XBMC Skins - en to da translation catalogue (89 entries)

[ctx: #31000]
en: Directed by
da: Instrueret af

[ctx: #31001]
en: Written by
da: Skrevet af

[ctx: #31003]
en: Power Options
da: Strømstyring

[ctx: #31005]
en: Fixed
da: Fast

[ctx: #31006]
en: View Options
da: Visningsindstillinger

[ctx: #31008]
en: Full screen
da: Fuld skærm

[ctx: #31009]
en: Total Duration
da: Samlet varighed

[ctx: #31010]
en: Next episode
da: Næste episode

[ctx: #31011]
en: Latest episode
da: Seneste episode

[ctx: #31013]
en: Statistics
da: Statistik

[ctx: #31014]
en: Extras
da: Ekstra

[ctx: #31016]
en: Poster
da: Plakat

[ctx: #31019]
en: Network
da: Netværk

[ctx: #31024]
en: Page
da: Side

[ctx: #31025]
en: Items
da: Emner

[ctx: #31026]
en: Misc Options
da: Div. Indstillinger

[ctx: #31031]
en: Random movies
da: Tilfældige film

[ctx: #31033]
en: Random episodes
da: Tilfældige episoder

[ctx: #31034]
en: Recommended episodes
da: Anbefalede episoder

[ctx: #31035]
en: Random songs
da: Tilfældige sange

[ctx: #31036]
en: Random albums
da: Tilfældige albummer

[ctx: #31039]
en: Actions
da: Handlinger

[ctx: #31040]
en: Now Playing
da: Spiller Nu

[ctx: #31046]
en: SEEKING
da: SØGER

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
da: Visualiserings-forudindstillinger

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
da: Sorter: Stigende

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
da: Sorter: Faldende

[ctx: #31055]
en: Open playlist
da: Åbn afspilningsliste

[ctx: #31056]
en: Save playlist
da: Gem afspilningsliste

[ctx: #31057]
en: Close playlist
da: Luk afspilningsliste

[ctx: #31058]
en: PVR information
da: PVR-information

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
da: Denne fil er sammensat. Vælg den del du vil afspille fra.

[ctx: #31067]
en: Update rating
da: Opdater bedømmelse

[ctx: #31076]
en: Landscape
da: Landskab

[ctx: #31079]
en: Shift
da: Skift

[ctx: #31084]
en: Conditional weather
da: Vejrforhold

[ctx: #31086]
en: Icon
da: Ikon

[ctx: #31089]
en: Play item on startup
da: Afspil emne ved opstart

[ctx: #31102]
en: Background
da: Baggrund

[ctx: #31103]
en: N/A
da: (ikke relevant)

[ctx: #31104]
en: Similar artists
da: Lignende kunstnere

[ctx: #31117]
en: Fallback
da: Alternativ

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
da: Vis "Spiller nu" i baggrunden for videoer

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
da: Vis "Spiller nu" visualisering i baggrunden

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
da: Skjul Fanart i fuldskærmsvisning

[ctx: #31142]
en: Settings level
da: Indstillingsniveau

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
da: Kilde til Sangtekster

[ctx: #31300]
en: Overview
da: Oversigt

[ctx: #31301]
en: Last Updated
da: Sidst opdateret

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
da: Skjul Fankunst

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
da: Hukommelse i brug:

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
da: Vælg sti til Fankunst

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
da: Sidst logget ind

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
da: Sangvælger til Karaoke

[ctx: #31328]
en: Recently Added
da: Nyligt tilføjede

[ctx: #31390]
en: Skin default
da: Skinnets standard

[ctx: #31400]
en: [B]CONFIGURE APPEARANCE SETTINGS[/B][CR][CR]Change the skin · Set language and region · Change file listing options[CR]Set up a screensaver
da: [B]KONFIGURER INDSTILLINGER FOR UDSEENDE[/B][CR][CR]Skift skin · Vælg sprog og region · Skift indstillinger for filoversigt[CR]Opsæt en pauseskærm

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
da: [B]KONFIGURER VIDEOINDSTILLINGER[/B][CR][CR]Administrer dit videobibliotek · Vælg indstillinger for videoafspilning · Skift indstillinger for videooversigt[CR]Vælg skrifttype til undertekster

[ctx: #31402]
en: [B]CONFIGURE MUSIC SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your music library · Set music playback options · Change music listing options[CR]Setup song submission · Set karaoke options
da: [B]KONFIGURER MUSIKINDSTILLINGER[/B][CR][CR]Administrer dit musikbibliotek · Vælg indstillinger for musikafspilning · Skift indstillinger for musikoversigt[CR]Opsæt sangindsendelse · Vælg karaoke-indstillinger

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
da: [B]KONFIGURER BILLEDEINDSTILLINGER[/B][CR][CR]Vælg indstillinger for billedeoversigt · Konfigurer diasshow

[ctx: #31404]
en: [B]CONFIGURE WEATHER SETTINGS[/B][CR][CR]Set three cities to collect weather information
da: [B]KONFIGURER VEJRINDSTILLINGER[/B][CR][CR]Du kan vælge tre byer, der skal hentes vejrudsigter for

[ctx: #31405]
en: [B]MONITOR YOUR SYSTEM[/B][CR][CR]Check out your hardware · Monitor CPU usage[CR]Check Kodi revision number
da: [B]OVERVÅG DIT SYSTEM[/B][CR][CR]Se din hardware · Overvåg CPU-brug[CR]Tjek Kodi revisionsnummer

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
da: [B]KONFIGURER SYSTEMINDSTILLINGER[/B][CR][CR]Indstil og kalibrer skærme · Konfigurer lydudgang · Opsæt fjernbetjeninger[CR]Opsæt strømstyring · Aktiver fejllogning · Opret hovedlås

[ctx: #31408]
en: [B]CONFIGURE ADD-ONS[/B][CR][CR]Manage your installed Add-ons · Browse for and install Add-ons from kodi.tv[CR]Modify Add-on settings
da: [B]KONFIGURER ADD-ONS[/B][CR][CR]Administrer dine installerede Add-ons · Gennemse og installer Add-ons fra kodi.tv[CR]Tilpas indstillinger til Add-ons

[ctx: #31409]
en: [B]CONFIGURE TV SETTINGS[/B][CR][CR]Change full screen info · Manage EPG data settings
da: [B]KONFIGURER TV-INDSTILLINGER[/B][CR][CR]Skift fuldskærmsinfo · Administrer indstillinger for EPG

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
da: [B]KONFIGURER TJENESTER[/B][CR][CR]Opsæt styring af Kodi ved hjælp af UPnP og HTTP · Konfigurer fildeling[CR]Aktiver Zeroconf · Konfigurer AirPlay

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
da: Lokal undertekst tilgængelig

[ctx: #31502]
en: Live TV
da: TV

[ctx: #31503]
en: Add Group
da: Tilføj Gruppe

[ctx: #31504]
en: Rename Group
da: Omdøb Gruppe

[ctx: #31505]
en: Delete Group
da: Slet Gruppe

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
da: Tilgængelige[CR]Grupper

[ctx: #31511]
en: Channel Options
da: Kanalindstillinger

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
da: 36 timers vejrudsigt

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
da: Vejrudsigt de næste timer

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
da: Vejrudsigt for weekenden

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
da: 10 døgns vejrudsigt

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
da: Risiko for nedbør

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
da: Henter vejrudsigt...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
da: Kort og Advarsler

[ctx: #31941]
en: Kiosk mode
da: Kiosktilstand

[ctx: #31950]
en: WEATHER
da: VEJR

[ctx: #31951]
en: PICTURES
da: BILLEDER

[ctx: #31952]
en: LIVE TV
da: DIREKTE TV

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
da: VIDEOER

[ctx: #31954]
en: MOVIES
da: FILM

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
da: TV-SERIER

[ctx: #31956]
en: MUSIC
da: MUSIK

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
da: AFSPIL PLADE
