KODI Skins - en to da_DK translation catalogue (104 entries)

[ctx: #31000]
en: Picture Channels
da_DK: Billedkanaler

[ctx: #31001]
en: Video Channels
da_DK: Videokanaler

[ctx: #31002]
en: Music Channels
da_DK: Musikkanaler

[ctx: #31003]
en: Channels Directory
da_DK: Kanaloversigt

[ctx: #31005]
en: Cinema
da_DK: Biograf

[ctx: #31006]
en: Shared
da_DK: Delt

[ctx: #31010]
en: Queue
da_DK: Kø

[ctx: #31011]
en: Recently Viewed
da_DK: Seneste afspillede

[ctx: #31012]
en: Recently Released
da_DK: Seneste udgivet

[ctx: #31013]
en: Recently Aired
da_DK: Seneste udsendt

[ctx: #31015]
en: Actor Info
da_DK: Skuespiller information

[ctx: #31016]
en: Director Info
da_DK: Instruktør information

[ctx: #31017]
en: Writer Info
da_DK: Forfatter information

[ctx: #31018]
en: Cover Wrap
da_DK: Omslag

[ctx: #31020]
en: Recently Added
da_DK: Nyligt tilføjede

[ctx: #31022]
en: Extended Info
da_DK: Ydeligere information

[ctx: #31023]
en: Similar Movies
da_DK: Lignende film

[ctx: #31025]
en: Items
da_DK: Emner

[ctx: #31027]
en: Show Plot
da_DK: Vis Handling

[ctx: #31030]
en: Enable Kiosk Mode
da_DK: Aktiver Kiosk-tilstand

[ctx: #31032]
en: Startup
da_DK: Opstart

[ctx: #31038]
en: Reset ALL skin settings to default values
da_DK: Nulstil ALLE skinnets indstillinger til standardværdierne.

[ctx: #31041]
en: Enable Extra Fanart
da_DK: Aktiver ekstra fankunst

[ctx: #31048]
en: Visualization Presets
da_DK: Standard til visualisering

[ctx: #31049]
en: Settings Level
da_DK: Indstillingsniveau

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
da_DK: Sorter: Stigende

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
da_DK: Sorter: Faldende

[ctx: #31052]
en: Label
da_DK: Navn

[ctx: #31059]
en: Background
da_DK: Baggrund

[ctx: #31084]
en: Pixel format
da_DK: Pixelformat

[ctx: #31092]
en: Low List
da_DK: Lav Liste

[ctx: #31093]
en: Big Panel
da_DK: Store paneler

[ctx: #31094]
en: Banner List
da_DK: Bannerliste

[ctx: #31110]
en: Edit Background for Media Type
da_DK: Skift Baggrund til Medietypen

[ctx: #31113]
en: Single Image
da_DK: Enkelt billede

[ctx: #31114]
en: Multi Image
da_DK: Flere billeder

[ctx: #31132]
en: Lyrics Add-on
da_DK: Add-on til Sangtekster

[ctx: #31133]
en: Subtitle Add-on
da_DK: Add-on til Undertekster

[ctx: #31291]
en: Add-on manager
da_DK: Add-on indstillinger

[ctx: #31292]
en: items
da_DK: Emner

[ctx: #31293]
en: Can not be customized
da_DK: Kan ikke ændres

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
da_DK: Hukommelse i brug:

[ctx: #31322]
en: Aired
da_DK: Sendt

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
da_DK: Spol Frem

[ctx: #31354]
en: Rewind
da_DK: Spol Tilbage

[ctx: #31355]
en: Movie menu
da_DK: Filmmenu

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
da_DK: Hent Undertekster

[ctx: #31357]
en: Local subtitle available
da_DK: Lokal undertekst tilgængelig

[ctx: #31500]
en: Live TV
da_DK: TV

[ctx: #31501]
en: Scheduled Time
da_DK: Planlagt tid

[ctx: #31502]
en: All Movies
da_DK: Alle film

[ctx: #31503]
en: Add Group
da_DK: Tilføj Gruppe

[ctx: #31504]
en: Rename Group
da_DK: Omdøb Gruppe

[ctx: #31505]
en: Delete Group
da_DK: Slet Gruppe

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
da_DK: Tilgængelige[CR]Grupper

[ctx: #31507]
en: Movies homescreen button opens:
da_DK: Film-knappen på hjemmeskærmen åbner:

[ctx: #31508]
en: Last Updated
da_DK: Sidst opdateret

[ctx: #31509]
en: Extras
da_DK: Ekstra

[ctx: #31510]
en: Timer Set
da_DK: Indstil Timer

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
da_DK: 36 timers vejrudsigt

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
da_DK: Vejrudsigt de næste timer

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
da_DK: Vejrudsigt for weekenden

[ctx: #31904]
en: Daily Forecast
da_DK: Vejrudsigten for i dag

[ctx: #31910]
en: Maps
da_DK: Kort

[ctx: #31936]
en: TV Shows
da_DK: TV-serier

[ctx: #31942]
en: Similar Artists
da_DK: Lignende Kunstnere

[ctx: #31955]
en: Display shelf items after a short delay
da_DK: Vis hyldeindhold med en kort forsinkelse

[ctx: #31956]
en: Get theme
da_DK: Hent tema

[ctx: #31957]
en: Hide Update library button from home submenu
da_DK: Skjul 'Opdater bibliotek' i hovedmenu

[ctx: #31958]
en: Big Panel
da_DK: Store paneler

[ctx: #31959]
en: Go fullscreen on music playback
da_DK: Brug fuldskærm ved musikafspilning

[ctx: #31960]
en: Music opens artists
da_DK: Musik åbner kunstnere

[ctx: #31961]
en: Recently added
da_DK: Senest tilføjede

[ctx: #31962]
en: Low List
da_DK: Lav Liste

[ctx: #31964]
en: Configure shelf items
da_DK: Indstil hyldeindhold

[ctx: #31965]
en: Banner List
da_DK: Bannerliste

[ctx: #31966]
en: Recommended
da_DK: Anbefalede

[ctx: #31967]
en: Enable Home shelf
da_DK: Aktiver hylde

[ctx: #31968]
en: Show info
da_DK: Vis info

[ctx: #31969]
en: Artist slideshow (requires Artist slideshow add-on)
da_DK: Kunstner slideshow (kræver Artist Slideshow add-on)

[ctx: #31970]
en: Push down for Gallery
da_DK: Skub ned for galleri

[ctx: #31971]
en: Concerts
da_DK: Koncerter

[ctx: #31972]
en: Clips
da_DK: Klipliste

[ctx: #31973]
en: E
da_DK: Ø

[ctx: #31974]
en: Home menu
da_DK: Hovedmenu

[ctx: #31975]
en: Channels
da_DK: Kanaler

[ctx: #31976]
en: Home shelf
da_DK: Din hylde

[ctx: #31977]
en: Fast start
da_DK: Hurtigstart

[ctx: #31978]
en: Show library info on Home (totals, unwatched...)
da_DK: Vis bibliotekinfo på Hjemmeskærm (totalt, ikke sete...)

[ctx: #31979]
en: Loading...
da_DK: Loader

[ctx: #31980]
en: Hide unwatched and partialy watched marks
da_DK: Skjul ikke sete og delvist sete mærker

[ctx: #31981]
en: Hide watched marks
da_DK: Skjul sete markering

[ctx: #31982]
en: Shelf items populate more slowly on some systems. By default, skin waits for them to be ready and presents Home screen afterwards.[CR][CR]This option skips this step and presents Home page immediately. Shelf items will appear with a delay, depending on a speed of your system.
da_DK: Hyldeindhold indlæses langsommere på nogle systemer. Som standard venter skinnet på at de er klar og viser hjemmeskærmen efterfølgende. [CR][CR] Denne mulighed springer dette over og viser hjemmeskærmen straks. Hyldeindhold vises med en forsinkelse afhængig af dit systems hastighed.

[ctx: #31983]
en: Choose from menu
da_DK: Vælg fra menuen

[ctx: #31984]
en: TV Tunes (requires TV Tunes add-on)
da_DK: TV Tunes (kræver TV Tunes add-on)

[ctx: #31985]
en: Advanced
da_DK: Udvidet

[ctx: #31986]
en: Use default background on Home page
da_DK: Brug standard-baggrund på hjemmeskærmen

[ctx: #31987]
en: Random
da_DK: Tilfældigt

[ctx: #31989]
en: Home menu quit button function
da_DK: Funktion for Afslut-knappen på hjemmeskærm

[ctx: #31990]
en: Quit Menu
da_DK: Afslut menu

[ctx: #31992]
en: Banner (wide) thumbs
da_DK: Banner (brede) thumbnails

[ctx: #31993]
en: Not used - click to customize
da_DK: Ikke i brug - klik for at ændre

[ctx: #31994]
en: Use vertical main menu on Home screen
da_DK: Brug lodret hovedmenu på hjemmeskærm

[ctx: #31995]
en: Home layout
da_DK: Layout hjemmeskærm
