XBMC Skins - en to fi translation catalogue (211 entries)

[ctx: #31000]
en: Directed by
fi: Ohjaus

[ctx: #31001]
en: Written by
fi: Käsikirjoitus

[ctx: #31002]
en: Blurred album thumb
fi: Sumennettu albumin näytekuva

[ctx: #31003]
en: Power Options
fi: Virta-asetukset

[ctx: #31004]
en: Working
fi: Hetkinen

[ctx: #31005]
en: Fixed
fi: Kiinteä

[ctx: #31006]
en: View Options
fi: Näkymän asetukset

[ctx: #31007]
en: Setup home
fi: Muokkaus

[ctx: #31008]
en: Full screen
fi: Kokoruutu

[ctx: #31009]
en: Total Duration
fi: Kokonaiskesto

[ctx: #31010]
en: Next episode
fi: Seuraava jakso

[ctx: #31011]
en: Latest episode
fi: Viimeisin jakso

[ctx: #31012]
en: Airs
fi: Esitetään

[ctx: #31013]
en: Statistics
fi: Tilastot

[ctx: #31014]
en: Extras
fi: Lisäosat

[ctx: #31015]
en: Set path to video genre fanart folder
fi: Aseta videogenre fanitaiteen polku

[ctx: #31016]
en: Poster
fi: Juliste

[ctx: #31017]
en: Set path to music genre fanart folder
fi: Aseta musiikkigenre fanitaiteen polku

[ctx: #31018]
en: InfoPanel
fi: InfoPaneeli

[ctx: #31019]
en: Network
fi: Verkko

[ctx: #31020]
en: Extra-fanart
fi: Lisä-fanitaide

[ctx: #31021]
en: Stage curtains
fi: Esirippu

[ctx: #31022]
en: Set multi-image background
fi: Aseta monikuvainen taustakuva

[ctx: #31023]
en: Set single image background
fi: Aseta yksittäistaustakuva

[ctx: #31024]
en: Page
fi: Sivu

[ctx: #31025]
en: Items
fi: Nimikkeet

[ctx: #31026]
en: Misc Options
fi: Muut asetukset

[ctx: #31027]
en: Set item background
fi: Aseta taustakuva

[ctx: #31028]
en: Live DVD Cases
fi: Live DVD Kotelot

[ctx: #31029]
en: Recent movies
fi: Tuoreimmat elokuvat

[ctx: #31030]
en: Recent episodes
fi: Tuoreimmat jaksot

[ctx: #31031]
en: Random movies
fi: Satunnaiset elokuvat

[ctx: #31032]
en: Recommended movies
fi: Suositellut elokuvat

[ctx: #31033]
en: Random episodes
fi: Satunnaiset jaksot

[ctx: #31034]
en: Recommended episodes
fi: Suositellut jaksot

[ctx: #31035]
en: Random songs
fi: Satunnaiset kappaleet

[ctx: #31036]
en: Random albums
fi: Satunnaiset albumit

[ctx: #31037]
en: Recent albums
fi: Tuoreimmat albumit

[ctx: #31038]
en: Recommended albums
fi: Suositellut albumit

[ctx: #31039]
en: Actions
fi: Toiminnot

[ctx: #31040]
en: Now Playing
fi: Nyt toistetaan

[ctx: #31041]
en: Select widget
fi: Valitse widgetti

[ctx: #31042]
en: Show "Now Playing" information blended in the background
fi: Näytä "Nyt Toistetaan" tiedot sulautettuna taustakuvaan

[ctx: #31043]
en: Platform
fi: Alusta

[ctx: #31044]
en: Views: Plot outline | Info dialog: Full plot
fi: Näkymät: Juonen pääpiirteet | Infoikkuna: Täysi juoni

[ctx: #31045]
en: Views: Full plot | Info dialog: Plot outline
fi: Näkymät: Täysi juoni | Infoikkuna: Juonen pääpiirteet

[ctx: #31046]
en: SEEKING
fi: ETSITÄÄN

[ctx: #31047]
en: Set item icon
fi: Aseta ikoni

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
fi: Visualisoinnin esiasetukset

[ctx: #31049]
en: Select infoline
fi: Valitse inforivi

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
fi: Järjestä: Nousevasti

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
fi: Järjestä: Laskevasti

[ctx: #31052]
en: Movie library statistics
fi: Elokuvakirjaston tilastot

[ctx: #31053]
en: TV Show library statistics
fi: TV-Sarjakirjaston tilastot

[ctx: #31054]
en: Music library statistics
fi: Musiikkikirjaston tilastot

[ctx: #31055]
en: Open playlist
fi: Avaa toistolista

[ctx: #31056]
en: Save playlist
fi: Tallenna toistolista

[ctx: #31057]
en: Close playlist
fi: Sulje toistolista

[ctx: #31058]
en: PVR information
fi: PVR tiedot

[ctx: #31059]
en: Install Artist Slideshow add-on to enable this feature
fi: Asenna Artist Slideshow lisäosa aktivoidaksesi tämän ominaisuuden

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
fi: Tämä tiedosto on pinottu, valitse osa jonka haluat toistaa.

[ctx: #31061]
en: Addon / Favourites statistics
fi: Lisäosa / Suosikit tilastot

[ctx: #31062]
en: Random movie fanart
fi: Satunnainen elokuvafanitaide

[ctx: #31063]
en: Random TV show fanart
fi: Satunnainen TV-Sarjafanitaide

[ctx: #31064]
en: Random video fanart
fi: Satunnainen videofanitaide

[ctx: #31065]
en: Random music fanart
fi: Satunnainen musiikkifanitaide

[ctx: #31066]
en: Random fanart
fi: Satunnainen fanitaide

[ctx: #31067]
en: Update rating
fi: Päivitä arvosana

[ctx: #31068]
en: CD Wall
fi: CD Seinä

[ctx: #31069]
en: Change location
fi: Vaihda sijainti

[ctx: #31070]
en: Enable Cinema Experience integration
fi: Käytä Cinema Experience-skriptiä

[ctx: #31071]
en: While browsing the library
fi: Selattaessa kirjastoa

[ctx: #31072]
en: On open video info
fi: Avattaessa videoinfo

[ctx: #31073]
en: Move menu item
fi: Siirrä valikkonimike

[ctx: #31074]
en: Choose item to swap places with
fi: Valitse nimike jonka kanssa paikka vaihdetaan

[ctx: #31075]
en: No extra features available
fi: Ei lisäominaisuuksia tarjolla

[ctx: #31076]
en: Landscape
fi: Vaakakuva

[ctx: #31077]
en: ShowCase
fi: Näyteikkuna

[ctx: #31078]
en: TriPanel
fi: KolmiPaneeli

[ctx: #31079]
en: Shift
fi: Vaihto

[ctx: #31080]
en: Manage submenu
fi: Muokkaa alivalikkoa

[ctx: #31081]
en: Enable custom submenus
fi: Käytä mukautettuja alivalikkoja

[ctx: #31082]
en: Detach RSS feed from the main menu
fi: Irroita RSS-syöte päävalikosta

[ctx: #31083]
en: Enable Next Aired information in the videolibrary
fi: Käytä "Next Aired" tietoja videokirjastossa

[ctx: #31084]
en: Conditional weather
fi: Paikallissää

[ctx: #31085]
en: Musicvideo library statistics
fi: Musiikkivideokirjaston tilastot

[ctx: #31086]
en: Icon
fi: Kuvake

[ctx: #31087]
en: Banner
fi: Banneri

[ctx: #31088]
en: BannerWall
fi: BanneriSeinä

[ctx: #31089]
en: Play item on startup
fi: Toista nimike käynnistyksen yhteydessä

[ctx: #31090]
en: Seconds
fi: Sekuntia

[ctx: #31091]
en: Select items
fi: Valitse nimikkeet

[ctx: #31092]
en: Fullscreen fanart
fi: Kokoruudun fanitaide

[ctx: #31093]
en: LowList toggle
fi: MatalaLista vipu

[ctx: #31094]
en: List view layout
fi: Listanäkymän ulkoasu

[ctx: #31095]
en: Slim List
fi: Matala Lista

[ctx: #31096]
en: Concert locations
fi: Konserttisijainnit

[ctx: #31097]
en: Movie playlist statistics
fi: Elokuva soittolistatilastot

[ctx: #31098]
en: TV Show playlist statistics
fi: TV-Sarja soittolistatilastot

[ctx: #31099]
en: Musicvideo playlist statistics
fi: Musiikkivideo soittolistatilastot

[ctx: #31100]
en: View:
fi: Näkymä:

[ctx: #31101]
en: Choose view
fi: Valitse näkymä

[ctx: #31102]
en: Background
fi: Tausta

[ctx: #31104]
en: Similar artists
fi: Samantyyppisiä artisteja

[ctx: #31105]
en: More albums from
fi: Lisää albumeita artistilta

[ctx: #31106]
en: On info
fi: Tiedoissa

[ctx: #31107]
en: Persistent
fi: Pysyvä

[ctx: #31108]
en: Enable artist information feed (if available)
fi: Käytä artistitiedot syötettä (jos tarjolla)

[ctx: #31109]
en: Unwatched episode count
fi: Katsomattomien jaksojen määrä

[ctx: #31110]
en: Install Toolbox script to enable this feature
fi: Asenna Toolbox lisäosa aktivoidaksesi tämän ominaisuuden

[ctx: #31111]
en: Similar movies
fi: Samankaitaisia elokuvia

[ctx: #31112]
en: Movies directed by
fi: Elokuvat jotka on ohjannut

[ctx: #31113]
en: Movies written by
fi: Elokuvat jotka on käsikirjoittanut

[ctx: #31114]
en: More movies from
fi: Enemmän elokuvia henkilöltä

[ctx: #31115]
en: Similar TV shows
fi: Samankaltaisia TV-Sarjoja

[ctx: #31116]
en: cycle fanart
fi: kierrätä fanitaide

[ctx: #31117]
en: Fallback
fi: Oletus

[ctx: #31118]
en: Download extrafanart
fi: Lataa lisäfanitaidetta

[ctx: #31119]
en: Show the movies from this director in your library or view online information on this director on TMDb?
fi: Näytä ohjaajan elokuvat kirjastossasi tai TMDb:ssä olevat tiedot ohjaajasta?

[ctx: #31121]
en: Disable autocomplete
fi: Poista automaattitäydennys käytöstä

[ctx: #31122]
en: Disables the autocomplete feature of the virtual keyboard
fi: Poista virtuaalinäppäimistön automaattitäydennys käytöstä

[ctx: #31123]
en: Album review
fi: Albumin arvostelu

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
fi: Näytä taustalla "Nyt katsellaan"-video

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
fi: Näytä taustalla "Nyt toistetaan"-visualisointi

[ctx: #31126]
en: Enable TvTunes integration
fi: Käytä TvTunes-skriptiä

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
fi: Piilota fanitaide kokoruudun visualisoinnissa

[ctx: #31142]
en: Settings level
fi: Asetustaso

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
fi: Sanoitusten lähde

[ctx: #31300]
en: Overview
fi: Yleiskuvaus

[ctx: #31301]
en: Last Updated
fi: Viimeksi päivitetty

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
fi: Piilota fanitaide

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
fi: Käytetty muisti:

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
fi: Aseta fanitaiteen polku

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
fi: Viimeksi kirjauduttu

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
fi: Karaoke kappaleen valinta

[ctx: #31328]
en: Recently Added
fi: Viimeksi lisätty

[ctx: #31390]
en: Skin default
fi: Ulkoasun oletus

[ctx: #31400]
en: [B]CONFIGURE APPEARANCE SETTINGS[/B][CR][CR]Change the skin · Set language and region · Change file listing options[CR]Set up a screensaver
fi: [B]MUOKKAA KÄYTTÖLIITTYMÄN ASETUKSIA[/B][CR][CR]Vaihda ulkoasua · Vaihda kieliasetuksia · Aseta tiedostolistauksen asetukset[CR]Aseta ruudunsäästäjä

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
fi: [B]MUOKKAA VIDEO-ASETUKSIA[/B][CR][CR]Hallitse videokirjastoa · Aseta videotoiston asetukset · Vaihda videolistauksen asetuksia[CR]Aseta tekstitysasetukset

[ctx: #31402]
en: [B]CONFIGURE MUSIC SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your music library · Set music playback options · Change music listing options[CR]Setup song submission · Set karaoke options
fi: [B]MUOKKAA MUSIIKKI-ASETUKSIA[/B][CR][CR]Hallitse musiikkikirjastoa · Aseta musiikkitoiston asetukset · Vaihda musiikkilistauksen[CR]asetuksia · Aseta kappaleen lähetysasetuksia · Aseta karaoke-asetukset

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
fi: [B]MUOKKAA KUVA-ASETUKSIA[/B][CR][CR]Aseta kuvalistauksen asetukset · Määritä kuvaesityksiä

[ctx: #31404]
en: [B]CONFIGURE WEATHER SETTINGS[/B][CR][CR]Set three cities to collect weather information
fi: [B]MUOKKAA SÄÄ-ASETUKSIA[/B][CR][CR]Aseta kolme kaupunkia joista noudetaan säätiedot

[ctx: #31405]
en: [B]MONITOR YOUR SYSTEM[/B][CR][CR]Check out your hardware · Monitor CPU usage[CR]Check Kodi revision number
fi: [B]JÄRJESTELMÄN TIEDOT[/B][CR][CR]Tarkista laitteistosi · Seuraa CPU käyttöä[CR]Tarkista Kodi:n revisionumero

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
fi: [B]MUOKAA JÄRJESTELMÄASETUKSIA[/B][CR][CR]Aseta ja kalibroi näyttö · Määritä äänilähtö · Aseta kauko-ohjaus[CR]Aseta sähkönsäästöasetukset · Ota debuggaus käyttöön · Aseta pääkäyttäjän lukitus

[ctx: #31407]
en: [B]SETUP PROFILES[/B][CR][CR]Setup and manage user profiles · Enable login screen[CR]Change password · Add a profile picture
fi: [B]MÄÄRITTELE PROFIILEJA[/B][CR][CR]Määrittele ja hallinnoi käyttäjäprofiileja · Ota käyttöön kirjautumisikkuna[CR]Vaihda salasana · Lisää profiilikuva

[ctx: #31408]
en: [B]CONFIGURE ADD-ONS[/B][CR][CR]Manage your installed Add-ons · Browse for and install Add-ons from kodi.tv[CR]Modify Add-on settings
fi: [B]Muokkaa lisäosia[/B][CR][CR]Hallitse asennettuja lisäosia · Valitse ja asenna lisäosia kodi.tv:sta[CR]Muokkaa lisäosien asetuksia

[ctx: #31409]
en: [B]CONFIGURE TV SETTINGS[/B][CR][CR]Change full screen info · Manage EPG data settings
fi: [B]MUOKKAA TV-ASETUKSIA[/B][CR][CR]Muokkaa kokoruudun tietoja · Hallitse ohjelmaoppaan asetuksia

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
fi: [B]MUOKKAA PALVELUASETUKSIA[/B][CR][CR]Määritä Kodi:n kauko ohjaus käyttäen UPnP:tä ja HTTP:tä · Määritä tiedostonjako[CR]Kytke päälle Zeroconf · Määritä AirPlay

[ctx: #31412]
en: Select section
fi: Valitse osio

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
fi: Paikallisia tekstityksiä saatavilla

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
fi: Valitse Kodi käyttäjäprofiilisi[CR]kirjautuaksesi ja jatkaaksesi

[ctx: #31501]
en: Channel group
fi: Kanavaryhmä

[ctx: #31502]
en: Live TV
fi: TV

[ctx: #31503]
en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

[ctx: #31504]
en: Rename Group
fi: Muuta ryhmän nimeä

[ctx: #31505]
en: Delete Group
fi: Poista ryhmä

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
fi: Saatavilla olevat[CR]ryhmät

[ctx: #31511]
en: Channel Options
fi: Kanavan valinnat

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
fi: 36 tunnin ennuste

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
fi: Tunnittainen ennuste

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
fi: Viikonlopun ennuste

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
fi: 10 paivän ennuste

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
fi: Sateen mahdollisuus

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
fi: Noudetaan ennusteen tietoja...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
fi: Kartta ja Hälytykset

[ctx: #31911]
en: Setup the Aeon Nox main menu
fi: Määrittele Aeon Nox päävalikko

[ctx: #31912]
en: Customize the main menu with widgets, backgrounds and statistics. Add your own custom main menu items.
fi: Muokkaa päävalikkoa widgeteillä, taustakuvilla ja tilastoilla. Lisää omia päävalikon nimikkeitä.

[ctx: #31913]
en: Aeon Nox main menu horizontal position
fi: Aeon Nox päävalikon horisontaalinen sijainti

[ctx: #31914]
en: Change the horizontal position of the main menu. Default is centered on screen.
fi: Vaihda päävalikon horisontaalista sijaintia. Oletuksena keskitettynä ruutuun.

[ctx: #31915]
en: Navigation style for horizontal lists
fi: Navigointitapa horisontallisilla listoilla

[ctx: #31916]
en: Change the way horizontal lists scroll in Aeon Nox. Default will scroll lists in a cycle. "Fixed" are lists with a beginning and end.
fi: Vaihda tapaa jolla horisontaalisia listoja vieritetään Aeon Nox:ssa. Oletuksena vieritys pyörii ympräri. "Kiinteä" tarkoittaa että listalla on alku ja loppu.

[ctx: #31917]
en: When enabled text scrolls automatically. When disabled manual scrolling is required. Note that not every textbox has a manual button.
fi: Kun käytössä, teksti vierittyy automaattisesti. Jos poistettu käytöstä, manuaalinen vieritys on käytössä. Huomaa että kaikilla tekstilaatikoilla ei ole manuaalista painitetta.

[ctx: #31918]
en: Projects the current playing video on the background behind the panels.
fi: Toistettava video näkyy taustalla, paneelien takana.

[ctx: #31919]
en: Projects the visualisation on the background behind the panels when music is played.
fi: Toistettaessa musiikkia, visualisointi näkyy taustalla, paneelien takana.

[ctx: #31920]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when music is playing.
fi: Toistetaessa musiikkia, näyttää widgetin kotiruudulla sisältäen mediatiedot.

[ctx: #31921]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when a movie or episode is playing.
fi: Toistettaessa elokuvaa tai tv-sarjan jaksoa, näyttää widgetin kotiruudulla sisältäen mediatiedot.

[ctx: #31922]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the videolibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
fi: Ottaa käyttöön mukautetut genretaustakuvat selattaessa videokirjastoa genrejen mukaan. Tiedostonimien tulisi vastaa genren nimikettä. Tiedostopäätee täytyy olla .jpg.

[ctx: #31923]
en: Set a default select action to enable this item.
fi: Aseta oletustoiminto valittaessa saadaksesi tämän käyttöön.

[ctx: #31924]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the musiclibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
fi: Ottaa käyttöön mukautetut genretaustakuvat selattaessa musiikkikirjastoa genrejen mukaan. Tiedostonimien tulisi vastaa genren nimikettä. Tiedostopäätee täytyy olla .jpg.

[ctx: #31925]
en: Pick one of the preset backgrounds or set your own images as the menu items background.
fi: Valitse joku esiasetetuista taustakuvista tai valitse omat kuvat valikkonimikkeiden taustakuviksi.

[ctx: #31926]
en: Select add-ons, playlists or favourites. Choose 'Custom' for any of Kodi's built-in functions. (http://kodi.wiki/?title=List_of_Built_In_Functions)
fi: Valitse lisäosat, soittolistat tai suosikit. Valitse 'Mukautettu' asettaaksesi minkä tahansa Kodi:n sisäänrakennetuista toiminnoista. (http://kodi.wiki/?title=List_of_Built_In_Functions)

[ctx: #31927]
en: Resets all above values to their defaults.
fi: Palauta oletusarvot.

[ctx: #31928]
en: Aeon Nox main menu layout
fi: Aeon Nox päävalikon rakenne

[ctx: #31929]
en: This setting defines how much items will be visible on the main menu. Options are 3 items or 5 items.
fi: Tämä asetus määrittää kuinka monta nimikettä on yhtäaikaa näkyvissä päävalikossa . Vaihtoehdot on 3 tai 5.

[ctx: #31930]
en: Choose a widget to display on the Home screen to have easy access to content from the library.
fi: Valitse widgetti näytettäväksi kotiruudussa. Se mahdollistaa helpon pääsyn kirjaston sisältöihin.

[ctx: #31931]
en: Video plot preference
fi: Videon juonen esittämisen oletus

[ctx: #31932]
en: Show plot outline in the library views and full plot in the video information dialog or vice versa. Falls back to full plot if no outline is available.
fi: Näytä juonen pääpiirteet kirjaston näkymissä ja täysi juoni videotiedot-ikkunassa tai toisinpäin. Täysi juoni näytetään jos pääpiirteitä ei ole saatavilla.

[ctx: #31933]
en: Select an item to display on the left top of the main menu
fi: Valitse nimike näytettäväksi päävalikon vasemmassa ylälaidassa.

[ctx: #31935]
en: Switch places with another menu item. Opens a dialog with a list of menu items to choose from.
fi: Vaihda paikkaa toisen päävalikon nimikkeen kanssa. Avaa ikkunan jossa on lista valikkonimikkeistä.

[ctx: #31937]
en: Show the RSS feed on the bottom or top of the screen, depending on main menu position. Enabling this setting makes the submenu permanently visible.
fi: Näytä RSS-syöte ruudun alalaidassa, riippuen päävalikon sijainnista. Ottamalla tämän käyttöön, alivalikot tulevat olemaan pysyvästi näkyvissä.

[ctx: #31938]
en: Enables extra information in the TV show library, like TV show status, next / latest episode, etc. Depends on TV Show Next Aired add-on.
fi: Ottaa käytöön lisätiedot tv-sarjakirjastossa. Sisältää tv-sarjan tilan, tulevan / viimeisimmän jakson jne. On riippuvainen "Next Aired" -lisäosasta.

[ctx: #31939]
en: Hide Infopanel on scrolling
fi: Piilota Infopaneeli vieritettäessä

[ctx: #31940]
en: Hides the infopanel for Showcase and Landscape view (if activated) while scrolling through the library. Set the amount of seconds to wait for the infopanel to appear when scrolling is stopped.
fi: Piilottaa infopaneelin Näyteikkuna ja Vaakakuva näytöissä selattaessa kirjastoa (jos aktivoitu). Aseta kuinka monta sekuntia odotetaan ennenkuin infopaneeli tulee näkyviin kun vieritys on lopetettu.

[ctx: #31941]
en: Kiosk mode
fi: Kiosk -tila

[ctx: #31942]
en: Disables the slide out menu (media menu) in the library as well as certain buttons in the media information dialogs. (Requires restart to take effect)
fi: Ottaa pois käytöstä liukuvan valikon (mediavalikko) kirjastossa kuten myös tietyt painikkeet mediatiedot -ikkunoissa. (Asetuksen muuttaminen vaatii uudelleenkäynnistuksen)

[ctx: #31943]
en: Watched status indicator
fi: Katsottu -osoitin

[ctx: #31944]
en: Choose which overlays to show on thumbs in icon based views. Note that the "Resume" flag takes precedent over any watched status.
fi: Valitse mitä osoittimia näytetään thumb:ien päällä ikoneihin perustuvissa näytöissä. Huomaa että "Jatka" lippu on määräävämpi mihin tahansa katsottu -tilaan nähden.

[ctx: #31945]
en: This toggles the layout of the List view. Default is a 7 item layout with extended info, "Slim List" is a 14 item, more basic layout
fi: Tämä vaihtaa listanäkymän ulkoasun. Oletuksena 7 nimikettä lisätietoineen. "Ohut Lista" näyttää 14 nimikettä ollen yksinkertaisempi näkymä.

[ctx: #31950]
en: WEATHER
fi: SÄÄ

[ctx: #31951]
en: PICTURES
fi: KUVAT

[ctx: #31952]
en: LIVE TV
fi: TV

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
fi: VIDEOT

[ctx: #31954]
en: MOVIES
fi: ELOKUVAT

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
fi: TV-SARJAT

[ctx: #31956]
en: MUSIC
fi: MUSIIKKI

[ctx: #31957]
en: APPS
fi: OHJELMAT

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
fi: TOISTA LEVY

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
fi: JÄRJESTELMÄ

[ctx: #31960]
en: CONCERTS
fi: KONSERTIT

[ctx: #31961]
en: Hide ratings in list views
fi: Piilota arvosanat listanäkymissä

[ctx: #31962]
en: This toggles the visibility of ratings in views of type List, LowList and TriPanel, except if sorted by rating.
fi: Tämä vaihtaa arvosanojen näkyvyyttä Lista, MatalaLista ja KolmiPaneelissa, paitsi jos järjestetty arvosanan mukaan.
