KODI Main - en to fi_FI translation catalogue (139 entries)

[ctx: #31000]
en: Change your
fi_FI: Määritä

[ctx: #31003]
en: Power options
fi_FI: Virta-asetukset

[ctx: #31004]
en: Working...
fi_FI: Suoritetaan...

[ctx: #31005]
en: Hide information
fi_FI: Piilota tiedot

[ctx: #31006]
en: View options
fi_FI: Näkymän asetukset

[ctx: #31007]
en: Video process information
fi_FI: Videon käsittelyn tiedot

[ctx: #31008]
en: Full screen
fi_FI: Kokoruututila

[ctx: #31009]
en: Total duration
fi_FI: Kokonaiskesto

[ctx: #31010]
en: Hardware decoding
fi_FI: Laitteistopurku

[ctx: #31011]
en: Inactive
fi_FI: Ei käytössä

[ctx: #31012]
en: Decoder
fi_FI: Purkutapa

[ctx: #31013]
en: Audio process information
fi_FI: Äänen käsittelyn tiedot

[ctx: #31014]
en: Memory used
fi_FI: Käytetty muisti

[ctx: #31023]
en: Playing
fi_FI: Toisto

[ctx: #31024]
en: Page
fi_FI: Sivu

[ctx: #31025]
en: Items
fi_FI: Kohdetta

[ctx: #31026]
en: Misc options
fi_FI: Muut asetukset

[ctx: #31027]
en: Location
fi_FI: Paikkakunta

[ctx: #31028]
en: Poster wrap
fi_FI: Julistekierto

[ctx: #31029]
en: Fanart
fi_FI: Fanitaide

[ctx: #31031]
en: Pic thumbs
fi_FI: Kuva pienoiskuvake

[ctx: #31032]
en: Image wrap
fi_FI: Kuvakierto

[ctx: #31033]
en: Info
fi_FI: Tiedot

[ctx: #31039]
en: Actions
fi_FI: Toiminnot

[ctx: #31040]
en: Now playing
fi_FI: Nyt toistetaan

[ctx: #31042]
en: PLAYING
fi_FI: TOISTETAAN

[ctx: #31043]
en: PAUSED
fi_FI: TAUKO

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
fi_FI: KELAUS ETEENPÄIN

[ctx: #31045]
en: REWIND
fi_FI: KELAUS TAAKSEPÄIN

[ctx: #31046]
en: SEEKING
fi_FI: HAKEE

[ctx: #31048]
en: Visualisation presets
fi_FI: Visualisoinnin esiasetukset

[ctx: #31049]
en: End time
fi_FI: Päättyy

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
fi_FI: Suunta: Nouseva

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
fi_FI: Suunta: Laskeva

[ctx: #31055]
en: Open playlist
fi_FI: Avaa toistolista

[ctx: #31056]
en: Save playlist
fi_FI: Tallenna toistolista

[ctx: #31057]
en: Close playlist
fi_FI: Sulje toistolista

[ctx: #31058]
en: System music files
fi_FI: Musiikkitiedostot

[ctx: #31059]
en: Current playlist
fi_FI: Nykyinen toistolista

[ctx: #31061]
en: Current selected
fi_FI: Nyt valittuna

[ctx: #31101]
en: Home screen options
fi_FI: Päävalikon asetukset

[ctx: #31102]
en: Background
fi_FI: Tausta

[ctx: #31103]
en: Show "Paused" in picture slideshow
fi_FI: Näytä "Tauko" kuvaesityksessä

[ctx: #31104]
en: Play trailers in a window [COLOR=grey3](Video information dialogue only)[/COLOR]
fi_FI: Toista trailerit ikkunassa [COLOR=grey3](Vain videon informaatiodialogi)[/COLOR]

[ctx: #31106]
en: Miscellaneous options
fi_FI: Yleiset asetukset

[ctx: #31107]
en: Hide flagging read from video filenames [COLOR=grey3](e.g. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]
fi_FI: Piilota tiedostojen nimistä luetut merkinnät [COLOR=grey3](Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]

[ctx: #31108]
en: Hide main menu buttons
fi_FI: Piilota päävalikon painikkeet

[ctx: #31109]
en: Enable custom background
fi_FI: Valinnainen taustakuva käytössä

[ctx: #31110]
en: Background path:
fi_FI: Taustakuvan polku:

[ctx: #31111]
en: Hide
fi_FI: Piilota

[ctx: #31112]
en: Options
fi_FI: Asetukset

[ctx: #31116]
en: Show recently added albums
fi_FI: Näytä viimeksi lisätyt albumit

[ctx: #31117]
en: Show recently added videos
fi_FI: Näytä viimeksi lisätyt videot

[ctx: #31118]
en: Home page programs submenu
fi_FI: Päävalikon ohjelmaosion alavalikko

[ctx: #31119]
en: Hide background fanart
fi_FI: Piilota taustan fanitaide

[ctx: #31122]
en: Hide EPG if RDS is present on channel window
fi_FI: Piilota EPG, jos RDS on nähtävillä kanavaikkunassa

[ctx: #31124]
en: Show background "Now playing" video
fi_FI: Näytä taustalla "Nyt katsellaan"-video

[ctx: #31125]
en: Show background "Now playing" visualisation
fi_FI: Näytä taustalla "Nyt soi"-visualisaatio

[ctx: #31128]
en: Lyrics
fi_FI: Sanoitukset

[ctx: #31129]
en: Hide fanart in full screen visualisation
fi_FI: Piilot fanitaide, kun visualisointi toistetaan koko ruudussa

[ctx: #31132]
en: Lyrics add-on
fi_FI: Sanoitukset-lisäosa

[ctx: #31134]
en: Home page "Videos" submenu
fi_FI: Päävalikon video-osion alavalikko

[ctx: #31135]
en: Home page "Music" submenu
fi_FI: Päävalikon musiikkiosion alavalikko

[ctx: #31136]
en: Home page "Pictures" submenu
fi_FI: Päävalikon kuvaosion alavalikko

[ctx: #31140]
en: Music OSD
fi_FI: Musiikki-OSD

[ctx: #31142]
en: Settings level
fi_FI: Asetustaso

[ctx: #31200]
en: Shortcuts
fi_FI: Pikavalinnat

[ctx: #31203]
en: Choose your song
fi_FI: Valitse kappale

[ctx: #31205]
en: Lyrics source
fi_FI: Sanoitusten lähde

[ctx: #31206]
en: Found
fi_FI: Löytyi

[ctx: #31207]
en: Find more items
fi_FI: Etsi lisää kohteita

[ctx: #31208]
en: Upcoming episodes
fi_FI: Tulevat jaksot

[ctx: #31300]
en: Current temperature
fi_FI: Tämänhetkinen lämpötila

[ctx: #31301]
en: Last updated
fi_FI: Viimeksi päivitetty

[ctx: #31303]
en: Data provider
fi_FI: Tietojen tarjoaja

[ctx: #31308]
en: Movie details
fi_FI: Elokuvan tiedot

[ctx: #31309]
en: Memory used:
fi_FI: Käytetty muisti:

[ctx: #31310]
en: Track number
fi_FI: Kappalenumero

[ctx: #31319]
en: Selected profile
fi_FI: Valittu profiili

[ctx: #31320]
en: Last logged in
fi_FI: Viimeksi kirjauduttu

[ctx: #31322]
en: Aired
fi_FI: Esitetty

[ctx: #31325]
en: Playlist options
fi_FI: Toistolistan asetukset

[ctx: #31326]
en: Created
fi_FI: Luotu

[ctx: #31327]
en: Resolution
fi_FI: Resoluutio

[ctx: #31328]
en: Recently added
fi_FI: Viimeksi lisätyt

[ctx: #31329]
en: [B]Timer set![/B] [COLOR=grey2] - System auto shutdown in[/COLOR]
fi_FI: [B]Ajastus[/B] [COLOR=grey2] - Aikaa järjestelmän sammuttamiseen[/COLOR]

[ctx: #31330]
en: Click button to play[CR][CR]movie trailer
fi_FI: Paina painiketta katsoaksesi[CR][CR]elokuvan trailerin

[ctx: #31331]
en: Album details
fi_FI: Albumin tiedot

[ctx: #31351]
en: Pause
fi_FI: Tauko

[ctx: #31352]
en: Stop
fi_FI: Pysäytä

[ctx: #31353]
en: Fast forward
fi_FI: Kelaa eteenpäin

[ctx: #31354]
en: Rewind
fi_FI: Kelaa taaksepäin

[ctx: #31355]
en: Movie menu
fi_FI: Elokuvavalikko

[ctx: #31356]
en: Download subtitles
fi_FI: Lataa tekstitykset

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
fi_FI: Katso 2D:nä

[ctx: #31361]
en: Change mode
fi_FI: Vaihda tilaa

[ctx: #31362]
en: Enabled
fi_FI: Käytössä

[ctx: #31390]
en: Skin default
fi_FI: Ulkoasun oletus

[ctx: #31391]
en: Skin default with no caps
fi_FI: Ulkoasun oletus ilman isoja kirjaimia

[ctx: #31392]
en: Arial based
fi_FI: Arial-pohjainen

[ctx: #31411]
en: First run help...
fi_FI: Ensimmäisen käynnistyksen apu...

[ctx: #31412]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section. To access the menu, navigate to the left with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "OK" to close this dialogue. It will not appear again.
fi_FI: Tämä merkki tarkoittaa, että ruudun reunassa on lisäasetuksia sisältävä valikko. Avataksesi valikon siirry merkin kohdalle kaukosäädintä, näppäimistöä tai hiiren kursoria käyttäen. [CR][CR]Valitse "Ok" sulkeaksesi tämän ilmoituksen. Sitä ei näytetä enää tämän jälkeen.

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
fi_FI: Paikallinen tekstitys saatavilla

[ctx: #31420]
en: Login
fi_FI: Kirjautuminen

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
fi_FI: Valitse Kodi-käyttäjäprofiili[CR]kirjautuaksesi sisään

[ctx: #31422]
en: Show or hide the login screen at startup.
fi_FI: Näytä tai piilota kirjautumisruutu käynnistyksessä.

[ctx: #31423]
en: Select the profile that will be used at startup when the login screen is disabled.
fi_FI: Valitse se profiili, jota käytetään käynnistyksessä, kun kirjautumisruutu on poiskytketty.

[ctx: #31430]
en: [B]PLAYER SETTINGS[/B][CR][CR]Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
fi_FI: [B]SOITTIMEN ASETUKSET[/B][CR][CR]Muokkaa toiston aikana käytettävissä olevia asetuksia · Muokkaa mediatoiston asetuksia

[ctx: #31431]
en: [B]LIBRARY SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the library/file views display media content ·  Configure how library lists/views are navigated · Configure the media database options
fi_FI: [B]KIRJASTON ASETUKSET[/B][CR][CR]Muokkaa kirjaston/tiedostonäkymän asetuksia ·  Muokkaa tiedostolistojen/kirjaston ohjaustapaa · Muokkaa mediatietokantojen asetuksia

[ctx: #31432]
en: [B]PVR SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the channels & guide are managed  · Configure how Live TV and recordings are managed
fi_FI: [B]PVR-ASETUKSET[/B][CR][CR]Muokkaa kanavien ja ohjelmaoppaan asetuksia · Muokkaa suorien tv-lähetysten ja tallentamisen asetuksia

[ctx: #31433]
en: [B]ADD-ONS SETTINGS[/B][CR][CR]Configure your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv
fi_FI: [B]LISÄOSIEN ASETUKSET[/B][CR][CR]Muokkaa asennettuja lisäosia · Selaa ja asenna lisäosia osoitteesta kodi.tv

[ctx: #31434]
en: [B]SERVICES SETTINGS[/B][CR][CR]Configure & manage media sharing services · Configure web server · Configure & manage the weather service
fi_FI: [B]PALVELUIDEN ASETUKSET[/B][CR][CR]Muokkaa mediajakoasetuksia · Muokkaa web-palvelimen asetuksia · Muokkaa sääpalvelun asetuksia

[ctx: #31435]
en: [B]SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving· Configure logging
fi_FI: [B]JÄRJESTELMÄASETUKSET[/B][CR][CR]Muokkaa näyttö- ja ääniasetuksia · Muokkaa internetasetuksia · Muokkaa virransäästöasetuksia · Muokkaa suorituslokin asetuksia

[ctx: #31436]
en: [B]INTERFACE SETTINGS[/B][CR][CR]Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
fi_FI: [B]KÄYTTÖLIITTYMÄN ASETUKSET[/B][CR][CR]Muokkaa ulkoasua · Muokkaa alueasetuksia · Muokkaa ohjauslaiteasetuksia · Muokkaa näytönsäästäjän asetuksia · Muokkaa lukitusasetuksia

[ctx: #31501]
en: Scheduled time
fi_FI: Kellonaika

[ctx: #31502]
en: TV
fi_FI: Tv

[ctx: #31503]
en: Add group
fi_FI: Lisää ryhmä

[ctx: #31504]
en: Rename group
fi_FI: Muuta ryhmän nimeä

[ctx: #31505]
en: Delete group
fi_FI: Poista ryhmä

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
fi_FI: Saatavilla olevat[CR]ryhmät

[ctx: #31509]
en: Channel group
fi_FI: Kanavaryhmä

[ctx: #31510]
en: Timer set
fi_FI: Ajastettu

[ctx: #31511]
en: Channel options
fi_FI: Kanavan asetukset

[ctx: #31901]
en: 36-hour forecast
fi_FI: 36 tunnin ennuste

[ctx: #31902]
en: Hourly forecast
fi_FI: Tunneittainen ennuste

[ctx: #31903]
en: Weekend forecast
fi_FI: Viikonlopun ennuste

[ctx: #31904]
en: Daily forecast
fi_FI: Päivittäinen ennuste

[ctx: #31905]
en: Forecast
fi_FI: Ennuste

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
fi_FI: Noudetaan ennusteen tietoja...

[ctx: #31910]
en: Maps
fi_FI: Kartat

[ctx: #31950]
en: WEATHER
fi_FI: SÄÄ

[ctx: #31951]
en: PICTURES
fi_FI: KUVAT

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
fi_FI: VIDEOT

[ctx: #31954]
en: MOVIES
fi_FI: ELOKUVAT

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
fi_FI: TV-SARJAT

[ctx: #31956]
en: MUSIC
fi_FI: MUSIIKKI

[ctx: #31957]
en: PROGRAMS
fi_FI: OHJELMAT

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
fi_FI: TOISTA LEVY

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
fi_FI: JÄRJESTELMÄ
