KODI Skins - en to uk_UA translation catalogue (102 entries)

[ctx: #31000]
en: Picture Channels
uk_UA: Канали зображень

[ctx: #31001]
en: Video Channels
uk_UA: Канали відео

[ctx: #31002]
en: Music Channels
uk_UA: Канали музики

[ctx: #31003]
en: Channels Directory
uk_UA: Каталог каналів

[ctx: #31005]
en: Cinema
uk_UA: Кінотеатр

[ctx: #31006]
en: Shared
uk_UA: Загальні

[ctx: #31008]
en: Go Plex
uk_UA: Бібліотека Plex

[ctx: #31009]
en: Go Kodi
uk_UA: Бібліотека Kodi

[ctx: #31010]
en: Queue
uk_UA: Черга

[ctx: #31011]
en: Recently Viewed
uk_UA: Останні переглянуті

[ctx: #31012]
en: Recently Released
uk_UA: Останні релізи

[ctx: #31013]
en: Recently Aired
uk_UA: Останні прем'єри

[ctx: #31014]
en: On Deck
uk_UA: На столі

[ctx: #31020]
en: Recently Added
uk_UA: Останні

[ctx: #31021]
en: Info
uk_UA: Інформація

[ctx: #31025]
en: Items
uk_UA: у списку

[ctx: #31038]
en: Reset ALL skin settings to default values
uk_UA: Скинути всі налаштування обкладинки за замовчуванням

[ctx: #31048]
en: Visualization Presets
uk_UA: Налаштування візуалізації

[ctx: #31049]
en: Settings Level
uk_UA: Рівень налаштувань

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
uk_UA: Висхідний

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
uk_UA: Низхідний

[ctx: #31052]
en: Label
uk_UA: Студія

[ctx: #31059]
en: Background
uk_UA: Тло

[ctx: #31090]
en: Panel
uk_UA: Панель

[ctx: #31092]
en: Low List
uk_UA: Список знизу

[ctx: #31093]
en: Big Panel
uk_UA: Велика панель

[ctx: #31094]
en: Banner List
uk_UA: Список з банером

[ctx: #31110]
en: Edit Background for Media Type
uk_UA: Вибрати тло розділу

[ctx: #31113]
en: Single Image
uk_UA: Одна картинка

[ctx: #31114]
en: Multi Image
uk_UA: Набір картинок

[ctx: #31132]
en: Lyrics Add-on
uk_UA: Надбудова текстів пісень

[ctx: #31133]
en: Subtitle Add-on
uk_UA: Надбудова субтитрів

[ctx: #31291]
en: Add-on manager
uk_UA: Керування надбудовами

[ctx: #31292]
en: items
uk_UA: у списку

[ctx: #31293]
en: Can not be customized
uk_UA: Не може бути змінено

[ctx: #31297]
en: min
uk_UA: мін

[ctx: #31309]
en: Memory Used:
uk_UA: Використано пам'яті

[ctx: #31322]
en: Aired
uk_UA: Прем'єра

[ctx: #31351]
en: Pause
uk_UA: Пауза

[ctx: #31352]
en: Stop
uk_UA: Стоп

[ctx: #31353]
en: Fast Forward
uk_UA: Перемотка вперед

[ctx: #31354]
en: Rewind
uk_UA: Перемотка назад

[ctx: #31355]
en: Movie menu
uk_UA: Меню фільму

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
uk_UA: Завантажити субтитри

[ctx: #31357]
en: Local subtitle available
uk_UA: Доступні локальні субтитри

[ctx: #31500]
en: Live TV
uk_UA: ТБ

[ctx: #31501]
en: Scheduled Time
uk_UA: Запланований час

[ctx: #31502]
en: All Movies
uk_UA: Усі фільми

[ctx: #31503]
en: Add Group
uk_UA: Додати групу

[ctx: #31504]
en: Rename Group
uk_UA: Перейменувати групу

[ctx: #31505]
en: Delete Group
uk_UA: Видалити групу

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
uk_UA: Доступні[CR]групи

[ctx: #31507]
en: Movies homescreen button opens:
uk_UA: Кнопка головної сторінки "Фільми" відкриває:

[ctx: #31508]
en: Last Updated
uk_UA: Останнє оновлення

[ctx: #31510]
en: Timer Set
uk_UA: Таймер встановлено

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
uk_UA: Прогноз на 36 г.

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
uk_UA: Щогодинний прогноз

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
uk_UA: Прогноз на вихідні

[ctx: #31904]
en: Daily Forecast
uk_UA: Щоденний прогноз

[ctx: #31910]
en: Maps
uk_UA: Карти

[ctx: #31931]
en: On Deck
uk_UA: На столі

[ctx: #31954]
en: S
uk_UA: Пд

[ctx: #31955]
en: Display shelf items after a short delay
uk_UA: Відображати єлементи на поліці після невеликої затримки

[ctx: #31956]
en: Get theme
uk_UA: Скачати тему

[ctx: #31957]
en: Hide Update library button from home submenu
uk_UA: Приховати кнопку "Оновити бібліотеку" з головного підменю

[ctx: #31958]
en: Big Panel
uk_UA: Велика панель

[ctx: #31959]
en: Go fullscreen on music playback
uk_UA: Повний екран при відтворенні музики

[ctx: #31960]
en: Music opens artists
uk_UA: Кнопка "Музика" веде до виконавців

[ctx: #31961]
en: Recently added
uk_UA: Нові додані

[ctx: #31962]
en: Low List
uk_UA: Список знизу

[ctx: #31963]
en: Panel
uk_UA: Панель

[ctx: #31964]
en: Configure shelf items
uk_UA: Налаштування елементів на полиці

[ctx: #31965]
en: Banner List
uk_UA: Список з банером

[ctx: #31966]
en: Recommended
uk_UA: Рекомендовані

[ctx: #31967]
en: Enable Home shelf
uk_UA: Ввімкнути полицю на головному екрані

[ctx: #31968]
en: Show info
uk_UA: Відображати відомості

[ctx: #31969]
en: Artist slideshow (requires Artist slideshow add-on)
uk_UA: Слайд-шоу актерів (необхідний плагін слайд-шоу актерів)

[ctx: #31970]
en: Push down for Gallery
uk_UA: Униз для галереї

[ctx: #31971]
en: Concerts
uk_UA: Концерти

[ctx: #31972]
en: Clips
uk_UA: Кліпи

[ctx: #31973]
en: E
uk_UA: С

[ctx: #31974]
en: Home menu
uk_UA: Головне меню

[ctx: #31975]
en: Channels
uk_UA: Канали

[ctx: #31976]
en: Home shelf
uk_UA: Полиця

[ctx: #31977]
en: Fast start
uk_UA: Швидкий старт

[ctx: #31978]
en: Show library info on Home (totals, unwatched...)
uk_UA: Відображати статистику бібліотеки на головній

[ctx: #31979]
en: Loading...
uk_UA: Завантаження...

[ctx: #31980]
en: Hide unwatched and partialy watched marks
uk_UA: Сховати відмітки "не переглянуто" и "частково переглянуто"

[ctx: #31981]
en: Hide watched marks
uk_UA: Сховати відмітки переглянутого

[ctx: #31982]
en: Shelf items populate more slowly on some systems. By default, skin waits for them to be ready and presents Home screen afterwards.[CR][CR]This option skips this step and presents Home page immediately. Shelf items will appear with a delay, depending on a speed of your system.
uk_UA: Елементи полиці заповнюються повільно на деяких системах. За замовчуванням система очікує доки всі вони будуть готові, і тільки потім відображає головне меню.[CR][CR]Дана опція пропускає цей крок і відображає головне меню відразу. Елементи полиці відобразяться з затримкою, в залежності від потужності вашої системи.

[ctx: #31983]
en: Choose from menu
uk_UA: Обрати з меню

[ctx: #31984]
en: TV Tunes (requires TV Tunes add-on)
uk_UA: TV Tunes (необхідна надбудова TV Tunes)

[ctx: #31985]
en: Advanced
uk_UA: Більше

[ctx: #31986]
en: Use default background on Home page
uk_UA: Використовувати єдиний фон у головному меню

[ctx: #31987]
en: Random
uk_UA: Випадково

[ctx: #31988]
en: Menu
uk_UA: Меню

[ctx: #31989]
en: Home menu quit button function
uk_UA: Функції для кнопки "Вихід" у головному меню

[ctx: #31990]
en: Quit Menu
uk_UA: Меню вимкнення

[ctx: #31992]
en: Banner (wide) thumbs
uk_UA: Банери

[ctx: #31993]
en: Not used - click to customize
uk_UA: Не використовується - натисніть щоб налаштувати

[ctx: #31994]
en: Use vertical main menu on Home screen
uk_UA: Вертикальне головне меню

[ctx: #31995]
en: Home layout
uk_UA: Схема меню
