KODI Main - en to nb_NO translation catalogue (135 entries)

[ctx: #31000]
en: Change your
nb_NO: Endre dine

[ctx: #31003]
en: Power options
nb_NO: Strømalternativer

[ctx: #31004]
en: Working...
nb_NO: Arbeider...

[ctx: #31005]
en: Hide information
nb_NO: Skjul informasjon

[ctx: #31006]
en: View options
nb_NO: Visningsalt.

[ctx: #31007]
en: Video process information
nb_NO: Video prosesss informasjon

[ctx: #31008]
en: Full screen
nb_NO: Fullskjerm

[ctx: #31009]
en: Total duration
nb_NO: Total varighet

[ctx: #31010]
en: Hardware decoding
nb_NO: Maskinvarebasert dekoding

[ctx: #31011]
en: Inactive
nb_NO: Inaktiv

[ctx: #31012]
en: Decoder
nb_NO: Dekoder

[ctx: #31013]
en: Audio process information
nb_NO: Lyd prosess informasjon

[ctx: #31014]
en: Memory used
nb_NO: Minne brukt

[ctx: #31023]
en: Playing
nb_NO: Spiller

[ctx: #31024]
en: Page
nb_NO: Side

[ctx: #31025]
en: Items
nb_NO: Elementer

[ctx: #31026]
en: Misc options
nb_NO: Øvrige alternativer

[ctx: #31027]
en: Location
nb_NO: Sted

[ctx: #31028]
en: Poster wrap
nb_NO: Plakatsvøpe

[ctx: #31031]
en: Pic thumbs
nb_NO: Bildeminiatyrer

[ctx: #31032]
en: Image wrap
nb_NO: Bildesvøpe

[ctx: #31033]
en: Info
nb_NO: Informasjon

[ctx: #31039]
en: Actions
nb_NO: Handlinger

[ctx: #31040]
en: Now playing
nb_NO: Spilles nå

[ctx: #31042]
en: PLAYING
nb_NO: SPILLER

[ctx: #31043]
en: PAUSED
nb_NO: PAUSE

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
nb_NO: SPOL FRAM

[ctx: #31045]
en: REWIND
nb_NO: SPOL TILBAKE

[ctx: #31046]
en: SEEKING
nb_NO: SØKER

[ctx: #31048]
en: Visualisation presets
nb_NO: Visualiseringsforvalg

[ctx: #31049]
en: End time
nb_NO: Ferdig klokken

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
nb_NO: Rekkefølge: Stigende

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
nb_NO: Rekkefølge: Synkende

[ctx: #31055]
en: Open playlist
nb_NO: Åpne spilleliste

[ctx: #31056]
en: Save playlist
nb_NO: Lagre spilleliste

[ctx: #31057]
en: Close playlist
nb_NO: Lukk spilleliste

[ctx: #31058]
en: System music files
nb_NO: Systemmusikkfiler

[ctx: #31059]
en: Current playlist
nb_NO: Nåværende spilleliste

[ctx: #31061]
en: Current selected
nb_NO: Nåværende valgt

[ctx: #31101]
en: Home screen options
nb_NO: Alternativer for hovedvindu

[ctx: #31102]
en: Background
nb_NO: Bakgrunn

[ctx: #31103]
en: Show "Paused" in picture slideshow
nb_NO: Vis «Pause» under lysbildefremvisning

[ctx: #31104]
en: Play trailers in a window [COLOR=grey3](Video information dialogue only)[/COLOR]
nb_NO: Spill trailere i et vindu[COLOR=grey3](Kun videoinformasjonsdialog)[/COLOR]

[ctx: #31106]
en: Miscellaneous options
nb_NO: Øvrige alternativer

[ctx: #31107]
en: Hide flagging read from video filenames [COLOR=grey3](e.g. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]
nb_NO: Gjem «sett»-flagg fra videofilnavn [COLOR=grey3](Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]

[ctx: #31108]
en: Hide main menu buttons
nb_NO: Skjul hovedmenyknapper

[ctx: #31109]
en: Enable custom background
nb_NO: Aktiver egendefinert bakgrunn

[ctx: #31110]
en: Background path:
nb_NO: Sti til bakgrunn:

[ctx: #31111]
en: Hide
nb_NO: Skjul

[ctx: #31112]
en: Options
nb_NO: Alternativer

[ctx: #31116]
en: Show recently added albums
nb_NO: Vis nylig tilføyde albumer

[ctx: #31117]
en: Show recently added videos
nb_NO: Vis nylig tilføyde videoer

[ctx: #31118]
en: Home page programs submenu
nb_NO: Programundermeny i hovedmeny

[ctx: #31119]
en: Hide background fanart
nb_NO: Skjul fanart-bakgrunn

[ctx: #31122]
en: Hide EPG if RDS is present on channel window
nb_NO: Skjul EGP dersom RDS er vist i kanalvinduet

[ctx: #31124]
en: Show background "Now playing" video
nb_NO: Vis videoer i bakgrunnen

[ctx: #31125]
en: Show background "Now playing" visualisation
nb_NO: Vis «spilles nå» bakgrunnen i visualisering

[ctx: #31128]
en: Lyrics
nb_NO: Sangtekster

[ctx: #31129]
en: Hide fanart in full screen visualisation
nb_NO: Gjem Fanart i fullskjermsvisualisering

[ctx: #31132]
en: Lyrics add-on
nb_NO: Sangtekst-utvidelse

[ctx: #31134]
en: Home page "Videos" submenu
nb_NO: Hjemmeskjerm video-undermeny

[ctx: #31135]
en: Home page "Music" submenu
nb_NO: Hjemmeskjerm musikk-undermeny

[ctx: #31136]
en: Home page "Pictures" submenu
nb_NO: Hjemmeskjerm bilder-undermeny

[ctx: #31140]
en: Music OSD
nb_NO: Musikk OSD

[ctx: #31142]
en: Settings level
nb_NO: Nivå

[ctx: #31200]
en: Shortcuts
nb_NO: Snarveier

[ctx: #31203]
en: Choose your song
nb_NO: Velg din låt

[ctx: #31205]
en: Lyrics source
nb_NO: Sangtekstskilde

[ctx: #31206]
en: Found
nb_NO: Funnet

[ctx: #31207]
en: Find more items
nb_NO: Finn flere elementer

[ctx: #31208]
en: Upcoming episodes
nb_NO: Kommende episoder

[ctx: #31300]
en: Current temperature
nb_NO: Været nå

[ctx: #31301]
en: Last updated
nb_NO: Sist oppdatert

[ctx: #31303]
en: Data provider
nb_NO: Datatilbyder

[ctx: #31308]
en: Movie details
nb_NO: Filmdetaljer

[ctx: #31309]
en: Memory used:
nb_NO: Benyttet minne:

[ctx: #31310]
en: Track number
nb_NO: Spornummer

[ctx: #31319]
en: Selected profile
nb_NO: Valgt profil

[ctx: #31320]
en: Last logged in
nb_NO: Sist innlogget

[ctx: #31322]
en: Aired
nb_NO: Sendt

[ctx: #31325]
en: Playlist options
nb_NO: Alternativer for spilleliste

[ctx: #31326]
en: Created
nb_NO: Laget

[ctx: #31327]
en: Resolution
nb_NO: Oppløsning

[ctx: #31328]
en: Recently added
nb_NO: Nylig lagt til

[ctx: #31329]
en: [B]Timer set![/B] [COLOR=grey2] - System auto shutdown in[/COLOR]
nb_NO: [B]Tidsur fastsatt![/B] [COLOR=grey2] - Systemet avsluttes automatisk om[/COLOR]

[ctx: #31330]
en: Click button to play[CR][CR]movie trailer
nb_NO: Klikk for å spille[CR][CR]filmtrailer

[ctx: #31331]
en: Album details
nb_NO: Albumdetaljer

[ctx: #31352]
en: Stop
nb_NO: Stopp

[ctx: #31353]
en: Fast forward
nb_NO: Spol framover

[ctx: #31354]
en: Rewind
nb_NO: Spol bakover

[ctx: #31355]
en: Movie menu
nb_NO: Filmmeny

[ctx: #31356]
en: Download subtitles
nb_NO: Hent undertekster

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
nb_NO: Se som 2D

[ctx: #31361]
en: Change mode
nb_NO: Endre modus

[ctx: #31362]
en: Enabled
nb_NO: Aktivert

[ctx: #31390]
en: Skin default
nb_NO: Standard for skall

[ctx: #31391]
en: Skin default with no caps
nb_NO: Skallstandard uten store bokstaver

[ctx: #31392]
en: Arial based
nb_NO: Arial-basert

[ctx: #31411]
en: First run help...
nb_NO: Førstegangsintroduksjon...

[ctx: #31412]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section. To access the menu, navigate to the left with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "OK" to close this dialogue. It will not appear again.
nb_NO: Denne fanen viser at det er en meny på siden av vinduet om inneholder ekstra alternativer for denne avdelingen. For å få åpne menyen, trykk til venstre med fjernkontrollen, tastaturet eller plaser musepekeren over fanen. [CR][CR]Trykk "OK" for å lukke denne ruten. Den vil ikke vises igjen.

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
nb_NO: Lokal tekst tilgjengelig

[ctx: #31420]
en: Login
nb_NO: Logg inn

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
nb_NO: Velg din Kodi brukerprofil[CR]for å logge inn og fortsette

[ctx: #31422]
en: Show or hide the login screen at startup.
nb_NO: Vis eller skjul innloggingsskjermen ved oppstart

[ctx: #31423]
en: Select the profile that will be used at startup when the login screen is disabled.
nb_NO: Velg profil som vil bli brukt ved oppstart når innloggingsskjermen er deaktivert .

[ctx: #31430]
en: [B]PLAYER SETTINGS[/B][CR][CR]Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
nb_NO: [B]SPILLER INNSTILLINGER[/B][CR][CR]Konfigurer handlinger som kan brukes under avspilling · Konfigure rhvordan media avspilles

[ctx: #31431]
en: [B]LIBRARY SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the library/file views display media content ·  Configure how library lists/views are navigated · Configure the media database options
nb_NO: [B]BIBLIOTEK INNSTILLINGER[/B][CR][CR]Konfigurer hvordan bibliotek/filer viser media innhold · Konfigurer hvordan bibliotek lister/visninger er navigert · Konfigurer media database innstillinger

[ctx: #31432]
en: [B]PVR SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the channels & guide are managed  · Configure how Live TV and recordings are managed
nb_NO: [B]PVR INNSTILLINGER[/B][CR][CR]Konfigurer hvordan kanaler og guider er administrert · Konfigurer hvordan Direkte TV og opptak er administert

[ctx: #31433]
en: [B]ADD-ONS SETTINGS[/B][CR][CR]Configure your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv
nb_NO: [B]TILLEGG INNSTILLINGER[/B][CR][CR]Konfigurer dine installerte tillegg · Bla etter og installer tillegg fra kodi.tv

[ctx: #31434]
en: [B]SERVICES SETTINGS[/B][CR][CR]Configure & manage media sharing services · Configure web server · Configure & manage the weather service
nb_NO: [B]TJENESTE INNSTILLINGER[/B][CR][CR]Konfigurer & administrer media delingstjenester · Konfigurer webtjener · Konfigurer & administrer værtjenstene

[ctx: #31435]
en: [B]SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving· Configure logging
nb_NO: [B]SYSTEM INNSTILLINGER[/B][CR][CR]Konfigurer skjerm · Konfigurer lyd · Konfigure internett tilgang · Konfigurer strømsparing · Konfigurer logging

[ctx: #31436]
en: [B]INTERFACE SETTINGS[/B][CR][CR]Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
nb_NO: [B]GRENSESNITT INNSTILLINGER[/B][CR][CR]Konfigurer skin · Konfigurer region · Konfigurer kontroll · Konfigurer skjermsparer · Konfigurer systemlås

[ctx: #31501]
en: Scheduled time
nb_NO: Planlagt tid

[ctx: #31503]
en: Add group
nb_NO: Legg til gruppe

[ctx: #31504]
en: Rename group
nb_NO: Gi nytt navn til gruppe

[ctx: #31505]
en: Delete group
nb_NO: Slett gruppe

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
nb_NO: Ledige[CR]grupper

[ctx: #31509]
en: Channel group
nb_NO: Kanalgruppe

[ctx: #31510]
en: Timer set
nb_NO: Tidsur fastsatt

[ctx: #31511]
en: Channel options
nb_NO: Kanal instillinger

[ctx: #31901]
en: 36-hour forecast
nb_NO: 36-timersvarsel

[ctx: #31902]
en: Hourly forecast
nb_NO: Time for time

[ctx: #31903]
en: Weekend forecast
nb_NO: Helgevarsel

[ctx: #31904]
en: Daily forecast
nb_NO: Langtidsvarsel

[ctx: #31905]
en: Forecast
nb_NO: Værvarsel

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
nb_NO: Henter værvarsel...

[ctx: #31910]
en: Maps
nb_NO: Kart

[ctx: #31950]
en: WEATHER
nb_NO: VÆR

[ctx: #31951]
en: PICTURES
nb_NO: BILDER

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
nb_NO: VIDEOER

[ctx: #31954]
en: MOVIES
nb_NO: FILMER

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
nb_NO: TV-SERIER

[ctx: #31956]
en: MUSIC
nb_NO: MUSIKK

[ctx: #31957]
en: PROGRAMS
nb_NO: PROGRAMMER

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
nb_NO: SPILL PLATE
