XBMC Skins - en to fo translation catalogue (50 entries)

[ctx: #31003]
en: Power Options
fo: Streym stillingar

[ctx: #31005]
en: Fixed
fo: Rætta

[ctx: #31006]
en: View Options
fo: Vísimøguleikar

[ctx: #31008]
en: Full screen
fo: Fullan skerm

[ctx: #31009]
en: Total Duration
fo: Samla spælitíð

[ctx: #31019]
en: Network
fo: Net

[ctx: #31024]
en: Page
fo: Síða

[ctx: #31025]
en: Items
fo: Lutir

[ctx: #31026]
en: Misc Options
fo: Ymiskar stillingar

[ctx: #31040]
en: Now Playing
fo: Spæli nú

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
fo: Skipan: Vaksandi

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
fo: Skipan: Minkandi

[ctx: #31055]
en: Open playlist
fo: Opna spælilista

[ctx: #31056]
en: Save playlist
fo: Goym spælilista

[ctx: #31057]
en: Close playlist
fo: Sløkk spælilista

[ctx: #31058]
en: PVR information
fo: PVR upplýsing

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
fo: Henda fíl er bólka, vel eitt stað tú ynskir at spæla frá.

[ctx: #31079]
en: Shift
fo: Stórt

[ctx: #31102]
en: Background
fo: Bakgrund

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
fo: Vís bakgrund "Spæli nú" video

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
fo: Kelda til sangtekstir

[ctx: #31301]
en: Last Updated
fo: Seinast dagført

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
fo: Goym fjepparatilfar

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
fo: Brúkt minni:

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
fo: Áset stíggja til fjepparatilfar

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
fo: Seinasta innritan

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
fo: Val av Karaoke lag

[ctx: #31328]
en: Recently Added
fo: Nýggjar útgávur

[ctx: #31390]
en: Skin default
fo: Vanlig útsjónd

[ctx: #31400]
en: [B]CONFIGURE APPEARANCE SETTINGS[/B][CR][CR]Change the skin · Set language and region · Change file listing options[CR]Set up a screensaver
fo: [B]STILLINGAR FYRI ÚTSJÓND[/B][CR][CR]Broyt útsjónd · Áset mál og øki · Broyt stilling fyri fíluvísing[CR]Set upp pauseskerm

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
fo: [B]STILLINGAR FYRI VIDEO[/B][CR][CR]Umsit títt video savn · Áset møguleikar fyri video avspæling · Broyt stilling til vísing av video[CR]Áset skrivtslag til undirtekstir

[ctx: #31402]
en: [B]CONFIGURE MUSIC SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your music library · Set music playback options · Change music listing options[CR]Setup song submission · Set karaoke options
fo: [B]STILLINGAR FYRI TÓNLEIK[/B][CR][CR]Umsit títt tónleikasavn · Áset stillingar fyri spæling av tónleiki · Broyt stilling til vísing av tónleiki[CR]Áset skráseting av lagi · Áset stillingar fyri karaoke

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
fo: [B]STILLINGAR FYRI MYNDIR[/B][CR][CR]Áset stilling fyri vísing av myndum · Stilla myndarøð

[ctx: #31404]
en: [B]CONFIGURE WEATHER SETTINGS[/B][CR][CR]Set three cities to collect weather information
fo: [B]STILLINGAR FYRI VEÐURLÍKINDI[/B][CR][CR]Áset tríggjar býir til heintan av veðurlíkindi

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
fo: [B]STILLINGAR FYRI SKIPAN[/B][CR][CR]Set upp og stilla skermar · Stilla ljóð · Stilla fjarstýringar[CR]Stilla streymsparing · Tendra debugging · Áset høvuðslás

[ctx: #31408]
en: [B]CONFIGURE ADD-ONS[/B][CR][CR]Manage your installed Add-ons · Browse for and install Add-ons from kodi.tv[CR]Modify Add-on settings
fo: [B]STILLA VÍÐKANIR[/B][CR][CR]Umsit innlagdar víðkanir · Leita eftir og innlegg víðkanir frá kodi.tv[CR]Tillaga víðkanir

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
fo: [B]STILLA TÆNASTUR[/B][CR][CR]Áset stýring av Kodi umvegis UPnP ella HTTP · Stilla fíludeiling[CR]Tendra Zeroconf · Stilla AirPlay

[ctx: #31502]
en: Live TV
fo: Beinleiðis sjónvarp

[ctx: #31503]
en: Add Group
fo: Stovna bólk

[ctx: #31504]
en: Rename Group
fo: Broyt bólk

[ctx: #31505]
en: Delete Group
fo: Strika bólk

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
fo: Tøkir[CR]bólkar

[ctx: #31511]
en: Channel Options
fo: Rás stillingar

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
fo: 36 tíma forsøgn

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
fo: Tíma forsøgn

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
fo: Vikuskiftis forsøgn

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
fo: 10 daga forsøgn

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
fo: Útlit fyri regni

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
fo: Heinti upplýsing til forsøgn...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
fo: Kort og fráboðanir
