XBMC Skins - en to no translation catalogue (206 entries)

[ctx: #31000]
en: Directed by
no: Regissert av

[ctx: #31001]
en: Written by
no: Skrevet av

[ctx: #31002]
en: Blurred album thumb
no: Suddet album miniatyrbilde

[ctx: #31003]
en: Power Options
no: Strømalternativer

[ctx: #31004]
en: Working
no: Arbeider

[ctx: #31005]
en: Fixed
no: Låst

[ctx: #31006]
en: View Options
no: Visningsalternativer

[ctx: #31007]
en: Setup home
no: Konfigurer hjem

[ctx: #31008]
en: Full screen
no: Fullskjerm

[ctx: #31009]
en: Total Duration
no: Total varighet

[ctx: #31010]
en: Next episode
no: Neste episode

[ctx: #31011]
en: Latest episode
no: Siste episode

[ctx: #31012]
en: Airs
no: Vises

[ctx: #31013]
en: Statistics
no: Statistikker

[ctx: #31014]
en: Extras
no: Annet

[ctx: #31015]
en: Set path to video genre fanart folder
no: Sett banen til videosjanger fanart mappen

[ctx: #31016]
en: Poster
no: Plakat

[ctx: #31017]
en: Set path to music genre fanart folder
no: Sett banen til musikksjanger fanart mappen

[ctx: #31019]
en: Network
no: Nettverk

[ctx: #31020]
en: Extra-fanart
no: Ekstra fanart

[ctx: #31021]
en: Stage curtains
no: Sceneteppe

[ctx: #31022]
en: Set multi-image background
no: Sett multi-bilde bakgrunn

[ctx: #31023]
en: Set single image background
no: Sett et enkelt bilde som bakgrunn

[ctx: #31024]
en: Page
no: Side

[ctx: #31025]
en: Items
no: Elementer

[ctx: #31026]
en: Misc Options
no: Øvrige alternativer

[ctx: #31027]
en: Set item background
no: Sett elementbakgrunn

[ctx: #31028]
en: Live DVD Cases
no: Live DVD cover

[ctx: #31029]
en: Recent movies
no: Siste filmer

[ctx: #31030]
en: Recent episodes
no: Siste episoder

[ctx: #31031]
en: Random movies
no: Tilfeldige filmer

[ctx: #31032]
en: Recommended movies
no: Anbefalte bilder

[ctx: #31033]
en: Random episodes
no: Tilfeldige episoder

[ctx: #31034]
en: Recommended episodes
no: Anbefalte episoder

[ctx: #31035]
en: Random songs
no: Tilfeldige sanger

[ctx: #31036]
en: Random albums
no: Tilfeldige albumer

[ctx: #31037]
en: Recent albums
no: Siste album

[ctx: #31038]
en: Recommended albums
no: Anbefalte album

[ctx: #31039]
en: Actions
no: Valg

[ctx: #31040]
en: Now Playing
no: Nå spilles

[ctx: #31041]
en: Select widget
no: Velg miniprogram

[ctx: #31042]
en: Show "Now Playing" information blended in the background
no: Vis "Spilles nå" informasjon blandet inn i bakgrunnen

[ctx: #31043]
en: Platform
no: Plattform

[ctx: #31044]
en: Views: Plot outline | Info dialog: Full plot
no: Visninger: Sammendrag | Info dialog: Full handling

[ctx: #31045]
en: Views: Full plot | Info dialog: Plot outline
no: Visninger: Full handling | Info dialog: Sammendrag

[ctx: #31046]
en: SEEKING
no: SØKER

[ctx: #31047]
en: Set item icon
no: Set elementikon

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
no: Forhåndsinnstilt visualiseringer

[ctx: #31049]
en: Select infoline
no: Velg infolinje

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
no: Sorter: Stigende

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
no: Sorter: Synkende

[ctx: #31052]
en: Movie library statistics
no: Statistikk for filmbibliotek

[ctx: #31053]
en: TV Show library statistics
no: Statistikk for TV bibliotek

[ctx: #31054]
en: Music library statistics
no: Statistikk for musikkbibliotek

[ctx: #31055]
en: Open playlist
no: Åpne spilleliste

[ctx: #31056]
en: Save playlist
no: Lagre spilleliste

[ctx: #31057]
en: Close playlist
no: Lukk spilleliste

[ctx: #31058]
en: PVR information
no: PVR informasjon

[ctx: #31059]
en: Install Artist Slideshow add-on to enable this feature
no: Installer  Artist Fremvisning utvidelse for å aktivere denne funksjonen

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
no: Denne fil er stablet, velg den delen du vil spille.

[ctx: #31061]
en: Addon / Favourites statistics
no: Statistikk for Tillegg / Favoritter

[ctx: #31062]
en: Random movie fanart
no: Tilfeldig film fanart

[ctx: #31063]
en: Random TV show fanart
no: Tilfeldig TV-serie fanart

[ctx: #31064]
en: Random video fanart
no: Tilfeldig video fanart

[ctx: #31065]
en: Random music fanart
no: Tilfeldig musikk fanart

[ctx: #31066]
en: Random fanart
no: Tilfeldig fanart

[ctx: #31067]
en: Update rating
no: Oppdater vurdering

[ctx: #31068]
en: CD Wall
no: CD vegg

[ctx: #31069]
en: Change location
no: Endre plassering

[ctx: #31070]
en: Enable Cinema Experience integration
no: Aktiver Cinema Experience integrering

[ctx: #31071]
en: While browsing the library
no: Mens man blar gjennom biblioteket

[ctx: #31072]
en: On open video info
no: Ved åpen video info

[ctx: #31073]
en: Move menu item
no: Flytt menyelement

[ctx: #31074]
en: Choose item to swap places with
no: Velg element å bytte plassering med

[ctx: #31075]
en: No extra features available
no: Ingen ekstra funksjoner tilgjengelig

[ctx: #31076]
en: Landscape
no: Landskap

[ctx: #31079]
en: Shift
no: Skift

[ctx: #31080]
en: Manage submenu
no: Håndter undermeny

[ctx: #31081]
en: Enable custom submenus
no: Aktiver tilpassede undermenyer

[ctx: #31082]
en: Detach RSS feed from the main menu
no: Løs ut RSS strøm fra hovedmenyen

[ctx: #31083]
en: Enable Next Aired information in the videolibrary
no: Aktiver Vises Neste Gang informasjon i videobiblioteket

[ctx: #31084]
en: Conditional weather
no: Betinget vær

[ctx: #31085]
en: Musicvideo library statistics
no: Statistikk for musikkvideo biblioteket

[ctx: #31086]
en: Icon
no: Ikon

[ctx: #31088]
en: BannerWall
no: BannerVegg

[ctx: #31089]
en: Play item on startup
no: Spill oppføring ved oppstart

[ctx: #31090]
en: Seconds
no: Sekunder

[ctx: #31091]
en: Select items
no: Velg elementer

[ctx: #31092]
en: Fullscreen fanart
no: Fullskjerm fanart

[ctx: #31093]
en: LowList toggle
no: LavListe veksle

[ctx: #31094]
en: List view layout
no: Listevisning oppsett

[ctx: #31095]
en: Slim List
no: Smal Liste

[ctx: #31096]
en: Concert locations
no: Konsert plasseringer

[ctx: #31097]
en: Movie playlist statistics
no: Film spilleliste statistikk

[ctx: #31098]
en: TV Show playlist statistics
no: TV-Serie spilleliste statistikk

[ctx: #31099]
en: Musicvideo playlist statistics
no: Musikkvideo spilleliste statistikk

[ctx: #31100]
en: View:
no: Vis:

[ctx: #31101]
en: Choose view
no: Velg visning

[ctx: #31102]
en: Background
no: Bakgrunn

[ctx: #31103]
en: N/A
no: I/T

[ctx: #31104]
en: Similar artists
no: Liknende artister

[ctx: #31105]
en: More albums from
no: Flere album fra

[ctx: #31106]
en: On info
no: Ved info

[ctx: #31107]
en: Persistent
no: Vedvarende

[ctx: #31108]
en: Enable artist information feed (if available)
no: Aktiver artistinformasjon (om tilgjengelig)

[ctx: #31109]
en: Unwatched episode count
no: Teller for usette episoder

[ctx: #31110]
en: Install Toolbox script to enable this feature
no: Installer Verktøyboks script for å aktivere denne funksjonen

[ctx: #31111]
en: Similar movies
no: Lignende filmer

[ctx: #31112]
en: Movies directed by
no: Filmer regissert av

[ctx: #31113]
en: Movies written by
no: Filmer skrevet av

[ctx: #31114]
en: More movies from
no: Flere filmer fra

[ctx: #31115]
en: Similar TV shows
no: Lignende TV-Serier

[ctx: #31116]
en: cycle fanart
no: gå gjennom fankunst

[ctx: #31117]
en: Fallback
no: Nødløsning

[ctx: #31118]
en: Download extrafanart
no: Last ned ekstra fankunst

[ctx: #31119]
en: Show the movies from this director in your library or view online information on this director on TMDb?
no: Vis filmene fra denne regissøren i ditt bibliotek eller se online informasjon på denne regissøren fra TMDb?

[ctx: #31121]
en: Disable autocomplete
no: Deaktiver autofullfør

[ctx: #31122]
en: Disables the autocomplete feature of the virtual keyboard
no: Deaktiverer autofullfør funksjonen på det virtuelle tastaturet

[ctx: #31123]
en: Album review
no: Album anmeldelse

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
no: Vis "Nå spilles" for filmer i bakgrunnen

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
no: Vis «spilles nå» bakgrunnen i visualisering

[ctx: #31126]
en: Enable TvTunes integration
no: Aktiver TVTunes integrering

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
no: Skjul fanart ved visualisering i fullskjerm

[ctx: #31142]
en: Settings level
no: Innstillingsnivå

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
no: Sangtekstskilde

[ctx: #31300]
en: Overview
no: Oversikt

[ctx: #31301]
en: Last Updated
no: Sist oppdatert

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
no: Skjul Fanart

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
no: Brukt minne:

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
no: Sett søkesti for Fanart

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
no: Sist innlogget

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
no: Sangvelger for karaoker

[ctx: #31328]
en: Recently Added
no: Nylig lagt til

[ctx: #31390]
en: Skin default
no: Standard for skinnet

[ctx: #31400]
en: [B]CONFIGURE APPEARANCE SETTINGS[/B][CR][CR]Change the skin · Set language and region · Change file listing options[CR]Set up a screensaver
no: [B]ENDRE DINE UTSEENDEINNSTILLINGER:[/B][CR][CR]Kalibrer GUI · Endre skallet · Oppgi skjermsparer · Endre dine regionale innstillinger · Oppgi globale visningsalternativer

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE VIDEO SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your video library · Set video playback options · Change video listing options[CR]Set subtitle fonts
no: [B]ENDRE DINE GRAFIKKINNSTILLINGER:[/B][CR][CR]Håndter ditt filmbibliotek · Filmavspillingskvalitet og rendring · Konfigurer skrifttype for undertekster · Oppgi filmautogjenopptaging

[ctx: #31402]
en: [B]CONFIGURE MUSIC SETTINGS[/B][CR][CR]Manage your music library · Set music playback options · Change music listing options[CR]Setup song submission · Set karaoke options
no: [B]ENDRE DINE MUSIKKINNSTILLINGER:[/B][CR][CR] Velg visualisering · Håndter ditt musikkbibliotek · Oppgi din Last.FM konto · Endre karaokeskrifttype og -innstillinger

[ctx: #31403]
en: [B]CONFIGURE PICTURE SETTINGS[/B][CR][CR]Set picture listing options · Configure slideshows
no: [B]ENDRE DINE BILDEINNSTILLINGER:[/B][CR][CR]Aktiver automatisk miniatyrgenerering og lesing av EXIF-tagger · Juster overgangseffekter for bildeframvising · Oppgi din Kodi skjermdumpsmappe

[ctx: #31404]
en: [B]CONFIGURE WEATHER SETTINGS[/B][CR][CR]Set three cities to collect weather information
no: [B]ENDRE DINE VÆRINNSTILLINGER:[/B][CR][CR]Oppgi de tre stedene som Kodi viser på værskjermen · Endre dine regionale innstillinger, inklusive temperaturenheter

[ctx: #31405]
en: [B]MONITOR YOUR SYSTEM[/B][CR][CR]Check out your hardware · Monitor CPU usage[CR]Check Kodi revision number
no: [B]OVERVÅK DITT SYSTEM[/B][CR][CR]Sjekk din maskinvare · Overvåk CPU-bruk[CR]Sjekk Kodi revisjonsnummer

[ctx: #31406]
en: [B]CONFIGURE SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Setup and calibrate displays · Configure audio output · Setup remote controls[CR]Set power saving options · Enable debugging · Setup master lock
no: [B]ENDRE DINE SYSTEMINNSTILLINGER:[/B][CR][CR]Endre standarden for strømsparingsmodus · Konfigurer videomaskinvare · Still inn din lydmaskinvare · Konfigurer hovedbrukerens passord- og systemlåser

[ctx: #31407]
en: [B]SETUP PROFILES[/B][CR][CR]Setup and manage user profiles · Enable login screen[CR]Change password · Add a profile picture
no: [B]KONFIGURERE PROFILER[/B][CR][CR]Konfigurere og administrere brukerprofiler · Aktiver innlogging skjerm[CR]Forandre passord · Legg til profil bilde

[ctx: #31408]
en: [B]CONFIGURE ADD-ONS[/B][CR][CR]Manage your installed Add-ons · Browse for and install Add-ons from kodi.tv[CR]Modify Add-on settings
no: [B]ENDRE DINE UTVIDELSER[/B][CR][CR]Håndter installerte utvidelser · Bla etter og installer utvidelser fra kodi.tv[CR]Endre utvidelsesinnstillinger

[ctx: #31409]
en: [B]CONFIGURE TV SETTINGS[/B][CR][CR]Change full screen info · Manage EPG data settings
no: [B]KONFIGURER TV-INNSTILLINGER[/B][CR][CR]Skift fullskjermsinfo · Administrer datainnstillinger for EPG

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
no: [B]KONFIGURER TJENESTEINNSTILLINGER[/B][CR][CR]Konfigurer kontroll av Kodi via UPnP og HTTP · Konfigurer deling[CR]Slå på zeroconf · Konfigurer AirPlay

[ctx: #31412]
en: Select section
no: Velg seksjon

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
no: Lokal undertekst tilgjengelig

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
no: Velg din Kodi brukerprofil[CR]for å logge inn og fortsette

[ctx: #31501]
en: Channel group
no: Kanalgruppe

[ctx: #31503]
en: Add Group
no: Legg til gruppe

[ctx: #31504]
en: Rename Group
no: Gi nytt navn på gruppe

[ctx: #31505]
en: Delete Group
no: Slett gruppe

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
no: Ledige[CR]Grupper

[ctx: #31511]
en: Channel Options
no: Kanal instillinger

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
no: 36-timersvarsel

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
no: Time for time

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
no: Helgevarsel

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
no: 10-dagersvarsel

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
no: Mulighet for nedbør

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
no: Henter værvarsel...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
no: Kart og varsler

[ctx: #31911]
en: Setup the Aeon Nox main menu
no: Konfigurer Aeon Nox hovedmeny

[ctx: #31912]
en: Customize the main menu with widgets, backgrounds and statistics. Add your own custom main menu items.
no: Tilpass hovedmenyen med programmer, bakgrunner og statistikker. Legg til dine egne elementer på hovedmenyen.

[ctx: #31913]
en: Aeon Nox main menu horizontal position
no: Horisontal posisjon for Aeon Nox hovedmeny

[ctx: #31914]
en: Change the horizontal position of the main menu. Default is centered on screen.
no: Endre den horisontale posisjonen for hovedmenyen. Standard er midtstilt på skjermen.

[ctx: #31915]
en: Navigation style for horizontal lists
no: Navigasjons utseende for horisontale lister

[ctx: #31916]
en: Change the way horizontal lists scroll in Aeon Nox. Default will scroll lists in a cycle. "Fixed" are lists with a beginning and end.
no: Endre måten horisontale lister ruller i Aeon Nox . Standard vil lister rulles i syklus . " Fast " er lister med en begynnelse og slutt.

[ctx: #31917]
en: When enabled text scrolls automatically. When disabled manual scrolling is required. Note that not every textbox has a manual button.
no: Når den er aktivert ruller teksten automatisk. Når den er deaktivert må det rulles manuelt. Merk at ikke alle tekstbokser har en manuell knapp .

[ctx: #31918]
en: Projects the current playing video on the background behind the panels.
no: Sender opp videoen som spilles nå bakgrunn av panelene.

[ctx: #31919]
en: Projects the visualisation on the background behind the panels when music is played.
no: Sender opp visualiseringen i bakgrunnen av panelet der musikken blir spilt.

[ctx: #31920]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when music is playing.
no: Viser et miniatyrprogram på Hjemmeskjermen med media informasjon når musikk spiles.

[ctx: #31921]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when a movie or episode is playing.
no: Viser et miniatyrprogram på Hjemmeskjermen med media informasjon når en film eller episode spiles.

[ctx: #31922]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the videolibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
no: Dette aktiverer spesielle sjanger bakgrunner når du blar gjennom videobibliotekets sjanger node. Filnavn burde stemme med sjanger etiketten. Forlengelser må bære .jpg.

[ctx: #31923]
en: Set a default select action to enable this item.
no: Satt et standard tiltak for å aktivere dette elementet.

[ctx: #31924]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the musiclibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
no: Dette aktiverer spesielle sjanger bakgrunner når du blar gjennom musikkbibliotekets sjanger node. Filnavn burde stemme med sjanger etiketten. Forlengelser må bære .jpg.

[ctx: #31925]
en: Pick one of the preset backgrounds or set your own images as the menu items background.
no: Velg en av de nåværende bakgrunnene eller velg ditt eget bilde å bruke som meny element bakgrunn.

[ctx: #31926]
en: Select add-ons, playlists or favourites. Choose 'Custom' for any of Kodi's built-in functions. (http://kodi.wiki/?title=List_of_Built_In_Functions)
no: Velg utvidelser, spillelister eller favoritter. Velg 'Egendefinert' for en av Kodi's innebygde funksjoner. (http://kodi.wiki/?title=List_of_Built_In_Functions)

[ctx: #31927]
en: Resets all above values to their defaults.
no: Tilbakestiller alle verdier over tilbake til standard.

[ctx: #31928]
en: Aeon Nox main menu layout
no: Aeon Nox hovedmeny oppsett

[ctx: #31929]
en: This setting defines how much items will be visible on the main menu. Options are 3 items or 5 items.
no: Denne innstillingen bestemmer hvor mange elementer som vises i hovedmenyen. Valgene er  3-elementer eller 5-elementer.

[ctx: #31930]
en: Choose a widget to display on the Home screen to have easy access to content from the library.
no: Velg hvilket miniatyrprogram som skal vises på Hjemmeskjermen for å få enkel tilgang til innholdet i biblioteket.

[ctx: #31931]
en: Video plot preference
no: Video plot preferanse

[ctx: #31932]
en: Show plot outline in the library views and full plot in the video information dialog or vice versa. Falls back to full plot if no outline is available.
no: Vis kort versjon av plottet i bibliotek visning og fullt plot i video informasjon ruten eller omvendt. Viser fullt plot om kort versjon ikke er tilgjengelig.

[ctx: #31933]
en: Select an item to display on the left top of the main menu
no: Velg et element å vise øverst venstre i hovedmenyen

[ctx: #31935]
en: Switch places with another menu item. Opens a dialog with a list of menu items to choose from.
no: Bytt plass med et annet meny element. Åpner en rute med en liste av meny elementer å velge mellom.

[ctx: #31937]
en: Show the RSS feed on the bottom or top of the screen, depending on main menu position. Enabling this setting makes the submenu permanently visible.
no: Viss RSS strømmen øverst eller nederst på skjermen, avhengig av hovedmenyens plassering. Aktiveres dette vil undermenyen vises permanent.

[ctx: #31938]
en: Enables extra information in the TV show library, like TV show status, next / latest episode, etc. Depends on TV Show Next Aired add-on.
no: Aktiverer ekstra informasjon i TV-Serie biblioteket, som TV-Serie status, neste / siste episode, osv. Avhenger av TV-Serie "Next Aired" utvidelse.

[ctx: #31939]
en: Hide Infopanel on scrolling
no: Skjul infopanel ved scrolling

[ctx: #31940]
en: Hides the infopanel for Showcase and Landscape view (if activated) while scrolling through the library. Set the amount of seconds to wait for the infopanel to appear when scrolling is stopped.
no: Gjemmer info panelet for Showcase å Landskaps visning (om aktivert) når det rulles gjennom biblioteket. Sett inn ventetiden i sekunder før info panelet vises når rullingen stoppes.

[ctx: #31941]
en: Kiosk mode
no: Kioskmodus

[ctx: #31942]
en: Disables the slide out menu (media menu) in the library as well as certain buttons in the media information dialogs. (Requires restart to take effect)
no: Deaktiverer utskyvnings menyen (media menyen) i biblioteket sammen med visse knapper i media informasjons ruten. (Krever omstart for å fungere)

[ctx: #31943]
en: Watched status indicator
no: Sett status indikator

[ctx: #31944]
en: Choose which overlays to show on thumbs in icon based views. Note that the "Resume" flag takes precedent over any watched status.
no: Velg hvilke overlegg som skal vises i miniatyrbildene under Ikon basert visning. Noter at "Gjenoppta" merking overstyrer enhver sett status.

[ctx: #31945]
en: This toggles the layout of the List view. Default is a 7 item layout with extended info, "Slim List" is a 14 item, more basic layout
no: Denne justerer oppsettet for Liste visning. Standard er 7 elementers oppsett med utvidet informasjon, "Smal Liste" er et 14 elementers, mer grunnleggende oppsett.

[ctx: #31950]
en: WEATHER
no: VÆR

[ctx: #31951]
en: PICTURES
no: BILDER

[ctx: #31952]
en: LIVE TV
no: DIREKTE TV

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
no: VIDEOER

[ctx: #31954]
en: MOVIES
no: FILMER

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
no: TV-SERIER

[ctx: #31956]
en: MUSIC
no: MUSIKK

[ctx: #31957]
en: APPS
no: PROGRAMMER

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
no: SPILL CD

[ctx: #31960]
en: CONCERTS
no: KONSERTER

[ctx: #31961]
en: Hide ratings in list views
no: Skjul rangering i liste visning

[ctx: #31962]
en: This toggles the visibility of ratings in views of type List, LowList and TriPanel, except if sorted by rating.
no: Denne skifter synligheten av rangering i visning av type Liste, LavListe og TriPanel, med unntak av når det sorteres etter rangering.
