KODI Main - en to eu_ES translation catalogue (141 entries)

[ctx: #31000]
en: Change your
eu_ES: Aldatu zure

[ctx: #31003]
en: Power options
eu_ES: Energia aukerak

[ctx: #31004]
en: Working...
eu_ES: Lanean...

[ctx: #31005]
en: Hide information
eu_ES: Informazioa ezkutatu

[ctx: #31006]
en: View options
eu_ES: Ikusteko aukerak

[ctx: #31007]
en: Video process information
eu_ES: Bideoaren prozesatze-informazioa

[ctx: #31008]
en: Full screen
eu_ES: Pantaila osoa

[ctx: #31009]
en: Total duration
eu_ES: Iraupen osoa

[ctx: #31010]
en: Hardware decoding
eu_ES: Hardware bidezko deskodetzea

[ctx: #31011]
en: Inactive
eu_ES: Ez dago aktibo

[ctx: #31012]
en: Decoder
eu_ES: Deskodegailua

[ctx: #31013]
en: Audio process information
eu_ES: Audioaren prozesatze-informazioa

[ctx: #31014]
en: Memory used
eu_ES: Erabilitako memoria

[ctx: #31023]
en: Playing
eu_ES: Erreproduzitzen

[ctx: #31024]
en: Page
eu_ES: Orrialdea

[ctx: #31025]
en: Items
eu_ES: Elementuak

[ctx: #31026]
en: Misc options
eu_ES: Bestelako aukerak

[ctx: #31027]
en: Location
eu_ES: Kokalekua

[ctx: #31028]
en: Poster wrap
eu_ES: Kartel bilgailu

[ctx: #31029]
en: Fanart
eu_ES: Fanart-a

[ctx: #31031]
en: Pic thumbs
eu_ES: Iruditxoak

[ctx: #31032]
en: Image wrap
eu_ES: Irudi bilgailua

[ctx: #31033]
en: Info
eu_ES: Argb

[ctx: #31039]
en: Actions
eu_ES: Akzioak

[ctx: #31040]
en: Now playing
eu_ES: Orain erreproduzitzen

[ctx: #31042]
en: PLAYING
eu_ES: ERREPRODUZITZEN

[ctx: #31043]
en: PAUSED
eu_ES: PAUSATUA

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
eu_ES: AZKAR AURRERA

[ctx: #31045]
en: REWIND
eu_ES: ATZERA

[ctx: #31046]
en: SEEKING
eu_ES: BILATZEN

[ctx: #31048]
en: Visualisation presets
eu_ES: Bistaratze aurre-ezarpenak

[ctx: #31049]
en: End time
eu_ES: Amaiera ordua

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
eu_ES: Ordenatu:Goraka

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
eu_ES: Ordenatu:Beheraka

[ctx: #31055]
en: Open playlist
eu_ES: Ireki erreprodukzio-zerrenda

[ctx: #31056]
en: Save playlist
eu_ES: Gorde erreprodukzio-zerrenda

[ctx: #31057]
en: Close playlist
eu_ES: Itxi erreprodukzio-zerrenda

[ctx: #31058]
en: System music files
eu_ES: Sistemako musika fitxategiak

[ctx: #31059]
en: Current playlist
eu_ES: Uneko erreprodukzio-zerrenda

[ctx: #31061]
en: Current selected
eu_ES: Orain hautatua

[ctx: #31101]
en: Home screen options
eu_ES: Etxe pantaila aukerak

[ctx: #31102]
en: Background
eu_ES: Atzeko irudia

[ctx: #31103]
en: Show "Paused" in picture slideshow
eu_ES: Erakutsi "Pausatua" irudi aurkezpenean

[ctx: #31104]
en: Play trailers in a window [COLOR=grey3](Video information dialogue only)[/COLOR]
eu_ES: Erreproduzitu trailerrak leiho batean [COLOR=grey3](Bideo informazio koadroa bakarrik)[/COLOR]

[ctx: #31106]
en: Miscellaneous options
eu_ES: Bestelako aukerak

[ctx: #31107]
en: Hide flagging read from video filenames [COLOR=grey3](e.g. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]
eu_ES: Ezkutatu fitxategi izenetatik irakurritako markak [COLOR=grey3](adibidez, Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]

[ctx: #31108]
en: Hide main menu buttons
eu_ES: Ezkutatu menu nagusiko botoiak

[ctx: #31109]
en: Enable custom background
eu_ES: Gaitu atzeko irudi pertsonalizatua

[ctx: #31110]
en: Background path:
eu_ES: Atzealdearen bidea:

[ctx: #31111]
en: Hide
eu_ES: Ezkutatu

[ctx: #31112]
en: Options
eu_ES: Aukera

[ctx: #31116]
en: Show recently added albums
eu_ES: Ikusi azkenaldian igotako albumak

[ctx: #31117]
en: Show recently added videos
eu_ES: Ikusi azkenaldian igotako bideoak

[ctx: #31118]
en: Home page programs submenu
eu_ES: Pantaila nagusiko "Programak" azpimenua

[ctx: #31119]
en: Hide background fanart
eu_ES: Ezkutatu atzealdeko fanart-a

[ctx: #31122]
en: Hide EPG if RDS is present on channel window
eu_ES: Ezkutatu EPG baldin eta RDS kanal leihoan badago

[ctx: #31124]
en: Show background "Now playing" video
eu_ES: Erakutsi atzealdean "Orain erreproduzitzen" bideoa

[ctx: #31125]
en: Show background "Now playing" visualisation
eu_ES: Erakutsi atzealdean "Orain erreproduzitzen" bistaratzea

[ctx: #31128]
en: Lyrics
eu_ES: Letrak

[ctx: #31129]
en: Hide fanart in full screen visualisation
eu_ES: Ezkutatu fanart-a pantaila osoko bistaraketan

[ctx: #31132]
en: Lyrics add-on
eu_ES: Letren gehigarria

[ctx: #31134]
en: Home page "Videos" submenu
eu_ES: Pantaila nagusiko "Bideoak" azpimenua

[ctx: #31135]
en: Home page "Music" submenu
eu_ES: Pantaila nagusiko "Musika" azpimenua

[ctx: #31136]
en: Home page "Pictures" submenu
eu_ES: Pantaila nagusiko "Irudiak" azpimenua

[ctx: #31140]
en: Music OSD
eu_ES: Musika OSD

[ctx: #31142]
en: Settings level
eu_ES: Ezarpen maila

[ctx: #31200]
en: Shortcuts
eu_ES: Lasterbideak

[ctx: #31203]
en: Choose your song
eu_ES: Aukeratu zure kantua

[ctx: #31205]
en: Lyrics source
eu_ES: Letren iturria

[ctx: #31206]
en: Found
eu_ES: Aurkitua

[ctx: #31207]
en: Find more items
eu_ES: Bilatu elementu gehiago

[ctx: #31208]
en: Upcoming episodes
eu_ES: Hurrengo atalak

[ctx: #31300]
en: Current temperature
eu_ES: Oraingo tenperatura

[ctx: #31301]
en: Last updated
eu_ES: Azken aldiz eguneratuta

[ctx: #31303]
en: Data provider
eu_ES: Datu hornitzailea

[ctx: #31308]
en: Movie details
eu_ES: Pelikula xehetasunak

[ctx: #31309]
en: Memory used:
eu_ES: Erabilitako memoria:

[ctx: #31310]
en: Track number
eu_ES: Pista zenbakia

[ctx: #31319]
en: Selected profile
eu_ES: Hautatutako profila

[ctx: #31320]
en: Last logged in
eu_ES: Azkenekoz sartuta

[ctx: #31322]
en: Aired
eu_ES: Aireratua

[ctx: #31325]
en: Playlist options
eu_ES: Erreprodukzio zerrenda aukerak

[ctx: #31326]
en: Created
eu_ES: Sortua

[ctx: #31327]
en: Resolution
eu_ES: Bereizmena

[ctx: #31328]
en: Recently added
eu_ES: Duela gutxi gehituak

[ctx: #31329]
en: [B]Timer set![/B] [COLOR=grey2] - System auto shutdown in[/COLOR]
eu_ES: [B]Denboragailua ezarrita![/B] [COLOR=grey2] - Sistema itzaliko da[/COLOR]

[ctx: #31330]
en: Click button to play[CR][CR]movie trailer
eu_ES: Sakatu botoia [CR][CR]pelikula trailerra erreproduzitzeko

[ctx: #31331]
en: Album details
eu_ES: Album xehetasunak

[ctx: #31351]
en: Pause
eu_ES: Pausatu

[ctx: #31352]
en: Stop
eu_ES: Gelditu

[ctx: #31353]
en: Fast forward
eu_ES: Azkar aurrera

[ctx: #31354]
en: Rewind
eu_ES: Atzera

[ctx: #31355]
en: Movie menu
eu_ES: Pelikula menua

[ctx: #31356]
en: Download subtitles
eu_ES: Deskargatu azpitituluak

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
eu_ES: Ikusi 2D bezala

[ctx: #31361]
en: Change mode
eu_ES: Aldatu modua

[ctx: #31362]
en: Enabled
eu_ES: Gaituta

[ctx: #31390]
en: Skin default
eu_ES: Skin lehenetsia

[ctx: #31391]
en: Skin default with no caps
eu_ES: Skin lehenetsia maiuskularik gabe

[ctx: #31392]
en: Arial based
eu_ES: Arial-en oinarritua

[ctx: #31411]
en: First run help...
eu_ES: Lehen aldiko laguntza...

[ctx: #31412]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section. To access the menu, navigate to the left with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "OK" to close this dialogue. It will not appear again.
eu_ES: Irtengune honek esan nahi du atal honetarako aukera gehigarriak dituen menu bat dagoela leiho honen bazterrean. Menua atzitzeko nabigatu ezkerrera zure agintearekin edo teklatuarekin, edo bestela jarri zure sagua irtengunean.[CR][CR]Sakatu "Ados" koadro hau ixteko. Ez da berriz azalduko.

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
eu_ES: Azpititulu lokala erabilgarri

[ctx: #31420]
en: Login
eu_ES: Sartu

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
eu_ES: Aukeratu zure Kodi profila[CR] saio hasi eta jarraitzeko

[ctx: #31422]
en: Show or hide the login screen at startup.
eu_ES: Erakutsi edo ezkutatu saio hasierako pantaila hasieran.

[ctx: #31423]
en: Select the profile that will be used at startup when the login screen is disabled.
eu_ES: Aukeratu hasieran erabiliko den profila saio hasierako pantaila ezgaitua dagoenean.

[ctx: #31430]
en: [B]PLAYER SETTINGS[/B][CR][CR]Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
eu_ES: [B]ERREPRODUZIGAILUAREN EZARPENAK[/B][CR][CR]Erreprodukzioan erabil daitezken ekintzak konfiguratu · Konfiguratu nola erreproduzituko den multimedia edukia

[ctx: #31431]
en: [B]LIBRARY SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the library/file views display media content ·  Configure how library lists/views are navigated · Configure the media database options
eu_ES: [B]LIBURUTEGIAREN EZARPENAK[/B][CR][CR]Konfiguratu nola erakutsiko duten multimedia edukia liburutegi/fitxategi bistek · Konfiguratu nola nabigatuko diren liburutegi zerrenda/bistak · Konfiguratu multimedia datu basearen aukerak

[ctx: #31432]
en: [B]PVR SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the channels & guide are managed  · Configure how Live TV and recordings are managed
eu_ES: [B]PVR EZARPENAK[/B][CR][CR]Konfiguratu nola kudeatuko diren kateak eta gida · Konfiguratu nola kudeatuko diren Zuzeneko TB eta grabazioak

[ctx: #31433]
en: [B]ADD-ONS SETTINGS[/B][CR][CR]Configure your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv
eu_ES: [B]GEHIGARRIEN EZARPENAK[/B][CR][CR]Konfiguratu zuk instalatutako gehigarriak · Arakatu eta instalatu gehigarriak kodi.tv-tik

[ctx: #31434]
en: [B]SERVICES SETTINGS[/B][CR][CR]Configure & manage media sharing services · Configure web server · Configure & manage the weather service
eu_ES: [B]ZERBITZUEN EZARPENAK[/B][CR][CR]Konfiguratu eta kudeatu multimedia partekatzeko zerbitzuak · Konfiguratu web zerbitzaria · Konfiguratu eta kudeatu eguraldi zerbitzua

[ctx: #31435]
en: [B]SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving· Configure logging
eu_ES: [B]SISTEMAREN EZARPENAK[/B][CR][CR]Konfiguratu pantaila · Konfiguratu audioa · Konfiguratu internet konexioa · Konfiguratu energia aurreztea · Konfiguratu erregistroa

[ctx: #31436]
en: [B]INTERFACE SETTINGS[/B][CR][CR]Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
eu_ES: [B]INTERFAZEAREN EZARPENAK[/B][CR][CR]Konfiguratu azala · Konfiguratu eskualdea · Konfiguratu kontrola · Konfiguratu pantaila babeslea · Konfiguratu blokeo maisua

[ctx: #31501]
en: Scheduled time
eu_ES: Programatutako ordua

[ctx: #31502]
en: TV
eu_ES: TB

[ctx: #31503]
en: Add group
eu_ES: Gehitu taldea

[ctx: #31504]
en: Rename group
eu_ES: Berrizendatu taldea

[ctx: #31505]
en: Delete group
eu_ES: Ezabatu taldea

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
eu_ES: Eskuragarri dauden[CR]Taldeak

[ctx: #31509]
en: Channel group
eu_ES: Kate taldea

[ctx: #31510]
en: Timer set
eu_ES: Programazioa ezarrita

[ctx: #31511]
en: Channel options
eu_ES: Kate aukerak

[ctx: #31901]
en: 36-hour forecast
eu_ES: 36 orduko iragarpena

[ctx: #31902]
en: Hourly forecast
eu_ES: Orduroko iragarpena

[ctx: #31903]
en: Weekend forecast
eu_ES: Astebukaerako iragarpena

[ctx: #31904]
en: Daily forecast
eu_ES: Eguneroko iragarpena

[ctx: #31905]
en: Forecast
eu_ES: Iragarpena

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
eu_ES: Iragarpen argibideak eskuratzen

[ctx: #31910]
en: Maps
eu_ES: Mapak

[ctx: #31950]
en: WEATHER
eu_ES: EGURALDIA

[ctx: #31951]
en: PICTURES
eu_ES: IRUDIAK

[ctx: #31952]
en: TV
eu_ES: TB

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
eu_ES: BIDEOAK

[ctx: #31954]
en: MOVIES
eu_ES: FILMAK

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
eu_ES: TB SAIOAK

[ctx: #31956]
en: MUSIC
eu_ES: MUSIKA

[ctx: #31957]
en: PROGRAMS
eu_ES: PROGRAMAK

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
eu_ES: ERREPRODUZITU DISKOA

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
eu_ES: SISTEMA

[ctx: #31960]
en: RADIO
eu_ES: IRRATIA
