KODI Skins - en to mk_MK translation catalogue (37 entries)

[ctx: #31020]
en: Recently Added
mk_MK: Неодамна додадено

[ctx: #31021]
en: Info
mk_MK: Информации

[ctx: #31025]
en: Items
mk_MK: Ставки

[ctx: #31048]
en: Visualization Presets
mk_MK: Постојни визуализации

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
mk_MK: Подреди: Растечки

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
mk_MK: Подреди: Опаѓачки

[ctx: #31059]
en: Background
mk_MK: Позадина

[ctx: #31133]
en: Subtitle Add-on
mk_MK: Add-on за преводи

[ctx: #31292]
en: items
mk_MK: Ставки

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
mk_MK: Искористеност на меморија:

[ctx: #31322]
en: Aired
mk_MK: Емитувано

[ctx: #31351]
en: Pause
mk_MK: Пауза

[ctx: #31352]
en: Stop
mk_MK: Сопри

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
mk_MK: Премотај нанапред

[ctx: #31354]
en: Rewind
mk_MK: Премотај наназад

[ctx: #31355]
en: Movie menu
mk_MK: Филмско мени

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
mk_MK: Превземи преводи

[ctx: #31357]
en: Local subtitle available
mk_MK: Локален превод достапен

[ctx: #31501]
en: Scheduled Time
mk_MK: Закажано време

[ctx: #31503]
en: Add Group
mk_MK: Додади група

[ctx: #31504]
en: Rename Group
mk_MK: Преимени група

[ctx: #31505]
en: Delete Group
mk_MK: Избриши група

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
mk_MK: Достапни[CR]Групи

[ctx: #31508]
en: Last Updated
mk_MK: Последно ажурирање

[ctx: #31510]
en: Timer Set
mk_MK: Тајмер поставен

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
mk_MK: 36 Часовна Прогноза

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
mk_MK: Часовна Прогноза

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
mk_MK: Викенд Прогноза

[ctx: #31904]
en: Daily Forecast
mk_MK: Дневна Прогноза

[ctx: #31910]
en: Maps
mk_MK: Мапи

[ctx: #31954]
en: S
mk_MK: Ј

[ctx: #31972]
en: Clips
mk_MK: Клипови

[ctx: #31973]
en: E
mk_MK: И

[ctx: #31975]
en: Channels
mk_MK: Канали

[ctx: #31985]
en: Advanced
mk_MK: Напредно

[ctx: #31987]
en: Random
mk_MK: Случајно

[ctx: #31988]
en: Menu
mk_MK: Мени
