KODI Skins - en to el_GR translation catalogue (219 entries)

[ctx: #31000]
en: Picture Channels
el_GR: Κανάλια Εικόνων

[ctx: #31001]
en: Video Channels
el_GR: Κανάλια Βίντεο

[ctx: #31002]
en: Music Channels
el_GR: Κανάλια Μουσικής

[ctx: #31003]
en: Channels Directory
el_GR: Κατάλογος Καναλιών

[ctx: #31005]
en: Cinema
el_GR: Σινεμά

[ctx: #31006]
en: Shared
el_GR: Κοινόχρηστο

[ctx: #31007]
en: PleXBMC settings
el_GR: Ρυθμίσεις PleXBMC

[ctx: #31008]
en: Go Plex
el_GR: Χρήση Plex

[ctx: #31009]
en: Go Kodi
el_GR: Χρήση Kodi

[ctx: #31010]
en: Queue
el_GR: Σε Αναμονή

[ctx: #31011]
en: Recently Viewed
el_GR: Πρόσφατα Προβληθέντα

[ctx: #31012]
en: Recently Released
el_GR: Πρόσφατες Κυκλοφορίες

[ctx: #31013]
en: Recently Aired
el_GR: Πρόσφατες Τηλ. Προβολές

[ctx: #31014]
en: On Deck
el_GR: Σε Ετοιμότητα

[ctx: #31015]
en: Actor Info
el_GR: Πληροφορίες Ηθοποιού

[ctx: #31016]
en: Director Info
el_GR: Πληροφορίες Σκηνοθέτη

[ctx: #31017]
en: Writer Info
el_GR: Πληροφορίες Σεναριογράφου

[ctx: #31018]
en: Cover Wrap
el_GR: Εξώφυλλα

[ctx: #31019]
en: Enable Rss ticker on main screens (only in list views)
el_GR: Ενεργοποίηση προγράμματος ανάγνωσης ειδήσεων στην κύρια οθόνη (μόνο σε οθόνες με λίστες)

[ctx: #31020]
en: Recently Added
el_GR: Προστέθηκαν πρόσφατα

[ctx: #31021]
en: Info
el_GR: Πληροφορίες

[ctx: #31022]
en: Extended Info
el_GR: Εκτεταμένες Πληροφορίες

[ctx: #31023]
en: Similar Movies
el_GR: Παρόμοιες Ταινίες

[ctx: #31024]
en: MovieDB Users
el_GR: Χρήστες MovieDB

[ctx: #31025]
en: Items
el_GR: Αντικείμενα

[ctx: #31026]
en: Enable manual scrolling for plot & review
el_GR: Χειροκίνητη κύλιση πλοκής & περίληψης

[ctx: #31027]
en: Show Plot
el_GR: Εμφάνιση Πλοκής

[ctx: #31028]
en: Auto hide music playing infos
el_GR: Αυτόματη απόκρυψη πληροφοριών μουσικής

[ctx: #31029]
en: Art Management
el_GR: Διαχείριση Εικόνων

[ctx: #31030]
en: Enable Kiosk Mode
el_GR: Ενεργοποίηση λειτουργίας οθόνης αφής

[ctx: #31031]
en: Disable media infos in Icon View
el_GR: Απενεργοποίηση πληροφοριών πολυμέσων στην Προβολή Εικονιδίων

[ctx: #31032]
en: Startup
el_GR: Εκκίνηση

[ctx: #31033]
en: Startup Screen Type
el_GR: Τύπος Αρχικής Οθόνης

[ctx: #31034]
en: Customize menu items and widgets
el_GR: Προσαρμογή αντικειμένων μενού και widget

[ctx: #31035]
en: Fuchsia
el_GR: Φούξια

[ctx: #31036]
en: Violet
el_GR: Βιολετί

[ctx: #31037]
en: Highlighted Colors
el_GR: Έντονα Χρώματα;

[ctx: #31038]
en: Reset ALL skin settings to default values
el_GR: Επαναφορά ΌΛΩΝ των ρυθμίσεων κελύφους στις προεπιλογές

[ctx: #31039]
en: Root Folder of Music library
el_GR: Αρχικός Φάκελος Μουσικής Συλλογής

[ctx: #31040]
en: Enable CdArt
el_GR: Ενεργοποίηση cdART

[ctx: #31041]
en: Enable Extra Fanart
el_GR: Ενεργοποίηση Extra Fanart

[ctx: #31042]
en: Enable Clear Art
el_GR: Ενεργοποίηση ClearArt

[ctx: #31043]
en: Root Folder of cdART Manager library
el_GR: Αρχικός Φάκελος Συλλογής cdART

[ctx: #31044]
en: Enable Clear Logo
el_GR: Ενεργοποίηση Λογότυπων

[ctx: #31045]
en: Customize PleXBMC menu items
el_GR: Προσαρμογή αντικειμένων μενού PleXBMC

[ctx: #31046]
en: Startup delay in seconds
el_GR: Καθυστέρηση έναρξης σε δευτερόλεπτα

[ctx: #31047]
en: Color Sweep
el_GR: Χρωματική παλέτα

[ctx: #31048]
en: Visualization Presets
el_GR: Προρυθμίσεις Οπτικοποιητή

[ctx: #31049]
en: Settings Level
el_GR: Επίπεδο Ρυθμίσεων

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
el_GR: Ταξ.: Αύξουσα

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
el_GR: Ταξ.: Φθίνουσα

[ctx: #31052]
en: Label
el_GR: Ετικέτα

[ctx: #31054]
en: Random Movie Fanart
el_GR: Τυχαίο Fanart Ταινιών

[ctx: #31055]
en: Random TvShow Fanart
el_GR: Τυχαίο Fanart Σειράς

[ctx: #31056]
en: Random Video Fanart
el_GR: Τυχαίο Fanart Βίντεο

[ctx: #31057]
en: Random Music Fanart
el_GR: Τυχαίο Fanart Μουσικής

[ctx: #31058]
en: Actual Weather Condition
el_GR: Πραγματικές Καιρικές Συνθήκες

[ctx: #31059]
en: Background
el_GR: Υπόβαθρο

[ctx: #31060]
en: Widgets
el_GR: Widget

[ctx: #31061]
en: Reset thumbnail
el_GR: Επαναφορά μικρογραφίας

[ctx: #31062]
en: Reset background
el_GR: Επαναφορά υποβάθρου

[ctx: #31063]
en: Reset everything
el_GR: Επαναφορά όλων

[ctx: #31064]
en: Set multi image background
el_GR: Ορισμός πολλαπλών εικόνων υποβάθρου

[ctx: #31065]
en: Move left
el_GR: Αριστερά

[ctx: #31066]
en: Move right
el_GR: Δεξιά

[ctx: #31067]
en: Custom Image
el_GR: Προσαρμοσμένη Εικόνα

[ctx: #31068]
en: Custom Video
el_GR: Προσαρμοσμένο Βίντεο

[ctx: #31069]
en: Startup Playlist
el_GR: Λίστα Αναπ/γής Εκκίνησης

[ctx: #31070]
en: Custom Color
el_GR: Προσαρμοσμένο Χρώμα

[ctx: #31071]
en: Random Global Fanart
el_GR: Τυχαίο Γενικό Fanart

[ctx: #31072]
en: Random Picture Fanart
el_GR: Τυχαίο Fanart Εικόνων

[ctx: #31073]
en: Random Clip Fanart
el_GR: Τυχαίο Fanart Κλιπ

[ctx: #31074]
en: Random Concert Fanart
el_GR: Τυχαίο Fanart Συναυλιών

[ctx: #31090]
en: Panel
el_GR: Πάνελ

[ctx: #31091]
en: Large List
el_GR: Μεγάλη Λίστα

[ctx: #31092]
en: Low List
el_GR: Χαμηλή Λίστα

[ctx: #31093]
en: Big Panel
el_GR: Μεγάλο Πάνελ

[ctx: #31094]
en: Banner List
el_GR: Λίστα Πανό

[ctx: #31095]
en: Card List
el_GR: Λίστα Καρτών

[ctx: #31096]
en: Slim List
el_GR: Λεπτή Λίστα

[ctx: #31110]
en: Edit Background for Media Type
el_GR: Επεξεργασία υποβάθρου για

[ctx: #31113]
en: Single Image
el_GR: Μία Εικόνα

[ctx: #31114]
en: Multi Image
el_GR: Πολλαπλές Εικόνες

[ctx: #31132]
en: Lyrics Add-on
el_GR: Πρόσθετο Στίχων

[ctx: #31133]
en: Subtitle Add-on
el_GR: Πρόσθετο Υποτίτλων

[ctx: #31291]
en: Add-on manager
el_GR: Διαχείριση Πρόσθετων

[ctx: #31292]
en: items
el_GR: αντικείμενα

[ctx: #31293]
en: Can not be customized
el_GR: Δεν μπορεί να προσαρμοστεί

[ctx: #31297]
en: min
el_GR: λεπτά

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
el_GR: Χρήση μνήμης:

[ctx: #31322]
en: Aired
el_GR: Πρώτη προβολή

[ctx: #31323]
en: Most Loved Tracks
el_GR: Πιο Αγαπημένο Κομμάτι

[ctx: #31351]
en: Pause
el_GR: Παύση

[ctx: #31352]
en: Stop
el_GR: Διακοπή

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
el_GR: Μπροστά

[ctx: #31354]
en: Rewind
el_GR: Πίσω

[ctx: #31355]
en: Movie menu
el_GR: Μενού ταινίας

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
el_GR: Λήψη υποτίτλων

[ctx: #31357]
en: Local subtitle available
el_GR: Υπάρχει διαθέσιμος υπότιτλος τοπικά

[ctx: #31390]
en: Ubuntu (Regular)
el_GR: Ubuntu (Κανονικό)

[ctx: #31391]
en: Ubuntu (Medium)
el_GR: Ubuntu (Μέσο)

[ctx: #31392]
en: Ubuntu (Light)
el_GR: Ubuntu (Ελαφρύ)

[ctx: #31393]
en: DejaVuSans (Regular)
el_GR: DejaVuSans (Κανονικό)

[ctx: #31394]
en: MC360 (Regular)
el_GR: MC360 (Κανονικό)

[ctx: #31395]
en: Arial (Regular)
el_GR: Arial (Κανονικό)

[ctx: #31400]
en: Recommended Movies
el_GR: Προτεινόμενες Ταινίες

[ctx: #31401]
en: Recently Added Albums
el_GR: Πρόσφατα Άλμπουμ

[ctx: #31402]
en: Recently Added Concerts
el_GR: Πρόσφατες Συναυλίες

[ctx: #31403]
en: Recently Added Clips
el_GR: Πρόσφατα Κλιπ

[ctx: #31404]
en: Recently Added Movies
el_GR: Πρόσφατες Ταινίες

[ctx: #31405]
en: In Progress Movies
el_GR: Ταινίες Σε Εξέλιξη

[ctx: #31406]
en: Random Movies
el_GR: Τυχαίες Ταινίες

[ctx: #31407]
en: Recently Added Episodes
el_GR: Πρόσφατα Επεισόδια

[ctx: #31408]
en: In Progress Episodes
el_GR: Επεισόδια Σε Εξέλιξη

[ctx: #31409]
en: Random Episodes
el_GR: Τυχαία Επεισόδια

[ctx: #31410]
en: Random Albums
el_GR: Τυχαία Άλμπουμ

[ctx: #31411]
en: Recently Added Concerts
el_GR: Πρόσφατες Συναυλίες

[ctx: #31412]
en: In Progress Concerts
el_GR: Συναυλίες Σε Εξέλιξη

[ctx: #31413]
en: Random Concerts
el_GR: Τυχαίες Συναυλίες

[ctx: #31414]
en: Recently Added Clips
el_GR: Πρόσφατα Κλιπ

[ctx: #31415]
en: In Progress Clips
el_GR: Κλιπ Σε Εξέλιξη

[ctx: #31416]
en: Random Clips
el_GR: Τυχαία Κλιπ

[ctx: #31501]
en: Scheduled Time
el_GR: Προγραμματισμένη Ώρα

[ctx: #31502]
en: All Movies
el_GR: Όλες οι Ταινίες

[ctx: #31503]
en: Add Group
el_GR: Προσθήκη Γκρουπ

[ctx: #31504]
en: Rename Group
el_GR: Μετονομασία Γκρουπ

[ctx: #31505]
en: Delete Group
el_GR: Διαγραφή Γκρουπ

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
el_GR: Διαθέσιμα[CR]Γκρουπ

[ctx: #31507]
en: Movies homescreen button opens:
el_GR: Το πλήκτρο ταινιών στην αρχ. οθόνη ανοίγει:

[ctx: #31508]
en: Last Updated
el_GR: Τελευταία ενημέρωση

[ctx: #31510]
en: Timer Set
el_GR: Ρύθμιση χρονοδιακόπτη

[ctx: #31511]
en: Artwork Downloader Solo
el_GR: Λήψη Εικόνων Ατομικά

[ctx: #31512]
en: Artwork Downloader Gui
el_GR: Λήψη Εικόνων Μαζικά

[ctx: #31513]
en: All Music
el_GR: Όλη η Μουσική

[ctx: #31514]
en: Music homescreen button opens:
el_GR: Το πλήκτρο μουσικής στην αρχ. οθόνη ανοίγει:

[ctx: #31515]
en: Tv Shows homescreen button opens:
el_GR: Το πλήκτρο σειρών στην αρχ. οθόνη ανοίγει:

[ctx: #31516]
en: All Tv Shows
el_GR: Όλες οι Σειρές

[ctx: #31517]
en: Defined by General Settings
el_GR: Ορίζεται από τις Γενικές Ρυθμίσεις

[ctx: #31518]
en: Random Image
el_GR: Τυχαία Εικόνα

[ctx: #31519]
en: Root Folder for Custom Weather Fanarts
el_GR: Αρχ. Φάκελος για Προσαρμοσμένα Fanart Καιρού

[ctx: #31520]
en: Root Folder for Custom Weather Icons
el_GR: Αρχ. Φάκελος για Προσαρμοσμένα Εικονίδια Καιρού

[ctx: #31521]
en: Green
el_GR: Πράσινο

[ctx: #31522]
en: Amber
el_GR: Κεχριμπάρι

[ctx: #31523]
en: Fuchsia
el_GR: Φούξια

[ctx: #31524]
en: Indigo
el_GR: Λουλακί

[ctx: #31525]
en: Titanium
el_GR: Τιτάνιο

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
el_GR: 36ωρη Πρόγνωση

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
el_GR: Ωριαία Πρόγνωση

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
el_GR: Πρόγνωση Σαββατοκύριακου

[ctx: #31904]
en: Daily Forecast
el_GR: Ημερήσια Πρόγνωση

[ctx: #31910]
en: Maps
el_GR: Χάρτες

[ctx: #31931]
en: On Deck
el_GR: Σε Ετοιμότητα

[ctx: #31933]
en: Songs
el_GR: Τραγούδια

[ctx: #31934]
en: Movies
el_GR: Ταινίες

[ctx: #31935]
en: Episodes
el_GR: Επεισόδια

[ctx: #31936]
en: TV Shows
el_GR: Τηλ. Σειρές

[ctx: #31937]
en: Artists
el_GR: Καλλιτέχνες

[ctx: #31938]
en: Albums
el_GR: Άλμπουμ

[ctx: #31939]
en: Enable text alignment of plots
el_GR: Ευθυγράμμιση κειμένου πλοκής

[ctx: #31940]
en: Disable OSD in paused video playback
el_GR: Απενεργοποίηση OSD κατά την παύση

[ctx: #31941]
en: Highlight first letter while scrolling
el_GR: Έμφαση στο πρώτο γράμμα κατά την κύλιση

[ctx: #31942]
en: Similar Artists
el_GR: Παρόμοιοι Καλλιτέχνες

[ctx: #31943]
en: Show Info Panel in paused video playback
el_GR: Εμφάνιση του Info Panel κατά την παύση

[ctx: #31944]
en: Reset Home Menu ONLY to default values
el_GR: Επαναφορά Αρχ. Μενού ΜΟΝΟ στις προεπιλεγμένες τιμές

[ctx: #31945]
en: Disable Overlay in Music Playing Screen
el_GR: Απενεργοποίηση Παραθύρου κατά την αναπαραγωγή Μουσικής

[ctx: #31946]
en: Related TMDB Lists
el_GR: Σχετικές Λίστες TMDB

[ctx: #31947]
en: Resulting sub menu
el_GR: Τελικό υπομενού

[ctx: #31948]
en: Home sub menu
el_GR: Υπομενού Αρχ. Οθόνης

[ctx: #31949]
en: Enable window closing icon
el_GR: Ενεργοποίηση εικονιδίου κλεισίματος

[ctx: #31950]
en: Disable Fanart Backdrops
el_GR: Απενεργοποίηση Υποβάθρων Fanart

[ctx: #31951]
en: Disable Sliding Animations
el_GR: Απενεργοποίηση Εφέ Κύλισης

[ctx: #31952]
en: Disable Pause, FF, RW icons in OSD
el_GR: Απενεργοποίηση 'Παύσης', 'Μπροστά', 'Πίσω' στο OSD

[ctx: #31953]
en: Large List
el_GR: Μεγάλη Λίστα

[ctx: #31954]
en: S
el_GR: Ν

[ctx: #31955]
en: Display shelf items after a short delay
el_GR: Εμφάνιση αντικειμένων Ραφιού με μικρή καθυστέρηση

[ctx: #31956]
en: Get theme
el_GR: Λήψη θέματος

[ctx: #31957]
en: Hide Update library button from home submenu
el_GR: Απόκρυψη του πλήκτρου 'Ενημέρωση Συλλογής' από το υπομενού αρχ. οθόνης

[ctx: #31958]
en: Big Panel
el_GR: Μεγάλο Πάνελ

[ctx: #31959]
en: Go fullscreen on music playback
el_GR: Πλήρης οθόνη κατά την αναπαραγωγή μουσικής

[ctx: #31960]
en: Music opens artists
el_GR: Η Μουσική ανοίγει τους Καλλιτέχνες

[ctx: #31961]
en: Recently added
el_GR: Προστέθηκαν πρόσφατα

[ctx: #31962]
en: Low List
el_GR: Χαμηλή Λίστα

[ctx: #31963]
en: Panel
el_GR: Πάνελ

[ctx: #31964]
en: Configure shelf items
el_GR: Διαμόρφωση αντικειμένων Ραφιού

[ctx: #31965]
en: Banner List
el_GR: Λίστα Πανό

[ctx: #31966]
en: Recommended
el_GR: Προτεινόμενα

[ctx: #31967]
en: Enable Home shelf
el_GR: Ενεργοποίηση Κεντρικού Ραφιού

[ctx: #31968]
en: Show info
el_GR: Προβολή πληροφοριών

[ctx: #31969]
en: Artist slideshow (requires Artist slideshow add-on)
el_GR: Παρουσίαση διαφανειών καλλιτέχνη (απαιτείται το πρόσθετο Artist slideshow)

[ctx: #31970]
en: Push down for Gallery
el_GR: Πιέστε 'Κάτω' για τις Εικόνες

[ctx: #31971]
en: Concerts
el_GR: Συναυλίες

[ctx: #31972]
en: Clips
el_GR: Κλιπ

[ctx: #31973]
en: E
el_GR: Α

[ctx: #31974]
en: Home menu
el_GR: Κεντρικό Μενού

[ctx: #31975]
en: Channels
el_GR: Κανάλια

[ctx: #31976]
en: Home shelf
el_GR: Κεντρικό Ράφι

[ctx: #31977]
en: Fast start
el_GR: Ταχεία έναρξη

[ctx: #31978]
en: Show library info on Home (totals, unwatched...)
el_GR: Προβολή πληροφοριών συλλογής στην Αρχ. Οθόνη (στατιστικά, μη προβληθέντα...)

[ctx: #31979]
en: Loading...
el_GR: Φόρτωση...

[ctx: #31980]
en: Hide unwatched and partialy watched marks
el_GR: Απόκρυψη σημαιών μερικώς και μη προβληθέντων

[ctx: #31981]
en: Hide watched marks
el_GR: Απόκρυψη σημαιών προβληθέντων

[ctx: #31982]
en: Shelf items populate more slowly on some systems. By default, skin waits for them to be ready and presents Home screen afterwards.[CR][CR]This option skips this step and presents Home page immediately. Shelf items will appear with a delay, depending on a speed of your system.
el_GR: Τα αντικείμενα του Ραφιού συμπληρώνονται πιο αργά σε ορισμένα συστήματα. Το κέλυφος κανονικά αναμένει μέχρις ότου ετοιμαστούν και έπειτα εμφανίζει την Αρχική Οθόνη.[CR][CR]Αυτή η επιλογή παρακάμπτει αυτό το βήμα και παρουσιάζει άμεσα την Αρχική Οθόνη. Τα αντικείμενα του Ραφιού θα εμφανιστούν με μια καθυστέρηση, αναλόγως της ταχύτητας του συστήματός σας.

[ctx: #31983]
en: Choose from menu
el_GR: Επιλογή από μενού

[ctx: #31984]
en: TV Tunes (requires TV Tunes add-on)
el_GR: Μουσική Σειρών (απαιτείται το πρόσθετο TvTunes)

[ctx: #31985]
en: Advanced
el_GR: Για προχωρημένους

[ctx: #31986]
en: Use default background on Home page
el_GR: Χρήση προεπιλεγμένου υποβάθρου στην Αρχ. Οθόνη

[ctx: #31987]
en: Random
el_GR: Τυχαίο

[ctx: #31988]
en: Menu
el_GR: Μενού

[ctx: #31989]
en: Home menu quit button function
el_GR: Λειτουργία πλήκτρου τερματισμού στην Αρχ. Οθόνη

[ctx: #31990]
en: Quit Menu
el_GR: Μενού Τερματισμού

[ctx: #31991]
en: Disable background music visualization/video player
el_GR: Απενεργοποίηση μουσικής οπτικοποίησης/βίντεο στο υπόβαθρο

[ctx: #31992]
en: Banner (wide) thumbs
el_GR: Μικρογραφίες Πανό (ευρείες)

[ctx: #31993]
en: Not used - click to customize
el_GR: Δε χρησιμοποιείται - πιέστε για προσαρμογή

[ctx: #31994]
en: Use vertical main menu on Home screen
el_GR: Χρήση κάθετου μενού στην Αρχ. Οθόνη

[ctx: #31995]
en: Home layout
el_GR: Διάταξη Αρχ. Οθόνης

[ctx: #31996]
en: Big Channel List in OSD
el_GR: Μεγάλη Λίστα Καναλιών στο OSD

[ctx: #31997]
en: Ken Burns Effect on backdrops
el_GR: Ενεργοποίηση Εφέ Ken Burns στα Υπόβαθρα

[ctx: #31998]
en: Use fixed list on Home Menu
el_GR: Χρήση καθορισμένης λίστας στο Κεντρικό Μενού

[ctx: #31999]
en: Slide to left animations of list views
el_GR: Εφέ κύλισης στα αριστερά για λίστες
