KODI Skins - en to gl_ES translation catalogue (119 entries)

[ctx: #31000]
en: Picture Channels
gl_ES: Canles de Imaxes

[ctx: #31001]
en: Video Channels
gl_ES: Canles de Vídeos

[ctx: #31002]
en: Music Channels
gl_ES: Canles de Música

[ctx: #31003]
en: Channels Directory
gl_ES: Directorio de Canles

[ctx: #31005]
en: Cinema
gl_ES: Cine

[ctx: #31006]
en: Shared
gl_ES: Compartido

[ctx: #31007]
en: PleXBMC settings
gl_ES: Axustes do PleXBMC

[ctx: #31008]
en: Go Plex
gl_ES: Ir a Plex

[ctx: #31009]
en: Go Kodi
gl_ES: Ir ó Kodi

[ctx: #31010]
en: Queue
gl_ES: Cola

[ctx: #31011]
en: Recently Viewed
gl_ES: Vistos Recentemente

[ctx: #31012]
en: Recently Released
gl_ES: Estreados Recentemente

[ctx: #31013]
en: Recently Aired
gl_ES: Emitidos Recentemente

[ctx: #31014]
en: On Deck
gl_ES: En progreso

[ctx: #31015]
en: Actor Info
gl_ES: Info. do Actor

[ctx: #31016]
en: Director Info
gl_ES: Info. do Director

[ctx: #31017]
en: Writer Info
gl_ES: Info. do Guionista

[ctx: #31020]
en: Recently Added
gl_ES: Engadido recentemente

[ctx: #31022]
en: Extended Info
gl_ES: Info. Extendida

[ctx: #31023]
en: Similar Movies
gl_ES: Filmes Semellantes

[ctx: #31025]
en: Items
gl_ES: Elementos

[ctx: #31027]
en: Show Plot
gl_ES: Amosar Sinopse

[ctx: #31030]
en: Enable Kiosk Mode
gl_ES: Activar o modo Quiosco

[ctx: #31032]
en: Startup
gl_ES: Arrinque

[ctx: #31035]
en: Fuchsia
gl_ES: Fucsia

[ctx: #31036]
en: Violet
gl_ES: Violeta

[ctx: #31038]
en: Reset ALL skin settings to default values
gl_ES: Restabelecer a configuración do Tema aos seus valores predefinidos

[ctx: #31048]
en: Visualization Presets
gl_ES: Preconfiguración de visualización

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
gl_ES: Ordear: Ascendentemente

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
gl_ES: Ordear: Descendentemente

[ctx: #31052]
en: Label
gl_ES: Etiqueta

[ctx: #31059]
en: Background
gl_ES: Fondo

[ctx: #31067]
en: Custom Image
gl_ES: Imaxe Personalizada

[ctx: #31068]
en: Custom Video
gl_ES: Video Personalizado

[ctx: #31092]
en: Low List
gl_ES: Listaxe no Fondo

[ctx: #31094]
en: Banner List
gl_ES: Listaxe de cs

[ctx: #31110]
en: Edit Background for Media Type
gl_ES: Editar os fondos para os tipos de medios

[ctx: #31113]
en: Single Image
gl_ES: Imaxe única

[ctx: #31114]
en: Multi Image
gl_ES: Multi imaxe

[ctx: #31132]
en: Lyrics Add-on
gl_ES: Complemento de letras

[ctx: #31133]
en: Subtitle Add-on
gl_ES: Complemento de subtítulos

[ctx: #31291]
en: Add-on manager
gl_ES: Xestor de complementos

[ctx: #31292]
en: items
gl_ES: elementos

[ctx: #31293]
en: Can not be customized
gl_ES: Non se pode personalizar

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
gl_ES: Memoria empregada:

[ctx: #31322]
en: Aired
gl_ES: Emitido

[ctx: #31351]
en: Pause
gl_ES: Pausa

[ctx: #31352]
en: Stop
gl_ES: Parar

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
gl_ES: Axiña Adiante

[ctx: #31354]
en: Rewind
gl_ES: Atrás

[ctx: #31355]
en: Movie menu
gl_ES: Menú do filme

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
gl_ES: Descargar subtítulos

[ctx: #31357]
en: Local subtitle available
gl_ES: subtítulos locais dispoñíbeis

[ctx: #31400]
en: Recommended Movies
gl_ES: Filmes recomendados

[ctx: #31401]
en: Recently Added Albums
gl_ES: Álbums engadidos recentemente

[ctx: #31402]
en: Recently Added Concerts
gl_ES: Concertos engadidos recentemente

[ctx: #31403]
en: Recently Added Clips
gl_ES: Clips engadidos recentemente

[ctx: #31404]
en: Recently Added Movies
gl_ES: Filmes engadidos recentemente

[ctx: #31406]
en: Random Movies
gl_ES: Filmes ao chou

[ctx: #31409]
en: Random Episodes
gl_ES: Episodios ao chou

[ctx: #31410]
en: Random Albums
gl_ES: Álbums ao chou

[ctx: #31411]
en: Recently Added Concerts
gl_ES: Concertos engadidos recentemente

[ctx: #31414]
en: Recently Added Clips
gl_ES: Clips engadidos recentemente

[ctx: #31417]
en: Recommended Episodes
gl_ES: Episodios recomendados

[ctx: #31500]
en: Live TV
gl_ES: TV en Directo

[ctx: #31501]
en: Scheduled Time
gl_ES: Hora programada

[ctx: #31502]
en: All Movies
gl_ES: Todos os Filmes

[ctx: #31503]
en: Add Group
gl_ES: Engadir Grupo

[ctx: #31504]
en: Rename Group
gl_ES: Renomear Grupo

[ctx: #31505]
en: Delete Group
gl_ES: Eliminar Grupo

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
gl_ES: Grupos[CR]Dispoñibles

[ctx: #31507]
en: Movies homescreen button opens:
gl_ES: O botón de Filmes da Pantalla Principal abre:

[ctx: #31508]
en: Last Updated
gl_ES: Última actualización

[ctx: #31510]
en: Timer Set
gl_ES: Axuste do Temporizador

[ctx: #31513]
en: All Music
gl_ES: Toda a música

[ctx: #31521]
en: Green
gl_ES: Verde

[ctx: #31522]
en: Amber
gl_ES: Ámbar

[ctx: #31523]
en: Fuchsia
gl_ES: Fucsia

[ctx: #31524]
en: Indigo
gl_ES: Índigo

[ctx: #31525]
en: Titanium
gl_ES: Titanio

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
gl_ES: Predición de 36 horas

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
gl_ES: Predición de hora en hora

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
gl_ES: Predición para a fin de semana

[ctx: #31904]
en: Daily Forecast
gl_ES: Predición Diaria

[ctx: #31910]
en: Maps
gl_ES: Mapas

[ctx: #31931]
en: On Deck
gl_ES: En progreso

[ctx: #31933]
en: Songs
gl_ES: Cancións

[ctx: #31934]
en: Movies
gl_ES: Filmes

[ctx: #31935]
en: Episodes
gl_ES: Episodios

[ctx: #31936]
en: TV Shows
gl_ES: Series de TV

[ctx: #31937]
en: Artists
gl_ES: Artistas

[ctx: #31938]
en: Albums
gl_ES: Álbums

[ctx: #31942]
en: Similar Artists
gl_ES: Artistas Semellantes

[ctx: #31956]
en: Get theme
gl_ES: Obter tema

[ctx: #31959]
en: Go fullscreen on music playback
gl_ES: Reproducir a música a pantalla completa

[ctx: #31961]
en: Recently added
gl_ES: Engadidos recentemente

[ctx: #31962]
en: Low List
gl_ES: Listaxe no Fondo

[ctx: #31964]
en: Configure shelf items
gl_ES: Configurar os elementos do andel

[ctx: #31965]
en: Banner List
gl_ES: Listaxe de cs

[ctx: #31966]
en: Recommended
gl_ES: Recomendado

[ctx: #31968]
en: Show info
gl_ES: Amosar info.

[ctx: #31971]
en: Concerts
gl_ES: Concertos

[ctx: #31974]
en: Home menu
gl_ES: Menú principal

[ctx: #31975]
en: Channels
gl_ES: Canles

[ctx: #31976]
en: Home shelf
gl_ES: Andel principal

[ctx: #31977]
en: Fast start
gl_ES: Inicio rápido

[ctx: #31979]
en: Loading...
gl_ES: Cargando...

[ctx: #31980]
en: Hide unwatched and partialy watched marks
gl_ES: Agochar as marcas dos non vistos e vistos parcialmente

[ctx: #31981]
en: Hide watched marks
gl_ES: Agochar marcas de visto

[ctx: #31985]
en: Advanced
gl_ES: Avanzado

[ctx: #31986]
en: Use default background on Home page
gl_ES: Empregar o fondo predefinido na Pantalla Principal

[ctx: #31987]
en: Random
gl_ES: Ó chou

[ctx: #31988]
en: Menu
gl_ES: Menú

[ctx: #31989]
en: Home menu quit button function
gl_ES: Función do botón saír do menú principal

[ctx: #31990]
en: Quit Menu
gl_ES: Menú Saír

[ctx: #31992]
en: Banner (wide) thumbs
gl_ES: Pancarta en miniatura (amplss)

[ctx: #31993]
en: Not used - click to customize
gl_ES: Sen usar - faga clic para personalizar

[ctx: #31994]
en: Use vertical main menu on Home screen
gl_ES: Usar o menú vertical na pantalla principal

[ctx: #31996]
en: Big Channel List in OSD
gl_ES: Listaxe das Canles Grande no OSD
