XBMC Skins - en to tr translation catalogue (161 entries)

[ctx: #31000]
en: Directed by
tr: Yöneten

[ctx: #31001]
en: Written by
tr: Tarafından yazıldı

[ctx: #31003]
en: Power Options
tr: Güç Seçenekleri

[ctx: #31004]
en: Working
tr: Çalışıyor

[ctx: #31005]
en: Fixed
tr: Sabit

[ctx: #31006]
en: View Options
tr: Görünüm Seçenekleri

[ctx: #31007]
en: Setup home
tr: Giriş penceresini yapılandır

[ctx: #31008]
en: Full screen
tr: Tam ekran

[ctx: #31009]
en: Total Duration
tr: Toplam Süre

[ctx: #31010]
en: Next episode
tr: Sonraki bölüm

[ctx: #31011]
en: Latest episode
tr: En yeni bölüm

[ctx: #31012]
en: Airs
tr: Yayınlanma

[ctx: #31014]
en: Extras
tr: Ekstralar

[ctx: #31018]
en: InfoPanel
tr: Bilgi Paneli

[ctx: #31019]
en: Network
tr: Ağ

[ctx: #31020]
en: Extra-fanart
tr: Ekstra-fanart

[ctx: #31022]
en: Set multi-image background
tr: Çoklu resim arka planını ayarla

[ctx: #31023]
en: Set single image background
tr: Tek resim arka planını ayarla

[ctx: #31024]
en: Page
tr: Sayfa

[ctx: #31025]
en: Items
tr: Nesne

[ctx: #31026]
en: Misc Options
tr: Çeşitli Seçenekler

[ctx: #31027]
en: Set item background
tr: Öğe arka planını ayarla

[ctx: #31028]
en: Live DVD Cases
tr: Canlı DVD Kutuları

[ctx: #31029]
en: Recent movies
tr: En son filmler

[ctx: #31030]
en: Recent episodes
tr: En son bölümler

[ctx: #31031]
en: Random movies
tr: Rastgele film

[ctx: #31032]
en: Recommended movies
tr: Önerilen filmler

[ctx: #31033]
en: Random episodes
tr: Rastgele bölüm

[ctx: #31034]
en: Recommended episodes
tr: Önerilen bölümler

[ctx: #31035]
en: Random songs
tr: Rastgele şarkılar

[ctx: #31036]
en: Random albums
tr: Rastgele albümler

[ctx: #31037]
en: Recent albums
tr: En son albümler

[ctx: #31038]
en: Recommended albums
tr: Önerilen albümler

[ctx: #31039]
en: Actions
tr: Eylemler

[ctx: #31040]
en: Now Playing
tr: Şimdi Çalınıyor

[ctx: #31041]
en: Select widget
tr: Pencere öğesi seç

[ctx: #31042]
en: Show "Now Playing" information blended in the background
tr: "Şimdi Oynatılıyor" bilgisini arka plana harmanlanmış olarak göster

[ctx: #31044]
en: Views: Plot outline | Info dialog: Full plot
tr: Görünümler: Kısa özet | Bilgi iletişim kutusu: Tam özet

[ctx: #31045]
en: Views: Full plot | Info dialog: Plot outline
tr: Görünümler: Tam özet | Bilgi iletişim kutusu: Kısa özet

[ctx: #31046]
en: SEEKING
tr: ARIYOR

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
tr: Görsel Öğe Önayarları

[ctx: #31049]
en: Select infoline
tr: Bilgi satırını seç

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
tr: Sırala: Artan

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
tr: Sırala: Azalan

[ctx: #31052]
en: Movie library statistics
tr: Film kitaplığı istatistikleri

[ctx: #31053]
en: TV Show library statistics
tr: TV Programları kitaplığı istatistikleri

[ctx: #31054]
en: Music library statistics
tr: Müzik kitaplığı istatistikleri

[ctx: #31055]
en: Open playlist
tr: Çalma listesini aç

[ctx: #31056]
en: Save playlist
tr: Çalma listesini kaydet

[ctx: #31057]
en: Close playlist
tr: Çalma listesini kapat

[ctx: #31058]
en: PVR information
tr: PVR bilgisi

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
tr: Bu dosya yığınlandı, oynatmak istediğiniz bölümü seçin.

[ctx: #31061]
en: Addon / Favourites statistics
tr: Eklenti / Sık kullanılanlar istatistikleri

[ctx: #31062]
en: Random movie fanart
tr: Rastgele film fanart'ı

[ctx: #31063]
en: Random TV show fanart
tr: Rastgele TV programı fanart'ı

[ctx: #31064]
en: Random video fanart
tr: Rastgele video fanart'ı

[ctx: #31065]
en: Random music fanart
tr: Rastgele müzik fanart'ı

[ctx: #31066]
en: Random fanart
tr: Rastgele fanart

[ctx: #31067]
en: Update rating
tr: Oylamayı güncelle

[ctx: #31068]
en: CD Wall
tr: CD Duvarı

[ctx: #31069]
en: Change location
tr: Konumu değiştir

[ctx: #31071]
en: While browsing the library
tr: Kitaplığa gözatarken

[ctx: #31072]
en: On open video info
tr: Video bilgisini açarken

[ctx: #31073]
en: Move menu item
tr: Menü öğesini taşı

[ctx: #31074]
en: Choose item to swap places with
tr: Yer değiştirilecek öğeyi seç

[ctx: #31075]
en: No extra features available
tr: Hiçbir ekstra özellik yok

[ctx: #31076]
en: Landscape
tr: Yatay

[ctx: #31077]
en: ShowCase
tr: Vitrin

[ctx: #31079]
en: Shift
tr: Üst Karakter

[ctx: #31080]
en: Manage submenu
tr: Altmenüyü yönet

[ctx: #31081]
en: Enable custom submenus
tr: Özel altmenüleri etkinleştir

[ctx: #31083]
en: Enable Next Aired information in the videolibrary
tr: Video kitaplığında Next Aired bilgilerini etkinleştir.

[ctx: #31084]
en: Conditional weather
tr: Koşullu hava durumu

[ctx: #31085]
en: Musicvideo library statistics
tr: Müzik video kitaplığı istatistikleri

[ctx: #31086]
en: Icon
tr: Simge

[ctx: #31087]
en: Banner
tr: Afişler

[ctx: #31088]
en: BannerWall
tr: Afiş Duvarı

[ctx: #31089]
en: Play item on startup
tr: Başlangıçta öğeyi oyna

[ctx: #31090]
en: Seconds
tr: Saniye

[ctx: #31091]
en: Select items
tr: Öğeleri seç

[ctx: #31092]
en: Fullscreen fanart
tr: Tam ekran fanart

[ctx: #31094]
en: List view layout
tr: Liste görünümü düzeni

[ctx: #31095]
en: Slim List
tr: İnce liste

[ctx: #31096]
en: Concert locations
tr: Konser konumları

[ctx: #31097]
en: Movie playlist statistics
tr: Film çalma listesi istatistikleri

[ctx: #31098]
en: TV Show playlist statistics
tr: TV Programı çalma listesi istatistikleri

[ctx: #31099]
en: Musicvideo playlist statistics
tr: Müzik video çalma listesi istatistikleri

[ctx: #31102]
en: Background
tr: Arka Plan

[ctx: #31104]
en: Similar artists
tr: Benzer sanatçılar

[ctx: #31105]
en: More albums from
tr: Daha fazla albüm

[ctx: #31107]
en: Persistent
tr: Kalıcı

[ctx: #31108]
en: Enable artist information feed (if available)
tr: Sanatçı bilgisi akışını etkinleştir (kullanılabilir durumda ise)

[ctx: #31109]
en: Unwatched episode count
tr: İzlenmemiş bölüm sayısı

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
tr: Arkaplanda Oynatılan Videoyu Göster

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
tr: Arka Planda Görsel Ögeyi Göster

[ctx: #31126]
en: Enable TvTunes integration
tr: TvTunes tümleştirmesini etkinleştir

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
tr: Tam ekran görsel öğede Fanart'ı gizle

[ctx: #31142]
en: Settings level
tr: Ayarlar seviyesi

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
tr: Şarkı Sözleri Kaynağı

[ctx: #31300]
en: Overview
tr: Genel Bakış

[ctx: #31301]
en: Last Updated
tr: Son Güncelleme

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
tr: Fanart'ı gizle

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
tr: Kullanılan Bellek:

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
tr: Fanart Yolunu Ayarla

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
tr: Son Giriş Yapan

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
tr: Karaoke Şarkı Seçici

[ctx: #31328]
en: Recently Added
tr: Son Eklenenler

[ctx: #31390]
en: Skin default
tr: Dış görünüm varsayılanı

[ctx: #31400]
en: [B]CONFIGURE APPEARANCE SETTINGS[/B][CR][CR]Change the skin · Set language and region · Change file listing options[CR]Set up a screensaver
tr: [B]GÖRÜNÜM AYARLARINI YAPILANDIR[/B][CR][CR]Dış görünümü değiştir · Dil ve bölgesel ayarları değiştir · Dosya listeleme seçeneklerini değiştir · Ekran koruyucuyu ayarla

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
tr: [B]VİDEO AYARLARINI YAPILANDIR[/B][CR][CR]Video kitaplığını yönet · Video oynatma seçeneklerini ayarla · Video listeleme seçeneklerini değiştir · Altyazı karakterlerini ayarla

[ctx: #31402]
en: [B]CONFIGURE MUSIC SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your music library · Set music playback options · Change music listing options[CR]Setup song submission · Set karaoke options
tr: [B]MÜZİK AYARLARINI YAPILANDIR[/B][CR][CR]Müzik kitaplığını yönet · Müzik çalma seçeneklerini ayarla · Müzik listeleme seçeneklerini değiştir · Şarkı sunumu ayarları · Karaoke seçeneklerini ayarla

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
tr: [B]RESİM AYARLARINI YAPILANDIR[/B][CR][CR]Resim listeleme seçeneklerini ayarla · Slayt gösterisi ayarlarını yapılandır

[ctx: #31404]
en: [B]CONFIGURE WEATHER SETTINGS[/B][CR][CR]Set three cities to collect weather information
tr: [B]HAVA DURUMU AYARLARINI YAPILANDIR[/B][CR][CR]Hava Durumu bilgilerini almak için üç şehir seçin

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
tr: [B]SİSTEM AYARLARINI YAPILANDIR[/B][CR][CR]Görünüm ayarları · Ses çıkış ayarlarını yapılandır · Uzaktan kumandaları ayarla[CR]Güç tasarrufu seçeneklerini ayarla · Hata ayıklamayı etkinleştir · Sistem kilit ayarları

[ctx: #31408]
en: [B]CONFIGURE ADD-ONS[/B][CR][CR]Manage your installed Add-ons · Browse for and install Add-ons from kodi.tv[CR]Modify Add-on settings
tr: [B]EKLENTİLERİ YAPILANDIR[/B][CR][CR]Yüklenmiş eklentileri yönet · Eklentilere gözat ve yenilerini yükle[CR]Eklenti ayarlarını değiştir

[ctx: #31409]
en: [B]CONFIGURE TV SETTINGS[/B][CR][CR]Change full screen info · Manage EPG data settings
tr: [B]TV AYARLARINI YAPILANDIR[/B][CR][CR]Tam ekran bilgisini değiştir · EPG veri ayarlarını yönet

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
tr: [B]HİZMET AYARLARINI YAPILANDIR[/B][CR][CR]UPnP ve HTTP üzerinden Kodi kontrolü ayarları · Dosya paylaşımını yapılandır[CR]Zeroconf'u etkinleştir · AirPlay'i yapılandır

[ctx: #31412]
en: Select section
tr: Bölüm seçin

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
tr: Yerel altyazı mevcut

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
tr: Oturum açıp devam etmek için[CR]Kodi kullanıcı profilinizi seçin

[ctx: #31501]
en: Channel group
tr: Kanal grubu

[ctx: #31502]
en: Live TV
tr: Canlı TV

[ctx: #31503]
en: Add Group
tr: Grup Ekle

[ctx: #31504]
en: Rename Group
tr: Grubu Yeniden Adlandır

[ctx: #31505]
en: Delete Group
tr: Grubu Sil

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
tr: Mevcut[CR]Gruplar

[ctx: #31511]
en: Channel Options
tr: Kanal Seçenekleri

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
tr: 36 Saatlik Hava Tahmini

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
tr: Saatlik Hava Tahmini

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
tr: Hafta Sonu Hava Tahmini

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
tr: 10 Günlük Hava Tahmini

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
tr: Yağış Olasılığı

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
tr: Hava tahmini bilgisi getiriliyor...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
tr: Harita ve Uyarılar

[ctx: #31915]
en: Navigation style for horizontal lists
tr: Yatay listeler için gezinme tarzı

[ctx: #31917]
en: When enabled text scrolls automatically. When disabled manual scrolling is required. Note that not every textbox has a manual button.
tr: Etkinleştirildiğinde metin otomatik olarak kayar. Devre dışı bırakıldığında manuel kaydırılması gerekir. Her metin kutusunda manuel kaydırma düğmesi olmadığını unutmayın.

[ctx: #31920]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when music is playing.
tr: Müzik çalarken ana ekranın arka planında ortam bilgisi pencere öğesi görüntüler.

[ctx: #31921]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when a movie or episode is playing.
tr: Film veya bölüm oynatılırken ana ekranın arka planında ortam bilgisi pencere öğesi görüntüler.

[ctx: #31923]
en: Set a default select action to enable this item.
tr: Bu ögeyi etkinleştirmek için varsayılan seçme eylemini ayarla.

[ctx: #31925]
en: Pick one of the preset backgrounds or set your own images as the menu items background.
tr: Önayarlı arka planlardan birini seçin veya menü ögeleri arka planı olarak kendi resimlerinizi ayarlayın.

[ctx: #31926]
en: Select add-ons, playlists or favourites. Choose 'Custom' for any of Kodi's built-in functions. (http://kodi.wiki/?title=List_of_Built_In_Functions)
tr: Eklentiler, çalma listeleri veya sık kullanılanlar arasından seçin. Kodi'nin yerleşik işlevleri için 'Özel' seçeneğini seçin. (http://kodi.wiki/?title=List_of_Built_In_Functions)

[ctx: #31927]
en: Resets all above values to their defaults.
tr: Yukarıdaki bütün ayarları varsayılan değerlerine sıfırlar.

[ctx: #31931]
en: Video plot preference
tr: Video özeti tercihi

[ctx: #31932]
en: Show plot outline in the library views and full plot in the video information dialog or vice versa. Falls back to full plot if no outline is available.
tr: Kitaplık görünümlerinde kısa özeti, video bilgisi iletişim kutusunda tam özeti veya tam tersini göster. Eğer kısa özet mevcut değilse tam özeti gösterir.

[ctx: #31935]
en: Switch places with another menu item. Opens a dialog with a list of menu items to choose from.
tr: Menü ögesini başka bir menü ögesi ile yer değiştirmek için menü ögeleri listesi iletişim kutusunu açar.

[ctx: #31938]
en: Enables extra information in the TV show library, like TV show status, next / latest episode, etc. Depends on TV Show Next Aired add-on.
tr: TV Programları kitaplığında TV programı durumu, sonraki / en son bölüm gibi ekstra bilgileri etkinleştirir. TV Show Next Aired eklentisi gereklidir.

[ctx: #31941]
en: Kiosk mode
tr: Kiosk modu

[ctx: #31942]
en: Disables the slide out menu (media menu) in the library as well as certain buttons in the media information dialogs. (Requires restart to take effect)
tr: Kitaplıktaki dışarı kayan menülerin (medya menüsü) yanı sıra bazı medya bilgisi iletişim kutuları düğmelerini devre dışı bırakır. (Etkili olması için yeniden başlatılması gerekir)

[ctx: #31943]
en: Watched status indicator
tr: İzlenme durumu göstergesi

[ctx: #31944]
en: Choose which overlays to show on thumbs in icon based views. Note that the "Resume" flag takes precedent over any watched status.
tr: Simge görünümlerindeki küçük resimlerde hangi yerpaylaşımlarının gösterileceğini seç. "Sürdür" etiketinin izlenme durumundan öncelikli olduğunu unutmayın.

[ctx: #31950]
en: WEATHER
tr: HAVA DURUMU

[ctx: #31951]
en: PICTURES
tr: RESİMLER

[ctx: #31952]
en: LIVE TV
tr: CANLI TV

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
tr: VİDEOLAR

[ctx: #31954]
en: MOVIES
tr: FİLMLER

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
tr: TV PROGRAMLARI

[ctx: #31956]
en: MUSIC
tr: MÜZİK

[ctx: #31957]
en: APPS
tr: EKLENTİLER

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
tr: DİSKİ OYNAT

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
tr: SİSTEM

[ctx: #31960]
en: CONCERTS
tr: KONSERLER
