KODI Skins - en to ms_MY translation catalogue (222 entries)

[ctx: #31000]
en: Picture Channels
ms_MY: Saluran Gambar

[ctx: #31001]
en: Video Channels
ms_MY: Saluran Video

[ctx: #31002]
en: Music Channels
ms_MY: Saluran Muzik

[ctx: #31003]
en: Channels Directory
ms_MY: Direktori Saluran

[ctx: #31005]
en: Cinema
ms_MY: Wayang

[ctx: #31006]
en: Shared
ms_MY: Dikongsi

[ctx: #31007]
en: PleXBMC settings
ms_MY: Tetapan PleXBMC

[ctx: #31010]
en: Queue
ms_MY: Baris gilir

[ctx: #31011]
en: Recently Viewed
ms_MY: Dilihat Baru-baru Ini

[ctx: #31012]
en: Recently Released
ms_MY: Dikeluar Baru-Baru Ini

[ctx: #31013]
en: Recently Aired
ms_MY: Ditayang Baru-Baru Ini

[ctx: #31014]
en: On Deck
ms_MY: Dalam Dek

[ctx: #31015]
en: Actor Info
ms_MY: Maklumat Pelakon

[ctx: #31016]
en: Director Info
ms_MY: Maklumat Pengarah

[ctx: #31017]
en: Writer Info
ms_MY: Maklumat Penulis

[ctx: #31018]
en: Cover Wrap
ms_MY: Lilitan Kulit Hadapan

[ctx: #31019]
en: Enable Rss ticker on main screens (only in list views)
ms_MY: Benarkan ticker Rss pada skrin utama (hanya dalam paparan senarai)

[ctx: #31020]
en: Recently Added
ms_MY: Ditambah Baru-baru Ini

[ctx: #31021]
en: Info
ms_MY: Maklumat

[ctx: #31022]
en: Extended Info
ms_MY: Maklumat Lanjutan

[ctx: #31023]
en: Similar Movies
ms_MY: Cereka Serupa

[ctx: #31024]
en: MovieDB Users
ms_MY: Pengguna MovieDB

[ctx: #31025]
en: Items
ms_MY: Item

[ctx: #31026]
en: Enable manual scrolling for plot & review
ms_MY: Benarkan penatalan manual untuk plot & ulasan

[ctx: #31027]
en: Show Plot
ms_MY: Tunjuk Plot

[ctx: #31028]
en: Auto hide music playing infos
ms_MY: Auto sembunyi maklumat muzik dimainkan

[ctx: #31029]
en: Art Management
ms_MY: Pengurusan Seni

[ctx: #31030]
en: Enable Kiosk Mode
ms_MY: Benarkan Mod Kiosk

[ctx: #31031]
en: Disable media infos in Icon View
ms_MY: Lumpuhkan maklumat media dalam Paparan Ikon

[ctx: #31032]
en: Startup
ms_MY: Permulaan

[ctx: #31033]
en: Startup Screen Type
ms_MY: Jenis Skrin Permulaan

[ctx: #31034]
en: Customize menu items and widgets
ms_MY: Suaikan item menu dan widjet

[ctx: #31035]
en: Fuchsia
ms_MY: Fuksia

[ctx: #31036]
en: Violet
ms_MY: Lembayung

[ctx: #31037]
en: Highlighted Colors
ms_MY: Warna Disorot

[ctx: #31038]
en: Reset ALL skin settings to default values
ms_MY: Tetap semula SEMUA tetapan kulit ke nilai lalai

[ctx: #31039]
en: Root Folder of Music library
ms_MY: Folder Root bagi Pustaka Muzik

[ctx: #31040]
en: Enable CdArt
ms_MY: Benarkan CdArt

[ctx: #31041]
en: Enable Extra Fanart
ms_MY: Benarkan Seni Peminat Ekstra

[ctx: #31042]
en: Enable Clear Art
ms_MY: Benarkan Seni Kosong

[ctx: #31043]
en: Root Folder of cdART Manager library
ms_MY: Folder Root bagi Pustaka Pengurus cdART

[ctx: #31044]
en: Enable Clear Logo
ms_MY: Benarkan Logo Kosong

[ctx: #31045]
en: Customize PleXBMC menu items
ms_MY: Suaikan item menu PleXBMC

[ctx: #31046]
en: Startup delay in seconds
ms_MY: Lengah permulaan dalam saat

[ctx: #31047]
en: Color Sweep
ms_MY: Sapuan Warna

[ctx: #31048]
en: Visualization Presets
ms_MY: Pratetap Pengvisualan

[ctx: #31049]
en: Settings Level
ms_MY: Aras Tetapan

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
ms_MY: Isih: Menaik

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
ms_MY: Isih: Menurun

[ctx: #31053]
en: Widget
ms_MY: Widjet

[ctx: #31054]
en: Random Movie Fanart
ms_MY: Seni Peminat Cereka Rawak

[ctx: #31055]
en: Random TvShow Fanart
ms_MY: Seni Peminat Rancangan TV Rawak

[ctx: #31056]
en: Random Video Fanart
ms_MY: Seni Peminat Video Rawak

[ctx: #31057]
en: Random Music Fanart
ms_MY: Seni Peminat Muzik Rawak

[ctx: #31058]
en: Actual Weather Condition
ms_MY: Keadaan Cuaca Sebenar

[ctx: #31059]
en: Background
ms_MY: Latar belakang

[ctx: #31060]
en: Widgets
ms_MY: Widjet

[ctx: #31061]
en: Reset thumbnail
ms_MY: Tetap semula lakaran kenit

[ctx: #31062]
en: Reset background
ms_MY: Tetap semula latar belakang

[ctx: #31063]
en: Reset everything
ms_MY: Tetap semula segalanya

[ctx: #31064]
en: Set multi image background
ms_MY: Tetapkan latar belakang imej berbilang

[ctx: #31065]
en: Move left
ms_MY: Alih kiri

[ctx: #31066]
en: Move right
ms_MY: Alih kanan

[ctx: #31067]
en: Custom Image
ms_MY: Imej Suai

[ctx: #31068]
en: Custom Video
ms_MY: Video Suai

[ctx: #31069]
en: Startup Playlist
ms_MY: Senarai Main Permulaan

[ctx: #31070]
en: Custom Color
ms_MY: Warna Suai

[ctx: #31071]
en: Random Global Fanart
ms_MY: Seni Peminat Sejagat Rawak

[ctx: #31072]
en: Random Picture Fanart
ms_MY: Seni Peminat Gambar Rawak

[ctx: #31073]
en: Random Clip Fanart
ms_MY: Seni Peminat Klip Rawak

[ctx: #31074]
en: Random Concert Fanart
ms_MY: Seni Peminat Konsert Rawak

[ctx: #31075]
en: Enable Studio/Album Label Art
ms_MY: Benarkan Seni Label Studio/Album

[ctx: #31078]
en: Select Studio Artwork
ms_MY: Pilih Kerja Seni Studio

[ctx: #31079]
en: Select Weather Fanarts Artwork
ms_MY: Pilih Kerja Seni Seni Peminat Cuaca

[ctx: #31080]
en: Select Weather Icons Artwork
ms_MY: Pilih Kerja Seni Ikon Cuaca

[ctx: #31081]
en: Select Album Label Artwork
ms_MY: Pilih Kerja Seni Label Album

[ctx: #31082]
en: Disable Fanart Backdrops in Pictures
ms_MY: Lumpuhkan Latar Seni Peminat dalam Gambar

[ctx: #31083]
en: Video decoder
ms_MY: Penyahkod video

[ctx: #31084]
en: Pixel format
ms_MY: Format piksel

[ctx: #31085]
en: Memory used
ms_MY: Ingatan digunakan

[ctx: #31091]
en: Large List
ms_MY: Senarai Besar

[ctx: #31092]
en: Low List
ms_MY: Senarai Rendah

[ctx: #31093]
en: Big Panel
ms_MY: Panel Besar

[ctx: #31094]
en: Banner List
ms_MY: Senarai Banner

[ctx: #31095]
en: Card List
ms_MY: Senarai Kad

[ctx: #31096]
en: Slim List
ms_MY: Senarai Ringkas

[ctx: #31110]
en: Edit Background for Media Type
ms_MY: Sunting Latar Belakang untuk Jenis Media

[ctx: #31113]
en: Single Image
ms_MY: Imej Tunggal

[ctx: #31114]
en: Multi Image
ms_MY: Imej Berbilang

[ctx: #31132]
en: Lyrics Add-on
ms_MY: Tambahan Lirik

[ctx: #31133]
en: Subtitle Add-on
ms_MY: Tambahan Sarikata

[ctx: #31291]
en: Add-on manager
ms_MY: Pengurus tambahan

[ctx: #31292]
en: items
ms_MY: item

[ctx: #31293]
en: Can not be customized
ms_MY: Tidak dapat disuaikan

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
ms_MY: Ingatan Digunakan:

[ctx: #31322]
en: Aired
ms_MY: Diudara

[ctx: #31323]
en: Most Loved Tracks
ms_MY: Trek Paling Disukai

[ctx: #31351]
en: Pause
ms_MY: Jeda

[ctx: #31352]
en: Stop
ms_MY: Henti

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
ms_MY: Maju Pantas

[ctx: #31354]
en: Rewind
ms_MY: Undur

[ctx: #31355]
en: Movie menu
ms_MY: Menu cereka

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
ms_MY: Muat Turun Sarikata

[ctx: #31357]
en: Local subtitle available
ms_MY: Sarikata tempatan tersedia

[ctx: #31390]
en: Ubuntu (Regular)
ms_MY: Ubuntu (Biasa)

[ctx: #31391]
en: Ubuntu (Medium)
ms_MY: Ubuntu (Sederhana)

[ctx: #31393]
en: DejaVuSans (Regular)
ms_MY: DejaVuSans (Biasa)

[ctx: #31394]
en: MC360 (Regular)
ms_MY: MC360 (Biasa)

[ctx: #31395]
en: Arial (Regular)
ms_MY: Arial (Biasa)

[ctx: #31400]
en: Recommended Movies
ms_MY: Cereka Disarankan

[ctx: #31401]
en: Recently Added Albums
ms_MY: Album Ditambah Baru-baru Ini

[ctx: #31402]
en: Recently Added Concerts
ms_MY: Konsert Ditambah Baru-baru Ini

[ctx: #31403]
en: Recently Added Clips
ms_MY: Klip Ditambah Baru-baru Ini

[ctx: #31404]
en: Recently Added Movies
ms_MY: Cereka Ditambah Baru-baru Ini

[ctx: #31405]
en: In Progress Movies
ms_MY: Cereka Masih Dimainkan

[ctx: #31406]
en: Random Movies
ms_MY: Cereka Rawak

[ctx: #31407]
en: Recently Added Episodes
ms_MY: Episod Ditambah Baru-baru Ini

[ctx: #31408]
en: In Progress Episodes
ms_MY: Episod Masih Dimainkan

[ctx: #31409]
en: Random Episodes
ms_MY: Episod Rawak

[ctx: #31410]
en: Random Albums
ms_MY: Album Rawak

[ctx: #31411]
en: Recently Added Concerts
ms_MY: Konsert Ditambah Baru-baru Ini

[ctx: #31412]
en: In Progress Concerts
ms_MY: Konsert Masih Dimainkan

[ctx: #31413]
en: Random Concerts
ms_MY: Konsert Rawak

[ctx: #31414]
en: Recently Added Clips
ms_MY: Klip Ditambah Baru-baru Ini

[ctx: #31415]
en: In Progress Clips
ms_MY: Klip Masih Dimainkan

[ctx: #31416]
en: Random Clips
ms_MY: Klip Rawak

[ctx: #31417]
en: Recommended Episodes
ms_MY: Episod Disaran

[ctx: #31418]
en: Most played albums
ms_MY: Album terbanyak dimainkan

[ctx: #31500]
en: Live TV
ms_MY: TV Langsung

[ctx: #31501]
en: Scheduled Time
ms_MY: Masa Terjadual

[ctx: #31502]
en: All Movies
ms_MY: Semua Cereka

[ctx: #31503]
en: Add Group
ms_MY: Tambah Kumpulan

[ctx: #31504]
en: Rename Group
ms_MY: Namakan Semula Kumpulan

[ctx: #31505]
en: Delete Group
ms_MY: Padam Kumpulan

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
ms_MY: Kumpulan[CR]Tersedia

[ctx: #31507]
en: Movies homescreen button opens:
ms_MY: Butang skrin rumah cereka dibuka:

[ctx: #31508]
en: Last Updated
ms_MY: Terakhid Dikemaskini

[ctx: #31509]
en: Extras
ms_MY: Ekstra

[ctx: #31510]
en: Timer Set
ms_MY: Pemasa Ditetapkan

[ctx: #31511]
en: Artwork Downloader Solo
ms_MY: Solo Pemuat Turun Kerja Seni

[ctx: #31512]
en: Artwork Downloader Gui
ms_MY: Gui Pemuat Turun Kerja Seni

[ctx: #31513]
en: All Music
ms_MY: Semua Muzik

[ctx: #31514]
en: Music homescreen button opens:
ms_MY: Butang skrin rumah muzik buka:

[ctx: #31515]
en: Tv Shows homescreen button opens:
ms_MY: Butang skrin rumah Rancangan Tv buka:

[ctx: #31516]
en: All Tv Shows
ms_MY: Semua Rancangan Tv

[ctx: #31517]
en: Defined by General Settings
ms_MY: Ditakrif oleh Tetapan Am

[ctx: #31518]
en: Random Image
ms_MY: Imej Rawak

[ctx: #31519]
en: Root Folder for Custom Weather Fanarts
ms_MY: Folder Root untuk Seni Peminat Cuaca Suai

[ctx: #31520]
en: Root Folder for Custom Weather Icons
ms_MY: Folder Root untuk Ikon Cuaca Suai

[ctx: #31521]
en: Green
ms_MY: Hijau

[ctx: #31522]
en: Amber
ms_MY: Ambar

[ctx: #31523]
en: Fuchsia
ms_MY: Fuksia

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
ms_MY: Ramalan 36 Jam

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
ms_MY: Ramalan Sejam

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
ms_MY: Ramalan Mingguan

[ctx: #31904]
en: Daily Forecast
ms_MY: Ramalan Harian

[ctx: #31910]
en: Maps
ms_MY: Peta

[ctx: #31931]
en: On Deck
ms_MY: Dalam Dek

[ctx: #31932]
en: Recently viewed shows
ms_MY: Rancangan ditonton baru-baru ini

[ctx: #31933]
en: Songs
ms_MY: Lagu

[ctx: #31934]
en: Movies
ms_MY: Cereka

[ctx: #31935]
en: Episodes
ms_MY: Episod

[ctx: #31936]
en: TV Shows
ms_MY: Rancangan Tv

[ctx: #31937]
en: Artists
ms_MY: Artis

[ctx: #31938]
en: Albums
ms_MY: Album

[ctx: #31939]
en: Enable text alignment of plots
ms_MY: Benarkan jajaran teks bagi plot

[ctx: #31940]
en: Disable OSD in paused video playback
ms_MY: Lumpuhkan OSD pada main balik video yang dijeda

[ctx: #31941]
en: Highlight first letter while scrolling
ms_MY: Sorot abjad pertama ketika menatal

[ctx: #31942]
en: Similar Artists
ms_MY: Artis Serupa

[ctx: #31943]
en: Show Info Panel in paused video playback
ms_MY: Tunjuk Panel Malumat pada main balik video yang dijeda

[ctx: #31944]
en: Reset Home Menu ONLY to default values
ms_MY: Tetap semula Menu Rumah SAHAJA ke nilai lalai

[ctx: #31945]
en: Disable Overlay in Music Playing Screen
ms_MY: Lumpuhkan Tindihan Atas dalam Skrin Muzik Dimainkan

[ctx: #31946]
en: Related TMDB Lists
ms_MY: Senarai TMDB Berkaitan

[ctx: #31947]
en: Resulting sub menu
ms_MY: Sub menu yang terhasil

[ctx: #31948]
en: Home sub menu
ms_MY: Sub menu rumah

[ctx: #31949]
en: Enable window closing icon
ms_MY: Benarkan ikon menutup tetingkap

[ctx: #31950]
en: Disable Fanart Backdrops
ms_MY: Lumpuhkan Latar Seni Peminat

[ctx: #31951]
en: Disable Sliding Animations
ms_MY: Lumpuhkan Animasi Meleret

[ctx: #31952]
en: Disable Pause, FF, RW icons in OSD
ms_MY: Lumpuhkan ikon Jeda, FF, RW dalam OSD

[ctx: #31953]
en: Large List
ms_MY: Senarai Besar

[ctx: #31955]
en: Display shelf items after a short delay
ms_MY: Papar item para selepas lengah pendek

[ctx: #31956]
en: Get theme
ms_MY: Dapatkan tema

[ctx: #31957]
en: Hide Update library button from home submenu
ms_MY: Sembunyi butang pustaka Kemaskini dari submenu rumah

[ctx: #31958]
en: Big Panel
ms_MY: Panel Besar

[ctx: #31959]
en: Go fullscreen on music playback
ms_MY: Jadi skrin penuh bila main balik muzik

[ctx: #31960]
en: Music opens artists
ms_MY: Muzik buka artis

[ctx: #31961]
en: Recently added
ms_MY: Ditambah baru-baru ini

[ctx: #31962]
en: Low List
ms_MY: Senarai Rendah

[ctx: #31964]
en: Configure shelf items
ms_MY: Konfigur para item

[ctx: #31965]
en: Banner List
ms_MY: Senarai Banner

[ctx: #31966]
en: Recommended
ms_MY: Disaran

[ctx: #31967]
en: Enable Home shelf
ms_MY: Benarkan para Rumah

[ctx: #31968]
en: Show info
ms_MY: Tunjuk maklumat

[ctx: #31969]
en: Artist slideshow (requires Artist slideshow add-on)
ms_MY: Paparan slaid Artis (memerlukan tambahan paparan slaid Artis)

[ctx: #31970]
en: Push down for Gallery
ms_MY: Tarik bawah untuk Galeri

[ctx: #31971]
en: Concerts
ms_MY: Konsert

[ctx: #31972]
en: Clips
ms_MY: Klip

[ctx: #31974]
en: Home menu
ms_MY: Menu Rumah

[ctx: #31975]
en: Channels
ms_MY: Saluran

[ctx: #31976]
en: Home shelf
ms_MY: Para Rumah

[ctx: #31977]
en: Fast start
ms_MY: Mula pantas

[ctx: #31978]
en: Show library info on Home (totals, unwatched...)
ms_MY: Tunjuk maklumat pustaka pada Rumah (jumlah, belum ditonton...)

[ctx: #31979]
en: Loading...
ms_MY: Memuatkan...

[ctx: #31980]
en: Hide unwatched and partialy watched marks
ms_MY: Sembunyi tanda belum ditonton dan ditonton sebahagian

[ctx: #31981]
en: Hide watched marks
ms_MY: Sembunyi tanda ditonton

[ctx: #31982]
en: Shelf items populate more slowly on some systems. By default, skin waits for them to be ready and presents Home screen afterwards.[CR][CR]This option skips this step and presents Home page immediately. Shelf items will appear with a delay, depending on a speed of your system.
ms_MY: Item para diisi secara perlahan-lahan dalam sesetengah sistem. Secara lalai, kulit menunggunya menjadi sedia dan paparkan skrin Rumah selepas itu.[CR][CR]Pilihan ini melangkau langkah ini dan persembahkan laman Rumah serta-merta. Item para akan muncul sedikit lambat, bergantung pada kelajuan sistem anda.

[ctx: #31983]
en: Choose from menu
ms_MY: Pilih dari menu

[ctx: #31984]
en: TV Tunes (requires TV Tunes add-on)
ms_MY: Tala TV (memerlukan tambahan Tala TV)

[ctx: #31985]
en: Advanced
ms_MY: Lanjutan

[ctx: #31986]
en: Use default background on Home page
ms_MY: Guna latar belakang lalai pada laman Rumah

[ctx: #31987]
en: Random
ms_MY: Rawak

[ctx: #31989]
en: Home menu quit button function
ms_MY: Fungsi butang keluar menu Rumah

[ctx: #31990]
en: Quit Menu
ms_MY: Menu Keluar

[ctx: #31991]
en: Disable background music visualization/video player
ms_MY: Lumpuhkan pemain video/pengvisualan muzik belakang

[ctx: #31992]
en: Banner (wide) thumbs
ms_MY: Lakaran kenit (lebar) banner

[ctx: #31993]
en: Not used - click to customize
ms_MY: Tidak diguna - klik untuk suaikan

[ctx: #31994]
en: Use vertical main menu on Home screen
ms_MY: Guna menu utama tegak pada skrin Rumah

[ctx: #31995]
en: Home layout
ms_MY: Bentangan Rumah

[ctx: #31996]
en: Big Channel List in OSD
ms_MY: Senarai Saluran Besar dalam OSD

[ctx: #31997]
en: Ken Burns Effect on backdrops
ms_MY: Kesan Bakar Ken pada tirai latar

[ctx: #31998]
en: Use fixed list on Home Menu
ms_MY: Guna senarai tetap dalam Menu Rumah

[ctx: #31999]
en: Slide to left animations of list views
ms_MY: Leret ke kiri animasi bagi paparan senarai
