KODI Skins - en to id_ID translation catalogue (38 entries)

[ctx: #31004]
en: Last.fm
id_ID: LastFM

[ctx: #31020]
en: Recently Added
id_ID: yang baru saja ditambahkan

[ctx: #31025]
en: Items
id_ID: Item

[ctx: #31032]
en: Startup
id_ID: Memulai

[ctx: #31048]
en: Visualization Presets
id_ID: Preset Visualisasi

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
id_ID: Sortir: Urut

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
id_ID: Sortir: Terbalik

[ctx: #31059]
en: Background
id_ID: Latar belakang

[ctx: #31132]
en: Lyrics Add-on
id_ID: Pengaya Lirik

[ctx: #31292]
en: items
id_ID: Item

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
id_ID: Memori Digunakan:

[ctx: #31322]
en: Aired
id_ID: Disiarkan

[ctx: #31352]
en: Stop
id_ID: Berhenti

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
id_ID: Majukan

[ctx: #31354]
en: Rewind
id_ID: Mundurkan

[ctx: #31355]
en: Movie menu
id_ID: Menu film

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
id_ID: Unduh subtitle

[ctx: #31357]
en: Local subtitle available
id_ID: Subtitle lokal tersedia

[ctx: #31500]
en: Live TV
id_ID: Siaran TV Langsung

[ctx: #31501]
en: Scheduled Time
id_ID: Waktu terjadwal

[ctx: #31503]
en: Add Group
id_ID: Tambahkan grup

[ctx: #31504]
en: Rename Group
id_ID: Namai ulang Grup

[ctx: #31505]
en: Delete Group
id_ID: Hapus Grup

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
id_ID: Grup[CR]Tersedia

[ctx: #31508]
en: Last Updated
id_ID: Terakhir diperbarui

[ctx: #31509]
en: Extras
id_ID: Ekstra

[ctx: #31510]
en: Timer Set
id_ID: Atur Timer

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
id_ID: Ramalan 36 Jam

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
id_ID: Ramalan Perjam

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
id_ID: Ramalan Akhir Minggu

[ctx: #31904]
en: Daily Forecast
id_ID: Ramalan Cuaca Harian

[ctx: #31910]
en: Maps
id_ID: Map

[ctx: #31936]
en: TV Shows
id_ID: Acara TV

[ctx: #31972]
en: Clips
id_ID: Klip

[ctx: #31973]
en: E
id_ID: T

[ctx: #31975]
en: Channels
id_ID: Saluran

[ctx: #31985]
en: Advanced
id_ID: Tingkat Lanjut

[ctx: #31987]
en: Random
id_ID: Acak
