imazhe · Konfiguro slideshows

[ctx: #31404]
en: [B]CONFIGURE WEATHER SETTINGS[/B][CR][CR]Set three cities to collect weather information
sq: [B]KONFIGURO OPCIONET E MOTIT[/B][CR][CR]Cakto tri shtete për shkarkimin së informatave të motit

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
sq: [B]KONFIGURO OPCIONET SË SISTEMIT[/B][CR][CR]Konfiguro dhe Kalibro Ekranet ·  Konfiguro daljen zërit · Konfiguro telekomandët [CR]Cakto opcionet për kursimin e rrymës · Aktivo debugging · Konfiguro dryrin përdorues

[ctx: #31408]
en: [B]CONFIGURE ADD-ONS[/B][CR][CR]Manage your installed Add-ons · Browse for and install Add-ons from kodi.tv[CR]Modify Add-on settings
sq: [B]KONFIGURO SHTESAT[/B][CR][CR]Menaxho shtesat e installuara · Shiko dhe installo shtesa nga kodi.tv[CR]Modifiko konfigurimet e shtesave.

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
sq: [B]KONFIGURO OPCIONET E SERVISEVE[/B][CR][CR]Konfiguro kontrollimin së Kodi nëpërmjet UPnP dhe HTTP · Konfiguro shpërndimin e skedeve[CR]Aktivo Zeroconf · Konfiguro AirPlay

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
sq: Subtitra lokal në dispozicion

[ctx: #31503]
en: Add Group
sq: Shto Grup

[ctx: #31504]
en: Rename Group
sq: Riemro Grupet

[ctx: #31505]
en: Delete Group
sq: Fshij Grupet

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
sq: Grupë në dispzicion[CR]

[ctx: #31511]
en: Channel Options
sq: Opcionet e kanaleve

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
sq: Parashikimi 36 Orësh

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
sq: Parashikimi Orë për Orë

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
sq: Parashikimi Fundjavë

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
sq: Parashikimi 10 Ditësh

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
sq: Mundësija e Reshjes

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
sq: Duke tërhequr parashikimin...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
sq: Harta & Zilje

[ctx: #31950]
en: WEATHER
sq: Moti

[ctx: #31951]
en: PICTURES
sq: Fotografit

[ctx: #31952]
en: LIVE TV
sq: Live TV

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
sq: Videot

[ctx: #31954]
en: MOVIES
sq: Filmat

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
sq: Emisionet televizive

[ctx: #31956]
en: MUSIC
sq: Muzik

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
sq: Luaj diskun

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
sq: Sistemi
