KODI Main - en to szl translation catalogue (138 entries)

[ctx: #31000]
en: Change your
szl: Pōmiyń swoje

[ctx: #31003]
en: Power options
szl: Sztelōnki zasiylaniŏ

[ctx: #31004]
en: Working...
szl: Robi...

[ctx: #31005]
en: Hide information
szl: Skryj informacyje

[ctx: #31006]
en: View options
szl: Sztelōnki wyglōndu

[ctx: #31007]
en: Video process information
szl: Przetwŏrzanie wideo

[ctx: #31008]
en: Full screen
szl: Połny ekran

[ctx: #31009]
en: Total duration
szl: Cołki czŏs trwaniŏ

[ctx: #31010]
en: Hardware decoding
szl: Dekodowanie maszinowe

[ctx: #31011]
en: Inactive
szl: Niyaktywny

[ctx: #31012]
en: Decoder
szl: Dekoder

[ctx: #31013]
en: Audio process information
szl: Przetwŏrzanie klangu

[ctx: #31014]
en: Memory used
szl: Użycie spamiyńci

[ctx: #31023]
en: Playing
szl: Grŏ

[ctx: #31024]
en: Page
szl: Zajta

[ctx: #31025]
en: Items
szl: Pozycyjōw

[ctx: #31026]
en: Misc options
szl: Roztōmajte sztelōnki

[ctx: #31027]
en: Location
szl: Plac

[ctx: #31028]
en: Poster wrap
szl: Plakŏt

[ctx: #31031]
en: Pic thumbs
szl: Miniatury ôbrŏzkōw

[ctx: #31032]
en: Image wrap
szl: Miniatury na spodku

[ctx: #31039]
en: Actions
szl: Akcyje

[ctx: #31040]
en: Now playing
szl: Terŏz grŏ

[ctx: #31042]
en: PLAYING
szl: GRŎ

[ctx: #31043]
en: PAUSED
szl: PAUZA

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
szl: DO PRZODKU

[ctx: #31045]
en: REWIND
szl: NAZŎD

[ctx: #31046]
en: SEEKING
szl: SZUKŌM

[ctx: #31048]
en: Visualisation presets
szl: Wychodne sztelōnki wizualizacyje

[ctx: #31049]
en: End time
szl: Kōniec

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
szl: Zortowanie: ôd nŏjmyńszych

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
szl: Zortowanie: ôd nŏjsrogszych

[ctx: #31055]
en: Open playlist
szl: Ôtwōrz playlistã

[ctx: #31056]
en: Save playlist
szl: Spamiyntej playlistã

[ctx: #31057]
en: Close playlist
szl: Zawrzij playlistã

[ctx: #31058]
en: System music files
szl: Dostympne w systymie zbiory muzyczne

[ctx: #31059]
en: Current playlist
szl: Terŏźnŏ playlista

[ctx: #31061]
en: Current selected
szl: Terŏźnie ôbrane

[ctx: #31101]
en: Home screen options
szl: Ôpcyje przodnigo ekranu

[ctx: #31102]
en: Background
szl: Zadni ôbrŏz

[ctx: #31103]
en: Show "Paused" in picture slideshow
szl: Pokŏż "Pauza" we prezyntacyji

[ctx: #31104]
en: Play trailers in a window [COLOR=grey3](Video information dialogue only)[/COLOR]
szl: Ôdgrywej trailery w ôknie [COLOR=grey3](Ino dialog informacyji ô wideu)[/COLOR]

[ctx: #31106]
en: Miscellaneous options
szl: Roztōmajte ôpcyje

[ctx: #31107]
en: Hide flagging read from video filenames [COLOR=grey3](e.g. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]
szl: Skryj ikōny czytane z mian zbiorōw wideo [COLOR=grey3](Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]

[ctx: #31108]
en: Hide main menu buttons
szl: Skryj knefle we przodnim myni

[ctx: #31109]
en: Enable custom background
szl: Nasztaluj włŏsny bild na zadku

[ctx: #31110]
en: Background path:
szl: Cesta ku ôbrŏzowi:

[ctx: #31111]
en: Hide
szl: Skryj

[ctx: #31112]
en: Options
szl: Ôpcyje

[ctx: #31116]
en: Show recently added albums
szl: Pokŏż niydŏwno przidane albumy

[ctx: #31117]
en: Show recently added videos
szl: Pokŏż niydŏwno przidane widea

[ctx: #31118]
en: Home page programs submenu
szl: Przodniŏ strōna, podmyni ôd Programy

[ctx: #31119]
en: Hide background fanart
szl: Skryj zadni fanart

[ctx: #31122]
en: Hide EPG if RDS is present on channel window
szl: Kryj EPG, jeźli RDS je pokŏzywany we ôknie ôd kanału

[ctx: #31124]
en: Show background "Now playing" video
szl: Pokŏż prawie ôdgrowane wideo na zadku

[ctx: #31125]
en: Show background "Now playing" visualisation
szl: Pokŏż prawie ôdgrowanõ wizualizacyjõ na zadku

[ctx: #31128]
en: Lyrics
szl: Teksty śpiywek

[ctx: #31129]
en: Hide fanart in full screen visualisation
szl: Skryj fanart we połnoekranowyj wizualizacyji

[ctx: #31132]
en: Lyrics add-on
szl: Przidŏwek tekstōw śpiywek

[ctx: #31134]
en: Home page "Videos" submenu
szl: Przodniŏ strōna, podmyni ôd Wideo

[ctx: #31135]
en: Home page "Music" submenu
szl: Przodniŏ strōna, podmyni ôd Muzyka

[ctx: #31136]
en: Home page "Pictures" submenu
szl: Przodniŏ strōna, podmyni ôd Ôbrŏzy

[ctx: #31140]
en: Music OSD
szl: OSD muzyki

[ctx: #31142]
en: Settings level
szl: Poziōm sztelōnkōw

[ctx: #31200]
en: Shortcuts
szl: Skrōty

[ctx: #31203]
en: Choose your song
szl: Ôbier śwojã śpiywkã

[ctx: #31205]
en: Lyrics source
szl: Zdrzōdło tekstōw śpiywek

[ctx: #31206]
en: Found
szl: Znŏlyziōne

[ctx: #31207]
en: Find more items
szl: Znŏjdź wiyncyj

[ctx: #31208]
en: Upcoming episodes
szl: Nŏjbliższe ôdcinki

[ctx: #31300]
en: Current temperature
szl: Terŏżnŏ tymperatura

[ctx: #31301]
en: Last updated
szl: Ôstatnio ôdnŏwiane

[ctx: #31303]
en: Data provider
szl: Dostŏwca datōw

[ctx: #31308]
en: Movie details
szl: Detajle filmu

[ctx: #31309]
en: Memory used:
szl: Użytŏ spamiyńć:

[ctx: #31310]
en: Track number
szl: Nōmer śpiywki

[ctx: #31319]
en: Selected profile
szl: Ôbrany profil

[ctx: #31320]
en: Last logged in
szl: Ôstatnie logowanie

[ctx: #31322]
en: Aired
szl: Prymiera

[ctx: #31325]
en: Playlist options
szl: Sztelōnki playlisty

[ctx: #31326]
en: Created
szl: Zrychtowane

[ctx: #31327]
en: Resolution
szl: Rozdzielczość

[ctx: #31328]
en: Recently added
szl: Niydŏwno przidane

[ctx: #31329]
en: [B]Timer set![/B] [COLOR=grey2] - System auto shutdown in[/COLOR]
szl: [B]Minutnik fōnguje![/B] [COLOR=grey2] - Zawarcie systymu za[/COLOR]

[ctx: #31330]
en: Click button to play[CR][CR]movie trailer
szl: Kliknij knefel, coby ôbejzdrzeć[CR][CR]trailer filmu

[ctx: #31331]
en: Album details
szl: Detajle albumu

[ctx: #31351]
en: Pause
szl: Pauza

[ctx: #31352]
en: Stop
szl: Sztop

[ctx: #31353]
en: Fast forward
szl: Do przodku

[ctx: #31354]
en: Rewind
szl: Nazŏd

[ctx: #31355]
en: Movie menu
szl: Myni filmu

[ctx: #31356]
en: Download subtitles
szl: Zebier podnapisy

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
szl: Ôbejzdrzeć we 2D

[ctx: #31361]
en: Change mode
szl: Pōmiyń tryb

[ctx: #31362]
en: Enabled
szl: Aktywny

[ctx: #31390]
en: Skin default
szl: Wychodne dlŏ skōry

[ctx: #31391]
en: Skin default with no caps
szl: Wychodnŏ skōra bez srogich liter

[ctx: #31392]
en: Arial based
szl: Podane na Arial

[ctx: #31411]
en: First run help...
szl: Pōmoc piyrszygo sztartu...

[ctx: #31412]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section. To access the menu, navigate to the left with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "OK" to close this dialogue. It will not appear again.
szl: Ta zakłŏdka pokŏzuje, co je jeszcze we tym ôknie zawarte myni, w kerym sōm ekstra sztelōnki dlŏ tyj sekcyje. Coby ôdewrzić to myni, naciś lewo na swojij tastaturze abo pilocie, abo przeniyś kursōr ôd myszy nad zakłŏdkã.[CR][CR]Kliknij “OK”, coby zawrzić tyn dialog. Ôn sie już wiyncyj niy pokŏże.

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
szl: Lokalne podnapisy dostympne

[ctx: #31420]
en: Login
szl: Logowanie

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
szl: Ôbier swōj profil Kodi,[CR]coby sie wlogować i kōntynuować

[ctx: #31422]
en: Show or hide the login screen at startup.
szl: Pokŏż abo skryj ôkno logowaniŏ przi sztarcie

[ctx: #31423]
en: Select the profile that will be used at startup when the login screen is disabled.
szl: Ôbier profil, kery bydzie używany przi sztarcie, jeźli ôkno logowaniŏ bydzie zastawiōne.

[ctx: #31430]
en: [B]PLAYER SETTINGS[/B][CR][CR]Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
szl: [B]SZTELŌNKI ÔDGROWŎCZA[/B][CR][CR]Kōnfiguracyjŏ dostympnych funkcyjōw ôdgrowŏcza · Kōnfiguracyjŏ ôdgrowaniŏ mydiōw

[ctx: #31431]
en: [B]LIBRARY SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the library/file views display media content ·  Configure how library lists/views are navigated · Configure the media database options
szl: [B]SZTELŌNKI BIBLIŎTYKI[/B][CR][CR]Kōnfiguracyjŏ pokŏzywaniŏ widzikōw mydiōw · Kōnfiguracyjŏ przeziyraniŏ multimydiōw · Kōnfiguracyjŏ ôpcyjōw bazōw datōw

[ctx: #31432]
en: [B]PVR SETTINGS[/B][CR][CR]Configure how the channels & guide are managed  · Configure how Live TV and recordings are managed
szl: [B]SZTELŌNKI PVR[/B][CR][CR]Kōnfiguracyjŏ reskyrowaniŏ kanałami i EPG · Kōnfiguracyjŏ reskyrowaniŏ ôdgrowaniŏ i nagrowaniŏ

[ctx: #31433]
en: [B]ADD-ONS SETTINGS[/B][CR][CR]Configure your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv
szl: [B]SZTELŌNKI PRZIDŎWKŌW[/B][CR][CR]Kōnfiguracyjŏ zainstalowanych przidŏwkōw · Przeziyranie i instalacyjŏ przidŏwkōw z kodi.tv

[ctx: #31434]
en: [B]SERVICES SETTINGS[/B][CR][CR]Configure & manage media sharing services · Configure web server · Configure & manage the weather service
szl: [B]SZTELŌNKI POSUGŌW[/B][CR][CR]Kōnfiguracyjŏ i firowanie posugami udostympnianiŏ · Kōnfiguracyjŏ serwera webowego · Kōnfiguracyjŏ i firowanie posugōm informacyjōw pogodowych

[ctx: #31435]
en: [B]SYSTEM SETTINGS[/B][CR][CR]Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving· Configure logging
szl: [B]SZTELŌNKI SYSTYMU[/B][CR][CR]Kōnfiguracyjŏ ôbrŏzu · Kōnfiguracyjŏ klangu · Kōnfiguracyjŏ dostympu do internetu · Kōnfiguracyjŏ szpŏrowaniŏ ynergije · Kōnfiguracyjŏ diagnostyki

[ctx: #31436]
en: [B]INTERFACE SETTINGS[/B][CR][CR]Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
szl: [B]SZTELŌNKI INTERFEJSU[/B][CR][CR]Kōnfiguracyjŏ skōry · Kōnfiguracyjŏ regiōnu · Kōnfiguracyjŏ kōntrole · Kōnfiguracyjŏ wygŏszŏcza · Kōnfiguracyjŏ dostympu

[ctx: #31501]
en: Scheduled time
szl: Zaplanowany czŏs

[ctx: #31502]
en: TV
szl: Telewizyjŏ

[ctx: #31503]
en: Add group
szl: Przidej skupinã

[ctx: #31504]
en: Rename group
szl: Przemianuj skupinã

[ctx: #31505]
en: Delete group
szl: Wyciep skupinã

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
szl: Dostympne[CR]Skupiny

[ctx: #31509]
en: Channel group
szl: Skupina kanałōw

[ctx: #31510]
en: Timer set
szl: Minutnik nasztalowany

[ctx: #31511]
en: Channel options
szl: Sztelōnki kanału

[ctx: #31901]
en: 36-hour forecast
szl: 36-godzinnŏ prognoza

[ctx: #31902]
en: Hourly forecast
szl: Co godzinã

[ctx: #31903]
en: Weekend forecast
szl: Prognoza na wikynd

[ctx: #31904]
en: Daily forecast
szl: Dziynnŏ prognoza

[ctx: #31905]
en: Forecast
szl: Prognoza

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
szl: Zebieranie prognozy

[ctx: #31910]
en: Maps
szl: Mapy

[ctx: #31950]
en: WEATHER
szl: POGODA

[ctx: #31951]
en: PICTURES
szl: ÔBRŎZY

[ctx: #31952]
en: TV
szl: TELEWIZYJŎ

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
szl: WIDEO

[ctx: #31954]
en: MOVIES
szl: FILMY

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
szl: SERIŎLE

[ctx: #31956]
en: MUSIC
szl: MUZYKA

[ctx: #31957]
en: PROGRAMS
szl: PROGRAMY

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
szl: GREJ DYSK

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
szl: SYSTYM
