KODI Skins - en to fi_FI translation catalogue (230 entries)

[ctx: #31000]
en: Picture Channels
fi_FI: Kuvakanavat

[ctx: #31001]
en: Video Channels
fi_FI: Videokanavat

[ctx: #31002]
en: Music Channels
fi_FI: Musiikkikanavat

[ctx: #31003]
en: Channels Directory
fi_FI: Kanavahakemisto

[ctx: #31005]
en: Cinema
fi_FI: Teatteri

[ctx: #31006]
en: Shared
fi_FI: Jaettu

[ctx: #31007]
en: PleXBMC settings
fi_FI: PleXBMC asetukset

[ctx: #31008]
en: Go Plex
fi_FI: Plex-tila

[ctx: #31009]
en: Go Kodi
fi_FI: Kodi-tila

[ctx: #31010]
en: Queue
fi_FI: Jono

[ctx: #31011]
en: Recently Viewed
fi_FI: Viimeksi katsotut

[ctx: #31012]
en: Recently Released
fi_FI: Viimeksi julkaistut

[ctx: #31013]
en: Recently Aired
fi_FI: Viimeksi näkyneet

[ctx: #31014]
en: On Deck
fi_FI: Seuraavat

[ctx: #31015]
en: Actor Info
fi_FI: Näyttelijöiden Tiedot

[ctx: #31016]
en: Director Info
fi_FI: Ohjaajan Tiedot

[ctx: #31017]
en: Writer Info
fi_FI: Käsikirjoittajan Tiedot

[ctx: #31018]
en: Cover Wrap
fi_FI: Kansikuvat

[ctx: #31019]
en: Enable Rss ticker on main screens (only in list views)
fi_FI: Ota käyttöön Rss syöte päänäkymissä (vain listanäkymät)

[ctx: #31020]
en: Recently Added
fi_FI: Viimeksi lisätty

[ctx: #31021]
en: Info
fi_FI: Tiedot

[ctx: #31022]
en: Extended Info
fi_FI: Lisätiedot

[ctx: #31023]
en: Similar Movies
fi_FI: Samankaltaiset Elokuvat

[ctx: #31024]
en: MovieDB Users
fi_FI: MovieDB Käyttäjät

[ctx: #31025]
en: Items
fi_FI: Nimikkeet

[ctx: #31026]
en: Enable manual scrolling for plot & review
fi_FI: Ota käyttöön manuaalinen vieritys juonelle ja arvostelulle

[ctx: #31027]
en: Show Plot
fi_FI: Näytä Juoni

[ctx: #31028]
en: Auto hide music playing infos
fi_FI: Piilota automaattisesti musiikin soiton tiedot

[ctx: #31029]
en: Art Management
fi_FI: Kuvien hallinta

[ctx: #31030]
en: Enable Kiosk Mode
fi_FI: Ota käyttöön Kioskitila

[ctx: #31031]
en: Disable media infos in Icon View
fi_FI: Älä näytä mediatietoja kuvakenäkymässä

[ctx: #31032]
en: Startup
fi_FI: Aloitus

[ctx: #31033]
en: Startup Screen Type
fi_FI: Aloitusruudun tyyppi

[ctx: #31034]
en: Customize menu items and widgets
fi_FI: Muokkaa valikoita ja widgetejä

[ctx: #31035]
en: Fuchsia
fi_FI: Fuksia

[ctx: #31036]
en: Violet
fi_FI: Violetti

[ctx: #31037]
en: Highlighted Colors
fi_FI: Korostetut Värit

[ctx: #31038]
en: Reset ALL skin settings to default values
fi_FI: Nollaa skinin asetukset

[ctx: #31039]
en: Root Folder of Music library
fi_FI: Juurikansio Musiikkikirjastolle

[ctx: #31040]
en: Enable CdArt
fi_FI: Ota käyttöön CdArt

[ctx: #31041]
en: Enable Extra Fanart
fi_FI: Ota Käyttöön Extra Fanitaide

[ctx: #31042]
en: Enable Clear Art
fi_FI: Ota Käyttöön Clear Art

[ctx: #31043]
en: Root Folder of cdART Manager library
fi_FI: Juurikansio cdART Manager kirjastolle

[ctx: #31044]
en: Enable Clear Logo
fi_FI: Näytä Clear Logot

[ctx: #31045]
en: Customize PleXBMC menu items
fi_FI: Muokkaa PleXBMC:n valikoita

[ctx: #31046]
en: Startup delay in seconds
fi_FI: Aloitusviive sekunneissa

[ctx: #31047]
en: Color Sweep
fi_FI: Väripyyhkäisy

[ctx: #31048]
en: Visualization Presets
fi_FI: Visualisoinnin esiasetukset

[ctx: #31049]
en: Settings Level
fi_FI: Asetusten Taso

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
fi_FI: Suunta: Nouseva

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
fi_FI: Suunta: Laskeva

[ctx: #31052]
en: Label
fi_FI: Nimi

[ctx: #31053]
en: Widget
fi_FI: Widgetti

[ctx: #31054]
en: Random Movie Fanart
fi_FI: Satunnainen elokuvafanitaide

[ctx: #31055]
en: Random TvShow Fanart
fi_FI: Satunnainen tv-sarjojen fanitaide

[ctx: #31056]
en: Random Video Fanart
fi_FI: Satunnainen videofanitaide

[ctx: #31057]
en: Random Music Fanart
fi_FI: Satunnainen musiikkifanitaide

[ctx: #31058]
en: Actual Weather Condition
fi_FI: Todellinen säätila

[ctx: #31059]
en: Background
fi_FI: Tausta

[ctx: #31060]
en: Widgets
fi_FI: Widgetit

[ctx: #31061]
en: Reset thumbnail
fi_FI: Palauta pienoiskuva

[ctx: #31062]
en: Reset background
fi_FI: Nollaa tausta

[ctx: #31063]
en: Reset everything
fi_FI: Nollaa kaikki

[ctx: #31064]
en: Set multi image background
fi_FI: Aseta monikuvainen taustakuva

[ctx: #31065]
en: Move left
fi_FI: Siirry vasemmalle

[ctx: #31066]
en: Move right
fi_FI: Siirry oikealle

[ctx: #31067]
en: Custom Image
fi_FI: Omavalintainen kuva

[ctx: #31068]
en: Custom Video
fi_FI: Omavalintainen video

[ctx: #31069]
en: Startup Playlist
fi_FI: Aloituksen soittolista

[ctx: #31070]
en: Custom Color
fi_FI: Itse määritelty väri

[ctx: #31071]
en: Random Global Fanart
fi_FI: Satunnainen globaali fanitaide

[ctx: #31072]
en: Random Picture Fanart
fi_FI: Satunnainen kuvien fanitaide

[ctx: #31073]
en: Random Clip Fanart
fi_FI: Satunnainen klippien fanitaide

[ctx: #31074]
en: Random Concert Fanart
fi_FI: Satunnainen konserttien fanitaide

[ctx: #31075]
en: Enable Studio/Album Label Art
fi_FI: Näytä studioiden/levy-yhtiöiden logot

[ctx: #31078]
en: Select Studio Artwork
fi_FI: Valitse studioiden kuvapaketti

[ctx: #31079]
en: Select Weather Fanarts Artwork
fi_FI: Valitse säätietojen taustakuvapaketti

[ctx: #31080]
en: Select Weather Icons Artwork
fi_FI: Valitse säätietojen kuvakepaketti

[ctx: #31081]
en: Select Album Label Artwork
fi_FI: Valitse levy-yhtiöiden kuvapaketti

[ctx: #31082]
en: Disable Fanart Backdrops in Pictures
fi_FI: Älä käytä fanitaidetta "Kuvat"-osiossa

[ctx: #31083]
en: Video decoder
fi_FI: Videon purkutapa

[ctx: #31084]
en: Pixel format
fi_FI: Pikselimuoto

[ctx: #31085]
en: Memory used
fi_FI: Muistinkäyttö

[ctx: #31090]
en: Panel
fi_FI: Paneeli

[ctx: #31091]
en: Large List
fi_FI: Suurikokoinen Lista

[ctx: #31092]
en: Low List
fi_FI: Alalista

[ctx: #31093]
en: Big Panel
fi_FI: Iso paneeli

[ctx: #31094]
en: Banner List
fi_FI: Vaaka-ikoni

[ctx: #31095]
en: Card List
fi_FI: Korttien Lista

[ctx: #31096]
en: Slim List
fi_FI: Matala Lista

[ctx: #31110]
en: Edit Background for Media Type
fi_FI: Muokkaa taustakuvaa päävalikon painikkeelle

[ctx: #31113]
en: Single Image
fi_FI: Yksittäinen kuva

[ctx: #31114]
en: Multi Image
fi_FI: Vaihtuva kuva

[ctx: #31132]
en: Lyrics Add-on
fi_FI: Sanoitukset-lisäosa

[ctx: #31133]
en: Subtitle Add-on
fi_FI: Tekstitykset-lisäosa

[ctx: #31291]
en: Add-on manager
fi_FI: Lisäosien hallinta

[ctx: #31292]
en: items
fi_FI: Kohteet

[ctx: #31293]
en: Can not be customized
fi_FI: Ei muokattavissa

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
fi_FI: Käytetty muisti:

[ctx: #31322]
en: Aired
fi_FI: Esitetty

[ctx: #31323]
en: Most Loved Tracks
fi_FI: Tykätyimmät kappaleet

[ctx: #31351]
en: Pause
fi_FI: Tauko

[ctx: #31352]
en: Stop
fi_FI: Pysäytä

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
fi_FI: Kelaa eteenpäin

[ctx: #31354]
en: Rewind
fi_FI: Kelaa taaksepäin

[ctx: #31355]
en: Movie menu
fi_FI: Elokuvavalikko

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
fi_FI: Lataa tekstitykset

[ctx: #31357]
en: Local subtitle available
fi_FI: Paikallisia tekstityksiä saatavilla

[ctx: #31390]
en: Ubuntu (Regular)
fi_FI: Ubuntu (Tavallinen)

[ctx: #31391]
en: Ubuntu (Medium)
fi_FI: Ubuntu (Keskikokoinen)

[ctx: #31392]
en: Ubuntu (Light)
fi_FI: Ubuntu (Kevyt)

[ctx: #31393]
en: DejaVuSans (Regular)
fi_FI: DejaVuSans (Tavallinen)

[ctx: #31394]
en: MC360 (Regular)
fi_FI: MC360 (Tavallinen)

[ctx: #31395]
en: Arial (Regular)
fi_FI: Arial (Tavallinen)

[ctx: #31400]
en: Recommended Movies
fi_FI: Suositellut elokuvat

[ctx: #31401]
en: Recently Added Albums
fi_FI: Hiljan lisätyt albumit

[ctx: #31402]
en: Recently Added Concerts
fi_FI: Hiljan lisätyt konsertit

[ctx: #31403]
en: Recently Added Clips
fi_FI: Hiljan lisätyt pätkät

[ctx: #31404]
en: Recently Added Movies
fi_FI: Hiljan lisätyt elokuvat

[ctx: #31405]
en: In Progress Movies
fi_FI: Osittain katsotut elokuvat

[ctx: #31406]
en: Random Movies
fi_FI: Satunnaisia elokuvia

[ctx: #31407]
en: Recently Added Episodes
fi_FI: Hiljan lisätyt jaksot

[ctx: #31408]
en: In Progress Episodes
fi_FI: Osittain katsotut jaksot

[ctx: #31409]
en: Random Episodes
fi_FI: Satunnaisia jaksoja

[ctx: #31410]
en: Random Albums
fi_FI: Satunnaisia albumeita

[ctx: #31411]
en: Recently Added Concerts
fi_FI: Hiljan lisätyt konsertit

[ctx: #31412]
en: In Progress Concerts
fi_FI: Osittain katsotut konsertit

[ctx: #31413]
en: Random Concerts
fi_FI: Satunnaisia konsertteja

[ctx: #31414]
en: Recently Added Clips
fi_FI: Hiljan lisättyjä pätkiä

[ctx: #31415]
en: In Progress Clips
fi_FI: Ositttain katsottuja pätkiä

[ctx: #31416]
en: Random Clips
fi_FI: Satunnaisia pätkiä

[ctx: #31417]
en: Recommended Episodes
fi_FI: Suositellut jaksot

[ctx: #31418]
en: Most played albums
fi_FI: Soitetuimmat albumit

[ctx: #31500]
en: Live TV
fi_FI: TV-lähetys

[ctx: #31501]
en: Scheduled Time
fi_FI: Kellonaika

[ctx: #31502]
en: All Movies
fi_FI: Kaikki elokuvat

[ctx: #31503]
en: Add Group
fi_FI: Lisää ryhmä

[ctx: #31504]
en: Rename Group
fi_FI: Muuta ryhmän nimeä

[ctx: #31505]
en: Delete Group
fi_FI: Poista ryhmä

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
fi_FI: Saatavilla olevat[CR]ryhmät

[ctx: #31507]
en: Movies homescreen button opens:
fi_FI: Päävalikon Elokuvat avaa:

[ctx: #31508]
en: Last Updated
fi_FI: Viimeksi päivitetty

[ctx: #31509]
en: Extras
fi_FI: Lisäosat

[ctx: #31510]
en: Timer Set
fi_FI: Ajastettu

[ctx: #31513]
en: All Music
fi_FI: Kaikki Musiikki

[ctx: #31514]
en: Music homescreen button opens:
fi_FI: Päävalikon Musiikki avaa:

[ctx: #31515]
en: Tv Shows homescreen button opens:
fi_FI: Päävalikon tv-sarjat avaa:

[ctx: #31516]
en: All Tv Shows
fi_FI: Kaikki tv-sarjat

[ctx: #31517]
en: Defined by General Settings
fi_FI: Määritetty yleisasetuksissa

[ctx: #31518]
en: Random Image
fi_FI: Satunnainen kuva

[ctx: #31519]
en: Root Folder for Custom Weather Fanarts
fi_FI: Säätaustakuvien kansio

[ctx: #31520]
en: Root Folder for Custom Weather Icons
fi_FI: Sääkuvakkeiden kansio

[ctx: #31521]
en: Green
fi_FI: Vihreä

[ctx: #31522]
en: Amber
fi_FI: Meripihka

[ctx: #31523]
en: Fuchsia
fi_FI: Fuksia

[ctx: #31524]
en: Indigo
fi_FI: Indigonsininen

[ctx: #31525]
en: Titanium
fi_FI: Titaani

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
fi_FI: 36 tunnin ennuste

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
fi_FI: Tunnittainen ennuste

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
fi_FI: Viikonlopun ennuste

[ctx: #31904]
en: Daily Forecast
fi_FI: Päivittäinen Ennuste

[ctx: #31910]
en: Maps
fi_FI: Kartat

[ctx: #31931]
en: On Deck
fi_FI: Seuraavat

[ctx: #31933]
en: Songs
fi_FI: Kappaleet

[ctx: #31934]
en: Movies
fi_FI: Elokuvat

[ctx: #31935]
en: Episodes
fi_FI: Jaksot

[ctx: #31936]
en: TV Shows
fi_FI: Tv-sarjat

[ctx: #31937]
en: Artists
fi_FI: Artistit

[ctx: #31938]
en: Albums
fi_FI: Albumit

[ctx: #31939]
en: Enable text alignment of plots
fi_FI: Käytä tekstin tasausta juonikuvauksissa

[ctx: #31940]
en: Disable OSD in paused video playback
fi_FI: Älä näytä kuvaruutuvalikkoa videon ollessa tauolla

[ctx: #31941]
en: Highlight first letter while scrolling
fi_FI: Korosta ensimmäinen kirjain selatessa

[ctx: #31942]
en: Similar Artists
fi_FI: Samankaltaiset artistit

[ctx: #31943]
en: Show Info Panel in paused video playback
fi_FI: Näytä tietoja, kun video pysäytetään

[ctx: #31944]
en: Reset Home Menu ONLY to default values
fi_FI: Palauta VAIN kotivalikko oletusasetuksiin

[ctx: #31945]
en: Disable Overlay in Music Playing Screen
fi_FI: Piilota peittokuva musiikkia toistettaessa

[ctx: #31946]
en: Related TMDB Lists
fi_FI: Yhteenkuuluvat TMDB:n listat

[ctx: #31947]
en: Resulting sub menu
fi_FI: Tuleva alavalikko

[ctx: #31948]
en: Home sub menu
fi_FI: Päävalikon alavalikko

[ctx: #31949]
en: Enable window closing icon
fi_FI: Näytä ikkunoiden sulkemispainikkeet

[ctx: #31950]
en: Disable Fanart Backdrops
fi_FI: Älä näytä fanitaidetta

[ctx: #31951]
en: Disable Sliding Animations
fi_FI: Käytä liukuanimaatioita

[ctx: #31952]
en: Disable Pause, FF, RW icons in OSD
fi_FI: Älä näytä tauko- ja kelauspainikkeita kuvaruutuvalikossa

[ctx: #31953]
en: Large List
fi_FI: Suurikokoinen Lista

[ctx: #31954]
en: S
fi_FI: K

[ctx: #31955]
en: Display shelf items after a short delay
fi_FI: Näytä hylly pienen viiveen jälkeen

[ctx: #31956]
en: Get theme
fi_FI: Hae Teema

[ctx: #31957]
en: Hide Update library button from home submenu
fi_FI: Piilota "Päivitä kirjasto" -painike päävalikon alavalikosta

[ctx: #31958]
en: Big Panel
fi_FI: Iso paneeli

[ctx: #31959]
en: Go fullscreen on music playback
fi_FI: Siirry koko ruudun tilaan musiikin soidessa

[ctx: #31960]
en: Music opens artists
fi_FI: Musiikki avaa artisti-näkymän

[ctx: #31961]
en: Recently added
fi_FI: Uusimmat

[ctx: #31962]
en: Low List
fi_FI: Alalista

[ctx: #31963]
en: Panel
fi_FI: Paneeli

[ctx: #31964]
en: Configure shelf items
fi_FI: Muokkaa hyllyä

[ctx: #31965]
en: Banner List
fi_FI: Vaaka-ikoni

[ctx: #31966]
en: Recommended
fi_FI: Suositellut

[ctx: #31967]
en: Enable Home shelf
fi_FI: Näytä etusivun hylly

[ctx: #31968]
en: Show info
fi_FI: Näytä tiedot

[ctx: #31969]
en: Artist slideshow (requires Artist slideshow add-on)
fi_FI: Artist slideshow (vaatii Artist slideshow -lisäosan)

[ctx: #31970]
en: Push down for Gallery
fi_FI: Galleria alas-painalluksella

[ctx: #31971]
en: Concerts
fi_FI: Konsertit

[ctx: #31972]
en: Clips
fi_FI: Näytteet

[ctx: #31973]
en: E
fi_FI: J

[ctx: #31974]
en: Home menu
fi_FI: Päävalikko

[ctx: #31975]
en: Channels
fi_FI: Kanavat

[ctx: #31976]
en: Home shelf
fi_FI: Hylly

[ctx: #31977]
en: Fast start
fi_FI: Nopea käynnistys

[ctx: #31978]
en: Show library info on Home (totals, unwatched...)
fi_FI: Näytä kirjaston tiedot etusivulla (määrät, katsomattomat...)

[ctx: #31979]
en: Loading...
fi_FI: Lataa...

[ctx: #31980]
en: Hide unwatched and partialy watched marks
fi_FI: Piilota katsomattomien ja osittain katsottujen merkit

[ctx: #31981]
en: Hide watched marks
fi_FI: Piilota katsottujen merkit

[ctx: #31982]
en: Shelf items populate more slowly on some systems. By default, skin waits for them to be ready and presents Home screen afterwards.[CR][CR]This option skips this step and presents Home page immediately. Shelf items will appear with a delay, depending on a speed of your system.
fi_FI: Hyllyjen kohteet ilmestyvät hitaammin joillain laitteilla. Oletuksena ulkoasu odottaa hyllyjen täyttymistä ennen päävalikon näyttämistä.[CR][CR]Tämä asetus jättää odotuksen väliin ja näyttää päävalikon heti. Hyllyjen kohteet ilmestyvät viiveellä, jonka suuruus riippuu laitteen suorituskyvystä.

[ctx: #31983]
en: Choose from menu
fi_FI: Valitse valikosta

[ctx: #31984]
en: TV Tunes (requires TV Tunes add-on)
fi_FI: TV Tunes (vaatii TV Tunes lisäosan)

[ctx: #31985]
en: Advanced
fi_FI: Lisäasetukset

[ctx: #31986]
en: Use default background on Home page
fi_FI: Käytä oletustaustakuvaa etusivulla

[ctx: #31987]
en: Random
fi_FI: Satunnainen

[ctx: #31988]
en: Menu
fi_FI: Valikko

[ctx: #31989]
en: Home menu quit button function
fi_FI: Lopeta-painikkeen toiminto

[ctx: #31990]
en: Quit Menu
fi_FI: Lopetus-valikko

[ctx: #31991]
en: Disable background music visualization/video player
fi_FI: Älä näytä musiikin visualisointia tai videotoistoa taustalla

[ctx: #31992]
en: Banner (wide) thumbs
fi_FI: Leveät kuvakkeet

[ctx: #31993]
en: Not used - click to customize
fi_FI: Ei käytössä - valitse muokataksesi

[ctx: #31994]
en: Use vertical main menu on Home screen
fi_FI: Käytä pystysuuntaista valikkoa etusivulla

[ctx: #31995]
en: Home layout
fi_FI: Etusivun asettelu

[ctx: #31996]
en: Big Channel List in OSD
fi_FI: Suuri kanavalista kuvaruutuvalikossa

[ctx: #31997]
en: Ken Burns Effect on backdrops
fi_FI: Ken Burns efekti taustoille

[ctx: #31998]
en: Use fixed list on Home Menu
fi_FI: Käytä kiinteää listaa Kotimenussa

[ctx: #31999]
en: Slide to left animations of list views
fi_FI: Listanäkymien vasemman puolen liukuanimaatiot
